WYCISKARKA, CZY SOKOWIRÓWKA??

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

WYCISKARKA, CZY SOKOWIRÓWKA??

Postprzez TerapiaSokami » 2 paź 2015, o 12:34

Nie każdy świeży sok jest zdrowy - nie wszyscy o tym wiemy. Co wiemy zatem o soku z sokowirówki? Czym różni się od soku z wyciskarki? Dlaczego to, co uzyskujemy z sokowirówki jest bezwartościowe?
Sok sokowi nie równy. Z sokowirówki uzyskasz sok bardziej smaczny, niż kupiony ze sklepu. Ale warto wiedzieć, że nie tylko możesz mieć smaczniejszy sok a zdrowszy.
Sok z wyciskarek dzięki innowacyjnej technologii ma nieporównywalnie więcej wartości odżywczych niż sok z sokowirówek. Dlaczego? - Ponieważ wyciskarki wykorzystują innowacyjną metodę wyciskania, bez tarcia. Wytłaczają sok.

Jaką wyciskarkę najlepiej wybrać ? -wyciskarki najnowszej generacji, wolnoobrotowe, pionowe, jednoślimakowe.
Takie wyciskarki nie niszczą enzymów, witamin i fitosubstancji zawartych w wyciskanych owocach, warzywach, ziołach i ziarnach.
Im mniejsze obroty silnika, tym więcej w wyciskanym soku enzymów, witamin i fitoskładników.Im mniej obrotów silnika ma wyciskarka, tym wyciskanie soków jest bardziej zbliżone do naturalnego, mechanicznego wytłaczania soku. Czyli najzdrowszego sposobu pozyskiwania soku.
N ajmniej, bo 40-50 obrotów silnika na minutę mają wyciskarki jednoślimakowe, pionowe, najnowszej generacji.
Najmniej obrotów mają wyciskarki:
Hurom HF 2G,
Hurom HG 2G,
Hurom HH 2G (43 obr/min)
Kuvings NS,
Kuvings B6000 ( do 50 obr/min),
Cooksense (47 obr/min).
Maksymalna ilość enzymów, witamin i fitosubstancji w soku. Mniej obrotów silnika plus innowacyjne technologie i patenty pozwalają wyciskać sok z maksymalną ilością wartości odżywczych.
Wyciskają więcej soku. Wyciskarki pionowe wyciskają do 30% soku więcej.
Regulacja gęstości soku. W modelach Hurom 2G: Hurom HF 2G, Hurom HG 2G, Hurom HH 2G jest możliwość regulacji gęstości soku.
Szybkość wyciskania soku. Wyciskarki pionowe wyciskają sok w któtszum czasie.
Wyciskarka Kuvings B6000 – dzięki wyjątkowo szerokiemu otworowi wlotowemu możesz wyciskać całe owoce i warzywa bez potrzeby krojenia. Skraca to czas przygotowania owoców i warzyw, a także czas samego wyciskania soku.
Bezpieczne. BPA Free. W wyciskarkach pionowych części są wykonane z Ultemu i Tritanu – nowoczesnych materiałów, lekkich i niewchodzących w reakcję z sokami. Czyli materiałów bezpiecznych bez rakotwórczych substancji typu bisfenole.
Nie zapychają się. W wyciskarkach pionowych ślimak sam wciąga wyciskane produkty. Nie ma potrzeby ich popychania. Dlatego wyciskarki pionowe nie zapychają się.
Możesz myć wyciskarkę raz dziennie, a wyciskać sok tyle razy, ile potrzebujesz, bez potrzeby rozkładania wyciskarki i mycia za każdym razem po wyciśnięciu soku.
Myjesz 3 minuty raz dziennie. W wyciskarkach pionowych zamontowany jest innowacyjny system silikonowych wycieraczek. Już w trakcie wyciskania sitka są myte.
Po wyciśnięciu soku wystarczy wlać do wyciskarki 2-3 szklanki wody, zatkać otwór wylotowy i uruchomić wyciskarkę. Pozostałe resztki zostaną usunięte i wyciskarka czeka do następnego wyciskania. Nie zastępuje to końcowego mycia wyciskarki. Wyciskarkę myjemy raz dziennie, a czas trwania mycia 3 minuty.
Doskonale wyciskają wszystko. Twarde i miękkie warzywa i owoce, ziarna, również doskonale wyciskają zioła i liście. Jeśli chcesz uzyskać zdrowy sok pokrzywowy, szpinakowy, z trawy jęczmiennej, wybierz wyciskarkę pionową.
Różnorodne funkcje. Wyciskarki pionowe wyciskają sok, homogenizują, robią lody, szatkują...
Wyciskarki Hurom HH 2G, Hurom HF 2G, Hurom HG 2G są wyposażone w dodatkowe sita do musów i smoothies,
Wyciskarki Kuvings NS, Kuvings B6000 posiadają dodatkowe sitko do koktajli i musów oraz mincer do lodów,
Wyciskarki Cooksense mają w zestawie mincer do homogenizacji i lodów, szatkują...
Są mniejsze – zajmują mało miejsca w kuchni. 20-25 cm szerokości w porównaniu z 40-50 cm w przypadku poziomych.
TerapiaSokami
Nowy użytkownik

