Fototapeta w pokoju dziecka?

Nasze sukcesy i porażki.
hortena
Dyskutant

Fototapeta w pokoju dziecka?

Post autor: hortena » 9 cze 2017, o 13:57

Hej. Czy do pokoju dwuletniej dziewczynki sprawdzi się fototapeta? Czy można z niej zmyć to co szkrab ewentualnie namaluje?

Ekspert_Dekoral
Nowy użytkownik

Re: Fototapeta w pokoju dziecka?

Post autor: Ekspert_Dekoral » 9 cze 2017, o 15:02

Witaj!

Nałożenie farby jest z pewnością bardziej funkcjonalne. Gdy zapragniecie zmian, o wiele łatwiej będzie przemalować ściany niż zrywać całą tapetę. Pamiętajcie, że kolor wpływa na nastrój. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów aranżując wnętrze. U dziecka w pewnym okresie precyzują się po woli zainteresowania i pasje. Warto zwrócić na to uwagę i przygotować coś co sprawi mu wielką radość Np. plakaty, grafitti z ulubioną postacią czy np. ściany w ulubionym kolorze. Dzieci mają czasem swoje ulubione barwy i wzory. A jakie kolory wybierać?. Są dwa sposoby łączenia barw: 1. Kontrastowo: np. aksamitny burgund/muślinowy turkus, czerwień flamenco/lawendowy welwet. 2. Komplementarnie: np. satynowy wrzos/batystowy fiolet, karmelowy zamsz/ odwaga. To nie takie trudne! Pamiętaj, że jasne kolory sprawdzą się idealnie przy małych, ciemnych pomieszczeniach, a ciemne i wyraziste przy większych, z lepszym dostępem do światła dziennego.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Dekoral

onko
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: onko » 12 cze 2017, o 14:39

Ja tam nie jestem zwolenniczką fototapet. Polecałabym raczej po prostu farbę w ładnym kolorze.

Awatar użytkownika
PaweLek6
Nowy użytkownik

Post autor: PaweLek6 » 15 cze 2017, o 13:14

Popieram wypowiedź wyżej. Niemniej, niczego nie narzucam. Nie zapominajmy, że każdy ma prawo do własnej decyzji...
Nasza miłość zapisana w gwiazdach.

Awatar użytkownika
drukarz
Nowy użytkownik

Post autor: drukarz » 24 sie 2017, o 18:31

Ja bym poszukała info o tym gdzieś w Internecie. Z całą pewnością się coś znajdzie :)
...wszystko w jakiś sposób zabija wszystko inne. Łowienie ryb zabija mnie dokładnie tak samo, jak utrzymuje przy życiu

opra
Dyskutant

Post autor: opra » 28 wrz 2017, o 09:15

Syn jest anem piłki noznej i zespołu FC Barcelona, więc zastanawiamy się nad zamontowaniem mu na ścianie tapety z takim motywem :) Genialne znalazłam z mężem na http://sklep.foteks.pl/fototapety/fc-barcelona.html . Ogólnie, to tylko przykład bo motywów takich fototaopet do pokoju dziecięcego jest multum .Polecam zajrzeć do tego sklepu. Do wyboru, do koloru :)

ojciecmarka
Nowy użytkownik

Post autor: ojciecmarka » 8 lis 2017, o 14:04

Fajną opcją są fototapety na drzwi. Każdemu dziecku spodoba się taki kolorowy obrazek na drzwiach pokoju z ulubioną postacią z bajki :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany