Jak oszczędzać?

Miejsce na tematy, które nie pasują do innych kategorii tematycznych.

Jak oszczędzać?

Postprzez newsmon1980 » 20 sty 2017, o 12:28

Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?
nasza strona internetowa
newsmon1980
Nowy użytkownik

Re: Jak oszczędzać?

Postprzez Amandan » 22 sty 2017, o 21:22

Należy oszczędzać na czym się da, ale fryzjer i kosmetyczka dla kobiety to mus, więc nie ze wszystkiego da się radę zrezygnować
Amandan
Nowy użytkownik

Postprzez marrysia » 26 cze 2017, o 07:31

Myślę, że dobrym sposobem na oszczędzanie pieniędzy jest po prostu odkładanie co miesiąc regularnie określonej kwoty. Ja jeszcze w liceum, kiedy miałam konto dla osób młodych - https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-20/konto-20.html, starałam się, aby w każdym miesiącu te minimum 100 zł wysupłać i wpłacić na rachunek oszczędnościowy. Mijały kolejne lata, miesiące aż wreszcie skończyły się studia i moje oszczędności wynosiły kilkanaście tysięcy złotych. Także najprostsze recepty są najlepsze.
marrysia
Dyskutant

Postprzez Lucek1y » 26 cze 2017, o 18:49

Mam ten sam problem ;D Pieniądze u mnie bardzo szybko znikają i choćbym nie wiem jak sie starał nie potrafie nic odłożyć :P
Lucek1y
Nowy użytkownik

Postprzez Kasia89 » 21 lip 2017, o 13:40

Ja ani nie mam konta oszczędnościowego, ani lokaty za to odkładam pieniądze na konto emerytalne z https://www.esaliens.pl/pl/emerytura/of ... ytalne-ike . Bo to racja, że oszczędzać się powinno. I tu już kto jak oszczędza to jego sprawa. Na co innego się pieniądze oszczędza na lokacie, na co innego na koncie oszczędnościowym i na co innego na koncie emerytalnym. Ja oszczędzam na emeryturę. Ponieważ na starość nie chce zastanawiać czy lepiej wykupić leki czy jednak kupić chleb.
Kasia89
Dyskutant

Postprzez monikabert90 » 23 lip 2017, o 09:36

Wielu speców od finansów twierdzi, że najlepszym sposobem na oszczędzanie jest zwiększanie swoich przychodów. W jaki sposób? Oczywiście poprzez pracę dodatkową. Nikt nie mówi tutaj jednak o braniu drugiego etatu. Wystarczy zarabianie przez internet, na przykład poprzez udział w programach afiliacyjnych. Słyszeliście o tym? Naprawdę fajna sprawa - polecamy jakieś produkty lub usługi i dostajemy wynagrodzenie wtedy, kiedy ktoś zdecyduje się dzięki nam na ich zakup.
monikabert90
Nowy użytkownik

Postprzez Lansoq23 » 24 lip 2017, o 13:35

Chyba najlepszą opcją jest odkładanie na konto lub lokatę.
Lansoq23
Nowy użytkownik

Postprzez Roliqt21 » 26 lip 2017, o 19:17

Ja po prostu odkładam do szafki i to mi wystarcza.
Roliqt21
Nowy użytkownik

Postprzez Mifaza » 28 lip 2017, o 10:53

Znajdź sposób na uzyskanie rabatów. Takim sposobem może być branie udziału w programach, które za wykonywanie zadań w internecie, udostępniają rabaty. Ten program coś takiego oferuje https://app.connectionsky.com/register. ... ner=sxr4uW Wydaje mi się, że to ułatwia oszczędzanie :)
Mifaza
Nowy użytkownik

Postprzez rogowska » 29 lip 2017, o 22:44

Ja oszczędzania zaczynałam od założenia konta oszczędnościowego, według mnie to dobre rozwiązanie, polecam.
rogowska
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Dyskusje o dzieciach