Nowo wybudowany czy historyczny dom?

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

Nowo wybudowany czy historyczny dom?

Postprzez beijigg1977 » 17 sty 2017, o 13:15

Kupujemy z facetem nasz pierwszy dom (mieliśmy mieszkanie, ale jest za małe dla nas i psa) i mamy prawdziwy problem. Tam gdzie mieszkamy jest dużo wiktoriańskich domów tarasowych, które się nam bardzo podobają, bo mają kominki i są w ogóle bardzo romantyczne, ale często wymagają roboty. Z drugiej strony są nowo wybudowane duże domy w tej samej cenie, ale z mniejszym seksapilem. Jesteśmy w kropce, bo przeprowadzić się chcemy w maju (pies rośnie!), a w licznych ofertach toniemy i zupełnie nie możemy się zdecydować.
beijigg1977
Nowy użytkownik

Re: Nowo wybudowany czy historyczny dom?

Postprzez marrysia » 5 lip 2017, o 07:41

Moim skromnym zdaniem najlepszy jest jednak nowy dom. W końcu można go urządzić calkowicie po swojemu. Ja interesuję się amatorsko projektowaniem wnętrz i gdy tylko podjeliśmy z mężem decyzję, że bedziemy mieszkać w domu, ustaliliśmy, że go wybudujemy. Wprawdzie trochę to trwało, do tego mieliśmy różne przygody (na przykład złodziej wyniósł z naszej posesji część materiałów budowlanych), ale koniec końców budowa się skończyła pozytywnie. Jeżeli mogę coś doradzić, to warto podczas budowy ubezpieczyć dom, a w przypadku ogrzewania warto postawić na piec kaflowy. My na przykład ogrzewamy dom takim węglem - http://wegielsztygar.pl/product-pol-10-1-tona-1000-kg-br-EKOGROSZEK-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.html i nie mamy co narzekać.
marrysia
Dyskutant

Postprzez izak » 6 lip 2017, o 14:45

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest zainwestować w nowo budowany dom. Mój brat ostatnio budował się w Katowicach. Zdecydował się na dom energooszczędny. Za budowę odpowiedzialna była firma http://ecobud.pl/ . Nie dość, że poszło im bardzo sprawnie (zaledwie kilka miesięcy), to jeszcze posprzątali po sobie, a roczny koszt ogrzewania nie przekroczy 2000 zł :) Dosłownie same plusy tych domów energooszczędnych :)
Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość.
izak
Nowy użytkownik

Postprzez zasadowy65 » 7 lip 2017, o 08:32

To wszystko zależy, jaki dom i jakie budownictwo. Jesli komunistyczne, to lepiej wybudować nowy. Jeśli solidne, starsze, nawet przedwojenne - klepiej remontiować.
Designerskie lampy skandynawskie
zasadowy65
Nowy użytkownik

Postprzez jacek9 » 9 lip 2017, o 13:15

Też jesteśmy w tym temacie. Warto pamiętać, żeby:
Sprawdzić plan zagospodarowania. Może się okazać, że nie będzie można zrobić czego chcecie. Np płaskiego dachu.
Oczywiście papiery: z starymi domami często sytuacja może nie być jasna.
Ja i moje fotografie na ślub ze Śląska Rodzic w pracy.
jacek9
Nowy użytkownik

Postprzez NocnaMama » 17 lip 2017, o 23:47

Zdecydowanie nowo wybudowany. No chyba że chcesz mieszkać w budynku ,który może grozić zawaleniem. Przy pomocy odpowiednich specjalistów taka budowa nie kosztuje wiele czasu i pieniędzy. Ekipa z wpw invest była w moim przypadku niezawodna- zajęli się konstrukcją domu błyskawicznie. Znalazłam ich przez internet i nie żałuje że wybór padł właśnie na nich. W razie czego łapcie namiary http://wpwinvest.pl/o-firmie/o-nas
NocnaMama
Dyskutant

Postprzez fojoli21 » 18 lip 2017, o 12:54

Zdecydowanie wolę nowe budownictwo ze wszystkimi jego zaletami.
studio-psiaka.pl

ul. Śniadeckich 41
85-011 Bydgoszcz
fojoli21
Nowy użytkownik

Postprzez Rijaq21 » 20 lip 2017, o 08:51

Wydaje mi się że remont historycznego domu będzie dużo droższy.
Rijaq21
Nowy użytkownik

Postprzez maxxi » 4 sie 2017, o 14:30

Oczywiście taka decyzja zawsze będzie czymś bardzo indywidualnym bo dla każdej osoby inne aspekty będą miały mniejsze lub większe znaczenia. Dla mnie ogromną frajdą pamiętam było wybieranie projektu domu (my korzystaliśmy ze studia Archeton: http://www.archeton.pl/), planowanie gdzie rozmieścić jaki pokój, z której strony jakie okno itd. Dlatego nigdy nie zamieniłabym tej frajdy w zamian za zakup już gotowego domu, zresztą ja wolę nowoczesność więc historyczny dom jest nie dla mnie.
maxxi
Nowy użytkownik

Postprzez Raissa09 » 9 sie 2017, o 15:22

Nowa budowa daje zdecydowanie więcej satysfakcji, ale koniecznie trzeba mieć na względzie kilka niezwykle istotnych rzeczy. Przykładowo, trzeba zdobić dobre pomiary geodezyjne, bo bez tego można sobie narobić małych problemów. Moja siostra na terenie Katowic polecała mi jakiś czas temu te usługi http://www.geolog.katowice.pl/ I rzeczywiście, wszystko zostało zrobione bardzo dobrze :)
Przechylił głowę. – Dlatego, że to bezcelowe, przyboczna.
Raissa09
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Dyskusje o dzieciach