Jaki tablet dla dziecka?

Nasze sukcesy i porażki.
Anett_96
Nowy użytkownik

Re: Jaki tablet dla dziecka?

Post autor: Anett_96 » 29 kwie 2017, o 12:38

Witam,
Czytając wypowiedzi wyżej nasuwa mi się na myśl wiele pomysłów.. Z moich własnych doświadczeń odradzałabym kupienie takich sprzętów dziecku w tym wieku. Patrząc na aspekty zdrowotne od razu mam na myśli oczy dziecka. Czy od patrzenia w taki mały ekran dziecko nie męczy aparatu wzroku co później prowadzi do pogorszenia wzroku oraz nabycia różnych wad wzroku. W tym wieku gdy dziecko rozwija się, ma potrzebe rozwoju intelektualnego nie zabierajmy dziecku tej możliwości. Tablet to jednak sprzęt na którym dzieci raczej się bawią - w ten sposób pochłania im to co raz więcej czasu... A może prowadzić nawet to uzależnienia od danego sprzętu oraz potrzeby pobierania coraz większej ilości gier . A kiedy dziecko ma się rozwijać? Proponowała bym gre edukacyjna dzięki której dziecko może rozwijać się intelektualnie ale także ruchowo ,a przy tym może mieć dużo radości. Dobrym pomysłem także jest instrument muzyczny dzieki któremi dziecko uczy się koordynacji ruchowej - rytmu. Mamy teraz na prawdę bogaty wybór gier,zabaw i przyborów dla dzieci lepszych niż sprzęty elektroniczne. Przykry jest obraz dzieci które spotykamy na mieście które siedzą z telefonami,tabletami ,a gdy rodzic próbuje odebrać sprzęt dziecku prowadzi nawet do agresji..
Pozdrawiam

aguśka
Nowy użytkownik

Post autor: aguśka » 14 cze 2017, o 10:07

Tablet im później, tym lepiej. Wiadomo, że teraz takie czasy, ale jednak wg mnie warto odsuwać w czasie moment zakupu takiego gadżetu. Radziłabym raczej kupić dziecku klocki, wspólnie czytać książki, grać w gry planszowe. Fajnym pomysłem są też Zabawy FundaMentalne http://sklep.zabawyfundamentalne.pl/ , które łączą naukę z zabawą. Takie zabawy przyniosą dziecku o wiele więcej korzyści (i radości) niż wpatrywanie się w bajki na tablecie...

Marcinwsd
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Marcinwsd » 14 cze 2017, o 11:25

Dziecko i tablet? Nie ma mowy - uzależni się tylko i będzie miał przez to same kłopoty: z socjalizacją, z motywacją, a nawet będzie miał problemy z przestrzennym pojmowaniem rzeczywistości! To nie jest dobry pomysł, serio.

Awatar użytkownika
drukarz
Nowy użytkownik

Post autor: drukarz » 24 sie 2017, o 18:28

A może warto zostawić ten temat specjaliście? Przynajmniej ja bym tak zrobiła...
...wszystko w jakiś sposób zabija wszystko inne. Łowienie ryb zabija mnie dokładnie tak samo, jak utrzymuje przy życiu

mZakupy
Nowy użytkownik

Post autor: mZakupy » 27 sie 2017, o 11:45

Najlepiej prosty w obsłudze i raczej z niższej półki cenowej :mrgreen: Teraz np. w MyCenter Tablet LENOVO A7-10F jest za 299 zł, co uważam za całkiem dobrą opcję na początek. W naszej apce możesz sobie porównać oferty z wielu różnych sklepów z elektronika i porównać: https://mzakupy.com/s?v=tablet#close

MacieX822
Nowy użytkownik

Post autor: MacieX822 » 7 wrz 2017, o 06:52

Ja od paru lat mam tablet za samsunga i bardzo sobie chwale. Znajomi mowia ze im sie zacinaja, cos przerywaja a u mnie nic :) Zakupiłem go w sklepie Sferis.pl na letniej wyprzedaży. Teraz też często tam zaglądam bo planuje sobie kupić laptop. Mam już nawet jeden na oku

Lili
Dyskutant

Post autor: Lili » 19 wrz 2017, o 12:12

Ja jestem przeciwna ślęczeniu nad tabletem. Stawiamy na książki, a tv i filmy oglądamy razem.

greenscreen
Nowy użytkownik

Post autor: greenscreen » 20 wrz 2017, o 09:26

Marcinwsd pisze:Dziecko i tablet? Nie ma mowy - uzależni się tylko i będzie miał przez to same kłopoty: z socjalizacją, z motywacją, a nawet będzie miał problemy z przestrzennym pojmowaniem rzeczywistości! To nie jest dobry pomysł, serio.

jestem tego samego zdania, swój pierwszy komputer miałem w gimnazjum, dostęp do neta dopiero w LO i jak tak teraz sobie myślę i patrzę na te wszystkie maluchy poobwieszane komórkami, tabletami itp to jestem wdzięczny rodzicom, że tak zadecydowali. moje dzieciaki mają bardzo ograniczony dostęp do mediów - do 3 r.ż. w ogóle nie oglądały tv bo nie było im to do rozwoju potrzebne, teraz jest już tv, ale komputera nie zaczepiają. z resztą nie naciskają na to prawie w ogóle. oboje z żoną jesteśmy zdania, że komputery, tablety, tel.kom. powinny służyć przede wszystkich pracy i nauce, a na końcu dopiero rozrywce. Nie ma co wciskać nowinek technologicznych od niemowlaka - dzieciaki łąpią wszystko w mig, więc gdy zaczną się zajęcia informatyczne w szkole, to pojawi się dostęp do PC :) Lepiej stawiać na zabawki edukacyjnie jak np. puzzle, klocki, gry rodzinne, czy drewniane domki dla lalek, czyli te które będą rozwijać wyobraźnię, kreatywność i chęć do wspólnej zabawy, niż brnąć w wirtualną rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Wrocki
Nowy użytkownik

Post autor: Wrocki » 20 wrz 2017, o 13:56

Właśnie najgorsze są takie pytania, bo już ich pojawienie się sprawia, że wielu rodzicom odejmuje mowę. Też jestem wielkim przeciwnikiem komputeryzacji dzieci - jak najdłużej bez sprzętu, bo jak wpadną za młodu, to potem koniec. Zero kontaktu.

joann44d
Nowy użytkownik

Post autor: joann44d » 21 wrz 2017, o 11:27

lenowo robi teraz niezłe !

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany