Kupno samochodu z zagranicy

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

Kupno samochodu z zagranicy

Postprzez niuma1987 » 18 sty 2017, o 11:26

Widziałam, że jest wątek motoryzacja i postanowiłam założyć trochę inny. Nie znalazłam na tym forum takiego i do końca nie jestem pewna, czy się on tutaj nadaje. Ale z drugiej strony, może okaże się, że ktoś mi coś poradzi i kobiety wcale nie są takie zielone w kwestiach motoryzacyjnych, jak się powszechnie uznaje. Planuję kupić samochód, ale za bardzo się na tym nie znam. Wiadomo, że najlepiej poprosić znajomego faceta, żeby ogarnął temat i załatwił za mnie. Ale z drugiej strony pomyślałam, że przecież każdy temat jest do opanowania i może sama dam radę to załatwić? Czy któraś z was może mi coś poradzić? Brać się w ogóle za to samodzielnie, czy od razu skapitulować? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc...
niuma1987
Nowy użytkownik

Re: Kupno samochodu z zagranicy

Postprzez Pyszałka » 27 lut 2017, o 15:34

Hmm no najlepiej poradzić się kogoś kto się zna. Ewentualnie możesz zrobić tak, że podjedziesz z tym autem które chcesz kupić do jakiegoś mechanika. Zawsze warto sprawdzić auto przed kupnem bo można się nadziać i wtedy traci sie kasę. Ja znalazłam ogłoszenie o aucie, którego szukam na https://samochody.io/ i jak dzwoniłam do gościa od razu powiedziałam, że chce podjechac na serwis. Moim zdaniem to normalne że nie chce sie kupowac kota w worku.
Pyszałka
Dyskutant

Postprzez mrowkazet » 2 mar 2017, o 13:11

Teraz mają wprowadzić chyba jakąś dużo większą akcyzę...
mrowkazet
Nowy użytkownik

Postprzez marrysia » 20 cze 2017, o 07:22

Przyłączam się do zdania użytkownika Pyszałka. Ja niedawno sprowadziłam toyotę z Niemiec, a właściwie to sprowadził ją dla mnie zaprzyjaźniony mechanik. Sama bym chyba tego nie ogarnęła, a on załatwił dla mnie wszystkie formalności: i samochód, i ubezpieczenie, i rejestrację. Przy okazji chciałam Was zapytać, czy korzystacie z dodatkowych ubezpieczeń samochodowych? Znajomy ubezpieczył mi auto w Mtu24, a teraz nagabują mnie na minicasco. Poczytałam o tym na ich stronie - http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/minicasco/ i brzmi to kusząco, ale chcę jeszcze poznać Wasze opinie.
marrysia
Dyskutant

Postprzez mama-na-5 » 23 cze 2017, o 16:16

A skąd chcesz to auto sprowadzić? Musi być z zagranicy?
Znam firmę Norlink, która zajmuje się prawem podatkowym w Norwegii. Jakbyś chciała sprowadzić auto z Norwegii, to pewnie by pomogli :D Niestety nie orientuję się zupełnie, jak to jest w innych krajach.
mama-na-5
Dyskutant

Postprzez krystian » 12 lip 2017, o 10:23

W/g mnie lepiej wybierać samochody z naszego rynku, mamy większa kontrole nad historią pojazdu, popatrz tutaj http://noweuzywane.eu/samochody_uzywane/ fajne samochody użyane w dobrych cenach. Trzeba zwracać uwagę na prawdziwy przebieg oraz na to że mamy gwarancję auta bezwypadkowego.
krystian
Nowy użytkownik

Postprzez melek » 9 sie 2017, o 16:41

Sama chcesz sprowadzić auto z zagranicy? A znasz chociaż język? Znasz słownictwo związane z motoryzacją?
melek
Nowy użytkownik

Postprzez terpi » 7 wrz 2017, o 14:09

Są fachowcy którzy się tym zajmują, można się do nich zwrócić ale nie to w sumie jest najważniejsze, auto z polskiego salonu czy też zagranicy można zrobić autem ekonomicznym montując w nim zestaw optima w jednym z tych warsztatów http://optimagas.com/znajdz-najblizszy-warsztat a im szybciej tym lepiej bo ceny benzyny stale rosną
terpi
Dyskutant

Postprzez Demigo21 » 12 wrz 2017, o 20:56

Jeżeli chodzi o zakup auta z zagranicy to najbardziej opłaca się jechać po nie osobiście.
Demigo21
Nowy użytkownik

Postprzez aska » wczoraj, o 13:48

Pomyśl o jakimś tłumaczu. Jeśli nie znasz języka, sprzedawca może Cię oszukać.
aska
Nowy użytkownik

Powrót do Dyskusje o dzieciach