Studia w Warszawie

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

Studia w Warszawie

Postprzez Howth » 25 lis 2016, o 00:09

Witam Was, mieszkam już drugi miesiąc w akademiku, bo studiuję na Politechnice Warszawskiej i szczerze mówiąc mam trochę dosyć.. Byłam przyzwyczajona do domu za miastem, swojego własnego pokoju itd. Rodzice zaproponowali mi, że mogą mi wynająć mieszkanie, tylko musiałabym ich wspomóc finansowo np.. dorabiając i dokładając się do czynszu. Znalazłam w centrum na Nowowiejskiej przytulne lokum https://www.warsaw4you.com/warszawa-apa ... ejska-81-1 Zależy mi po prostu na efektywnej nauce w spokoju. Podoba wam się to co znalazłam? A może ktoś z was mógłby mi zaproponować jakąś alternatywę? Będę niezmiernie wdzięczna
Howth
Nowy użytkownik

Re: Studia w Warszawie

Postprzez NocnaMama » 10 gru 2016, o 18:06

Według mnie studiowanie w Warszawie jest już przereklamowane. Ja osobiście nie znalazłam tam miejsca dla siebie . Mam teraz jeszcze dziecko i trudno by mi było studiować stacjonarnie więc wybrałam psychologia studia zaoczne w Łodzi. Było to znacznie lepsze rozwiązanie,zwłaszcza że teraz mam czas na wszystko. Studia są przyszłościowe no i przede wszystkim ciekawe, a ważne jest żeby lubić to co się robi. W tym mieście jest wbrew pozorom bardzo spokojnie a ceny mieszkań nie są duże.
NocnaMama
Dyskutant

Postprzez Drakhtul » 11 gru 2016, o 10:11

Nigdy nie rozumialem czemu ludzie tam chca studiowac. Juz Krakow jest lepszym rozwiazaniem.
Drakhtul
Dyskutant

Postprzez opra » 28 lut 2017, o 13:56

A nie lepiej zamiast studiów, postawić na naukę w szkole policealnej? Szybciej uzyskujemy fach w ręku i możemy rozpocząć karierę zawodową. Nie musimy marnować 5 lat na naukę jednej dziedziny, po której i tak nie będzie pewne, czy znajdziemy pracę... Czytałam, że teraz bardzo popularnym zawodem jest kosmetolog. Wystarczą 2 lata, żeby przyswoić wiedzę, potrzebną do wykonywania tej profesji (http://policealna.gowork.pl/oferta-eduk ... a/warszawa ). A po uzyskaniu dyplomu technika usług kosmetycznych można śmiało szukać pracy w samodzielnych salonach, gabinetach spa czy welness albo nawet otworzyć swój własny salon kosmetyczny :)
opra
Dyskutant

Postprzez Kasia89 » 6 kwi 2017, o 12:27

Nie co studia to zawsze studia. Zawsze warto postudiować a przy tym mieć zniżki i większe szanse u pracodawców. A jak już się pojedzie do warszawy to warto na samym początku dobrze się z nią zapoznać. Na http://www.info-news.pl/warszawa-wazne-miejsca/ są opisane miejsca, które trzeba znać. A i tak mały odsetek studentów wraca w swoje strony rodzinne aby tam mieszkać raczej zostają już w miastach, w których studiowali. Dlatego warto zapoznać się z miastem i jego historią.
Kasia89
Dyskutant

Postprzez boshira » 9 kwi 2017, o 16:59

na asp i pedagogikę dostaje się praktycznie każdy;p ale po pedagogice nie ma pracy, a jeśli chodzi o asp to naprawdę musisz być dobra. warszafka jest droga, przereklamowana, sam przepych, dużo nowobogackich (jeżdżę tam hm średnio raz w miesiącu, a to na imprezy do znajomych, a to do teatru) i ja osobiście nie znoszę tego miasta.

wrocław, poznań są MOIM ZDANIEM o wiele fajniejszymi miejscami jeśli chodzi o studia, są typowo 'studenckie'
boshira
Nowy użytkownik

Postprzez pateks » 17 sie 2017, o 16:51

Wieś różni się od wielkiego miasta. Jeśli chcesz mieć dyplom- przemęcz się kilka lat i skończ te studia. A może za jakiś czas odmieni Ci się i spodoba Ci się miasto.
pateks
Nowy użytkownik

Postprzez Gotyki21 » 20 sie 2017, o 08:31

Ja wolę studiować w innym mieście, warszawa jest brzydka.
Gotyki21
Nowy użytkownik

Postprzez Michał1000 » 21 sie 2017, o 09:21

Faktycznie mieszkania w Warszawie są drogie, ale da się coś znaleźć w dobrej cenie. :))
Najlepsza fotobudka z Wrocławia http://fotopobudka.pl/ sprawdź
Michał1000
Nowy użytkownik

Postprzez Monia329 » 14 wrz 2017, o 11:07

Ja studiuję obecnie na UTH i jestem bardzo zadowolona :) fajna uczelnia w miłej okolicy. Zresztą poszłam na kierunek na który bardzo chciałam iść już po maturze: http://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/bezpieczenstwo-wewnetrzne/psychoterroryzm :) Mieszkanie w Warszawie wcale nie jest złe, chociaż dojazdy są męczące... Jak wszystko ma swoje plusy i minusy, chociaż dla osoby która przeniosła się z małego miasta albo wsi to może być trudna zmiana :)
Monia329
Nowy użytkownik

Powrót do Dyskusje o dzieciach