Jak zadbać o włosy żeby były ładne, gęste i nie wypadały?

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

Jak zadbać o włosy żeby były ładne, gęste i nie wypadały?

Postprzez 86betsui » 21 cze 2017, o 14:21

Moim zdaniem ścięcie tak dużej ilości włosów bardzo fajnie je odżywia, wiem to po sobie. Poza zdrową dietą polecam suplementy z witaminami, tylko nie za dużo na raz, żeby nie przedobrzyć. Ja polecam tabletki calcium panthotenicum jelfa - mega tanie a działają cuda - i biotynę. Do tego raz czy dwa w tygodniu peeling skóry głowy, zawsze jak masz chwilę i sobie przypomnisz to rób masaż skóry głowy - opuszkami palców delikatnie między włosami po samej skórze, tak żeby nie trzeć po włosach. I przede wszystkim trzeba dbać o włosy dużo bardziej - im zdrowsze będą i zadbane, tym lepsze urosną. Najbardziej trzeba dbać o te wyrastające włosy i o skórę głowy, bo na to mamy największy wpływ - czyli tak jak już pisałam peeling, masaż (można do niego dodać wcierkę) i dokładne oczyszczanie włosów i skóry głowy. Na długości włosów natomiast już włos jest martwy więc jedyne co można działać to wygładzać je i chronić, to samo z końcówkami. A to w ile urosną od nowa to indywidualna sprawa, zależy jak szybko Ci rosną włosy. Zwykle rośnie około 1 cm miesięcznie, więc myślę, że po roku byłyby już dość długie.
86betsui
Nowy użytkownik

Re: Jak zadbać o włosy żeby były ładne, gęste i nie wypadały

Postprzez asieczkowa » 22 cze 2017, o 10:23

ja używam szamponu z alg morskich szwedzkiej firmy Alg Borje , tu sobie zamówisz w sklepie. I łupiesz zniknoł a włosy się tak nie przetłuszczaj,a nie wypadają, są jedwabiste i łatwej do rozczesywania http://sklep.alg-borje.pl/
asieczkowa
Dyskutant

Postprzez Pyszałka » 24 cze 2017, o 09:58

Ja czytałam, że z tym obcinaniem włosów to mit i że wcale to nie powoduje, żeby włosy były gęściejsze. Ja bym postawiła na naturalne kosmetyki takie jak czysty olej kokosowy. Czytałam na stronie producenta Laboratorium Biooil, że stosowanie oleju kokosowego na włosy przywraca im piękny wygląd, nawilżenie, miękkość i gładkość. Czy któraś z Was stosowała już ten olej? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Pyszałka
Dyskutant

Postprzez KarolinaRytel » 26 cze 2017, o 10:37

Osobiście polecam picie soku z pokrzywy ze sklepu zielarskiego 50 ml dziennie na czczo. Po paru miesiącach włosy się wzmocniły i były błyszczące.
KarolinaRytel
Nowy użytkownik

Postprzez aguśka » 27 cze 2017, o 14:02

Też trzeba bardzo delikatnie się z włosami obchodzić podczas rozczesywania. Nic tak nie uszkadza jak szarpanie ich grzebieniem, zwłaszcza jak są mokre... Polecam wam świetną szczotkę Tangle Angel. Jeśli macie problem z rozczesywaniem, to lepszej chyba nie ma.
aguśka
Nowy użytkownik

Postprzez nelkowa » 3 lip 2017, o 08:43

zobacz sobie tutaj w Kontigo jaki wybór środków do pielęgnacjo włosów. Na pewno coś znajdziesz https://kontigo.com.pl/
nelkowa
Nowy użytkownik

Postprzez drukarz » 5 wrz 2017, o 10:32

A co sądzicie o takich termolokach https://www.iconiamoda.com/termoloki/ ? Czy według Was takie coś byłoby dobrym rozwiązaniem? Z góry dzięki za wszelkie sugestie w tym obszarze tematycznym :)
...wszystko w jakiś sposób zabija wszystko inne. Łowienie ryb zabija mnie dokładnie tak samo, jak utrzymuje przy życiu
drukarz
Nowy użytkownik

Postprzez Mermagda0 » 10 wrz 2017, o 11:08

Odpowiednie, naturalne kosmetyki powinny wystarczyć. Ja ostatnio miałam bardzo fajne z firmy Babuszka http://www.empik.com/zdrowie-i-uroda/wlosy . Są bardzo zdrowe dla włosów, a cenowo wychodzą bardzo korzystnie, polecam
Mermagda0
Nowy użytkownik

Postprzez abooot » 14 wrz 2017, o 10:41

Należy onie dbać naturalnymi preparatami
abooot
Nowy użytkownik

Powrót do Dyskusje o dzieciach