Kosmetyki naturalne

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

Re: Kosmetyki naturalne

Postprzez montes » 25 maja 2016, o 14:02

Rosysjkie kosmetyki są z pewnością warte sprawdzenia i są naturalne bez SLS, parabenów innych chemikaliów. Sprawdź sobie te: http://naturabazar.pl/
montes
Dyskutant

Postprzez Alusia » 9 cze 2016, o 17:46

to wszytsko zalezy...syn ma skórę atopową, wiec uzywamy specjalnych, ja z kolei robionych w aptece...
Alusia
Nowy użytkownik

Postprzez Lili » 15 lip 2016, o 14:30

A próbowaliście emolientów? U nas na takie problemy sprawdził się Eloderm polecony przez panią doktor. Może zapytaj o niego skoro i tak często jesteś w aptece? Jest cała linia kosmetyków i można je bezpiecznie stosować od pierwszych dni życia.
Lili
Dyskutant

Postprzez sandra88 » 19 lip 2016, o 10:25

a co sądzicie o podkładach mineralnych?
sandra88
Nowy użytkownik

Postprzez Morto99 » 19 lip 2016, o 17:38

Są bardzo ciekawe, próbowałam, ale ciężko stwierdzić czy pomaga.
Morto99
Nowy użytkownik

Postprzez Nurior » 4 sie 2016, o 11:12

Staram się zawsze stosować kosmetyki, które nie sprzyjają alergii. Często chodzę do zielarskiego i tam pytam.
Nurior
Nowy użytkownik

Postprzez kartonik2 » 23 sie 2016, o 21:23

Od kilku miesięcy również zaczęłam stosować kosmetyki naturalne i teraz tylko takie mam w swojej kosmetyczne i łazience. Od siebie mogę polecić moją nową zdobycz - szampon naturalny INSIGHT. W trakcie dojrzewania miałam problemy w wypadaniem włosów . Na Youtube znalazłam taką panią, która polecała te kosmetyki. Z ciekawości kupiłam na http://organicznewlosy.pl/ i po 2 tygodniach (myję głowę co drugi dzień) zauważyłam duuużą różnicę. Najpierw przed użyciem popatrzyłam na skład - szampon nie zawiera SLS i SLES które odpowiadają za spienianie substancji - niestety ... są bardzo niezdrowe dla włosów. Faktycznie zastąpili je innymi naturalnymi i łagodnymi substancjami myjącymi. Ogólnie szampon jest bardzo gęsty i wydajny- szybko się pieni więc nie trzeba nakładać go na głowę zbyt dużo. Przez co przy cenie 36 zł za 500ml jest to dobra oszczędność. No i najważniejsze - nie widzę już praktycznie żadnych zniszczonych końcówek , za to są bardzo nawilżone i pachną cudownie :)
kartonik2
Nowy użytkownik

Postprzez Lili » 30 sie 2016, o 12:52

Nurior napisał(a):Staram się zawsze stosować kosmetyki, które nie sprzyjają alergii. Często chodzę do zielarskiego i tam pytam.

Z ziołami to bym uważała przy alergii, bo jednak często nasilają objawy. Zdecydowanie łagodniejsze będą emolienty. Choćby ten eloderm, o którym pisałam.
Lili
Dyskutant

Postprzez mamola » 2 wrz 2016, o 20:18

Ja zarówno dla siebie jak i dla swojego maleństwa staram się kupować kosmetyki naturalne. Wybieramy głównie takie firmy jak Be Organic,Bioderma, Emolium, czy Oillan.
Małą od samego początku kąpiemy w emolientach, staramy się wybierać te, które zawierają wyłącznie naturalne oleje. Gdy pojawi się jakaś wysypka, czy potówki to zamiast emolientu do wanienki wrzucamy kilka kryształków nadmanganianu potasu, poleciła nam to położna i naprawdę się sprawdza.
Ostatnio ze względu na brak czasu kosmetyki kupujemy głównie w lokalnych aptekach dokonując zamówienia przez serwis ktomalek.pl
Dzięki temu nie muszę odwiedzać wielu aptek w poszukiwaniu interesujących mnie kosmetyków, ani czekać na ich sprowadzenie, bo za pośrednictwem serwisu zawsze znajdę aptekę, która interesujący mnie produkt posiada na stanie. Do apteki idziemy dopiero, gdy nas zaproszą po odbiór zamówienia :)
mamola
Nowy użytkownik

Postprzez marrysia » 4 sie 2017, o 07:34

Ja, podobnie jak mamola, mogę Wam ze swojej strony polecić emolienty. Nie wiem, czy wszystkie forumowiczki orientują się, w czym rzecz, więc pokrótce wyjaśnię. Pod nazwą "emolienty" kryje się ogólna nazwa różnych preparatów (między innymi szamponów, balsamów, kremów, emulsji), które mają za zadanie nawilżyć i natłuścić skórę. Ich dodatkowym walorem jest fakt, że tworzą na skórze barierę ochronną, która zabezpiecza nasz organizm przed dostępem substancji drażniących i alergenów. Ja zetknęłam się z nimi, kiedy moja córeczka cierpiała na pękającą i złuszczającą się skórę. Sama z kolei sięgnęłam po nie jakieś dwa miesiące temu, kiedy moja cera zrobiła się sucha i szorstka w dotyku. Zaczęłam regularnie smarować ciało odpowiednimi kremami i podziałało. A jakby któraś z koleżanek była szerzej zainteresowana tematem, to mogę odesłać do tego artykułu, w którym emolienty są rzetelnie opisane - http://www.eloderm.pl/artykul/27,prawidlowe-nawilzanie-skory-w-14-krokach.html. Tymczasem uciekam z froum, bo niestety czas do pracy (dziś mam na później). Trzymajcie się ciepło, przyjemnego weekendu.
marrysia
Dyskutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o dzieciach