Re: WYCISKARKA, CZY SOKOWIRÓWKA??

Postprzez Agy » 30 paź 2015, o 11:42

jestem za wyciskarką ;)
Agy
Nowy użytkownik

Postprzez savona12 » 24 lis 2015, o 13:09

Wyciskarka to super sprawa, ale chyba kosztowna z tego co się orientuje...
Wszystkie dzieci nasze są! Przedszkole miasteczko Wilanów
savona12
Dyskutant

Postprzez paulina83 » 4 gru 2015, o 14:38

Też jestem za wyciskarką, niedawno kupiłam do swojej kuchni dwuślimakową i może działa troszkę wolno, ale za to bardzo dokładnie wyciska sok z owoców. Myślę, że przed wyborem warto przejrzeć informacje i poradniki w sieci, ja tak zrobiłam i się nie zawiodłam :). Mnie pomógł ten artykuł - https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-wybrac-wyciskarke-do-sokow-852.html. A może podzielicie się swoimi pomysłami na smaczne soki? Ja na przykład uwielbiam sok z jabłek z imbirem i cytryną, jest bardzo smaczny :)
paulina83
Nowy użytkownik

Postprzez Aarro49 » 26 sty 2016, o 23:14

Wolę wyciskarkę. Soki są zdrowsze i smaczniejsze
Najbardziej mnie przerażają właśnie ci wszyscy pewni siebie ludzie, którzy widzą świat w czarno-białych barwach i nigdy nie przychodzi im do głowy, że mogliby się mylić
Aarro49
Nowy użytkownik

Postprzez szalwia3 » 26 lut 2016, o 12:00

Ja mam i wyciskarkę, i sokowirówkę. Zdecydowanie wolę wyciskarkę.
Wszyscy depczą mur przewrócony i w dziurawy bęben walą.
szalwia3
Nowy użytkownik

Postprzez twister4 » 9 mar 2016, o 10:59

Nie będę oryginalny. Wolę wyciskarkę.
twister4
Nowy użytkownik

Postprzez sasa99 » 19 maja 2016, o 14:55

A ja przewrotnie odpowiem, że sokowirówka. Uwielbiam świeże marchewkowe czy jabłkowe soki. Niestety trochę po tym sprzątania.
Czy wiedziałeś jak ważna jest ochrona radiologiczna?
sasa99
Nowy użytkownik

Postprzez montes » 25 maja 2016, o 13:59

Jedyna wada wyciskarek to, że są droższe, ale poza tym tym biją na głowę sokowirówki. I są bardziej zdrowe i więcej rzeczy można nimi przerobić. Jak dla mnie bomba:) http://www.dobrewyciskarki.pl/ tu sobie kupiłem.
montes
Dyskutant

Postprzez tetrus » 30 maja 2016, o 14:00

Wychowałem się na sokowirówce i tylko dlatego wolę ją wyciskarki. :D
Agencja detektywistyczna STORM z Wrocławia http://prywatny-detektyw-wroclaw.pl/
tetrus
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Dyskusje o dzieciach