Strona 1 z 1

Pieniądze z pomoc w domu?

: 10 paź 2017, o 11:24
autor: Mutos
Nasze dzieci są zawsze skłonne do pomocy w domu, syn oferuje się by wynieść śmieci, córka często pomaga przy gotowaniu. Mój mąż często wynagradza je za to pieniędzmi, nie są to duże kwoty, ale zastanawiam się, czy to dobrze, by robić im nawyk zarabiania na takiej pomocy? Co o tym sądzicie?

Re: Pieniądze z pomoc w domu?

: 12 paź 2017, o 04:42
autor: Vvvvvvv
Moim zdaniem to nie do końca dobry nawyk , ponieważ nauczą się , że zawsze za jakąś pomoc w domu będą chciały wynagrodzenia

Re: Pieniądze z pomoc w domu?

: 19 paź 2017, o 07:32
autor: Radomianka
coś w tym jest, dzieci same z siebie powinny pomagać. Oczywiście nie kosztem nauki. Wydaje mi się, że dla dzieci najważniejsze jest wykształcenie i to na tym powinny w pierwszej kolejności się skupić. Jeśli będą miały chwilę wolnego czasu, to można zlecić im wykonanie konkretnej pracy. Na pewno jednak powinny zdawać sobie sprawę, że muszą utrzymywać własne pokoje w czystości. Rodzice bezwzględnie powinni tego wymagać. Także nie dawałabym żadnych pieniędzy za pomoc w domu, ponieważ rzeczywiście nie jest do końca wychowawcze. Dzieci generalnie same muszą nauczyć się, że warto pomagać, jeśli będą miały na to czas

Re: Pieniądze z pomoc w domu?

: 24 lis 2017, o 14:50
autor: nika1509
Też myślę że to kiepski pomysł. Dzieci powinny dostawać kieszonkowe na drobne wydatki, ale nigdy za pomoc w domu - na dbaniu o miejsce zamieszkania powinno zależeć całej rodzinie, a nagrodą może być wspólnie spędzony czas w wysprzątanym mieszkaniu :)

Re: Pieniądze z pomoc w domu?

: 4 gru 2017, o 14:01
autor: miarni
My też mamy system nagradzania, ale nie pieniężny ;)

Re: Pieniądze z pomoc w domu?

: 7 gru 2017, o 11:57
autor: Katanga
Jeśli już płacić to na przykład nie za wyniesienie śmieci, ale za coś, czego nie musi robić: "Jedziemy do cioci na wieś, możesz jechać z nami i pomóc sadzić rzodkiewkę, dostaniesz za to 15 złotych za godzinę i tyle rzodkiewek ile zechcesz na wiosnę... ale możesz też zostać w domu i pograć na konsoli."