Fototapeta w pokoju dziecka?

Nasze sukcesy i porażki.

Fototapeta w pokoju dziecka?

Postprzez hortena » 9 cze 2017, o 13:57

Hej. Czy do pokoju dwuletniej dziewczynki sprawdzi się fototapeta? Czy można z niej zmyć to co szkrab ewentualnie namaluje?
hortena
Dyskutant

Re: Fototapeta w pokoju dziecka?

Postprzez Ekspert_Dekoral » 9 cze 2017, o 15:02

Witaj!

Nałożenie farby jest z pewnością bardziej funkcjonalne. Gdy zapragniecie zmian, o wiele łatwiej będzie przemalować ściany niż zrywać całą tapetę. Pamiętajcie, że kolor wpływa na nastrój. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kolorów aranżując wnętrze. U dziecka w pewnym okresie precyzują się po woli zainteresowania i pasje. Warto zwrócić na to uwagę i przygotować coś co sprawi mu wielką radość Np. plakaty, grafitti z ulubioną postacią czy np. ściany w ulubionym kolorze. Dzieci mają czasem swoje ulubione barwy i wzory. A jakie kolory wybierać?. Są dwa sposoby łączenia barw: 1. Kontrastowo: np. aksamitny burgund/muślinowy turkus, czerwień flamenco/lawendowy welwet. 2. Komplementarnie: np. satynowy wrzos/batystowy fiolet, karmelowy zamsz/ odwaga. To nie takie trudne! Pamiętaj, że jasne kolory sprawdzą się idealnie przy małych, ciemnych pomieszczeniach, a ciemne i wyraziste przy większych, z lepszym dostępem do światła dziennego.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Dekoral
Ekspert_Dekoral
Nowy użytkownik

Postprzez onko » 12 cze 2017, o 14:39

Ja tam nie jestem zwolenniczką fototapet. Polecałabym raczej po prostu farbę w ładnym kolorze.
onko
Nowy użytkownik

Postprzez PaweLek6 » 15 cze 2017, o 13:14

Popieram wypowiedź wyżej. Niemniej, niczego nie narzucam. Nie zapominajmy, że każdy ma prawo do własnej decyzji...
Nasza miłość zapisana w gwiazdach.
PaweLek6
Nowy użytkownik

Postprzez drukarz » 24 sie 2017, o 18:31

Ja bym poszukała info o tym gdzieś w Internecie. Z całą pewnością się coś znajdzie :)
...wszystko w jakiś sposób zabija wszystko inne. Łowienie ryb zabija mnie dokładnie tak samo, jak utrzymuje przy życiu
drukarz
Nowy użytkownik

Powrót do Wychowanie