Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Nasze sukcesy i porażki.
Paulina1
Nowy użytkownik

Re: Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Post autor: Paulina1 » 16 sie 2016, o 14:24

Rodzice powinni starać się nie korzystać z przemocy, a zamiast tego korzystać z innych środków perswazji i nagród za dobre zachowanie :)

Anett_96
Nowy użytkownik

Post autor: Anett_96 » 29 kwie 2017, o 12:55

Witam,
Problem przemocy wobec dzieci jest coraz bardziej zauważalny. Musimy pamiętać ,że dziecko to tylko mała osóbka która uczy się żyć ,a my musimy w tym życiu pomóc mu. Każdy się może spieszyć ,każdy może mieć gorszy dzień.. Ale czy to jest tłumaczenie? To są tylko wymówki dla naszego sumienia. Gdy sobie nie radzimy ,a pod wpływem emocji często niestety spotyka się akty agresji. Pamiętajmy ,że te małe osóbki też maja uczucia. Mają uczucia, potrzebę bliskości i zaufania do nas. Nie chcą żyć w ciągłym zastraszeniu ,że znowu "dostaną lanie". Dla rodziców którzy nie potrafią opanować swych emocji wobec dziecka zachęcałabym do zapoznania się z książka pt" Przemoc wobec dzieci" Andresa Soriano który dokładnie opisuje problem przemocy wobec dzieci . Czy na prawdę chcemy by nasze dziecko nie miało do nas zaufania? W kim nasze dziecko ma czuć autorytet? My jesteśmy dla naszego dziecka autorytetem i starajmy się być jak najlepsi. Gdy rodzic nie radzi sobie z emocjami może dobrym pomysłem była by wizyta u psychologa ? Żeby znaleźć sposób na rozładowanie swoich emocji albo np zacząć uprawiać sport?
Pochwalam tez pomysł by gdy rano się spieszymy ,a dziecko jest z nami to próbujmy zająć dziecku czas dając zabawkę odpowiednią do wieku ,a czasem nawet wystarczy puszczenie muzyki - ulubionej piosenki która zajmie dziecko ,a może nawet skutecznie wyciszyc rodzica.
Pozdrawiam

kamila.anna
Nowy użytkownik

Post autor: kamila.anna » 30 kwie 2017, o 00:06

Myślę, że większość rodziców zgodzi się, że bicie jest złe . Jednak nawet ci, którzy starają się unikać kar fizycznych tracą nad sobą kontrolę i zdarza się, że dadzą dziecku klapsa. Dziecko zarówno jak dorosły jest chronione przed biciem przez prawo.
Szef nie uderzy pracownika za źle wykonaną pracę - byłoby to bardzo niestosowne i sprawa mogłaby trafić do sądu. Podobnie powinno podchodzić do dzieci - nie należy karać ich fizycznie. Poza tym bicie to nie tylko kara dla dziecka, jest to niemiłe również dla rodzica ze względu na późniejsze wyrzuty sumienia. Dziecko rozumie , kiedy rodzic mówi do niego w pierwszej osobie - o tym, co sami czują. Podobnie- kiedy opisują to, co się stało i mówią, jakie może to mieć skutki. Jeśli krzyczymy na dziecko, dajemy mu klapsa albo obrażamy je słownie to wyładowujemy na nim swoją złość. Dziecko czuje się bezwartościowe, nieudolne i bezsilne. Chciałabym odwołać się do swojego przykładu z dzieciństwa. Pamiętam, że dostałam dwa razy klapsa - za pierwszym razem od dziadka, którego zdenerwowałam natarczywymi prośbami o włączenie mojej ulubionej piosenki po raz kolejny z rzędu. Nie chciałam odpuścić, aż do momentu kiedy dziadkowi puściły nerwy i otrzymałam klapsa. Nie rozumiałam o co chodzi, dlaczego go dostałam. Było mi tylko smutno i poczułam się mniej kochana przez moment. Za drugim razem klapsa dostałam będąc z rodzicami w cukierni - nie pamiętam powodu, pamiętam moment kiedy otrzymałam klapsa i zostałam wyprowadzona z cukierni oraz pamiętam to co czułam - czułam się pozostawiona i niechciana, nie skupiałam się na tym, że nie powinnam zachować się tak jak się zachowałam. Myślałam wówczas o tym jaka jestem beznadziejna. Myślę, że to jest dobry przykład tego, dlaczego nie należy stosować klapsów. Przypuszczam, że dziecko, które jest bite, ponieważ jest to sposób wychowawczy rodziców, przyzwyczai się do klapsów, zobojętnieje na ten rodzaj kary, ale pozostanie w nim poczucie bycia mniej kochanym, a kiedy stanie się nastolatkiem odwróci się od rodziców. Istnieje też prawdopodobieństwo, że dziecko uzna, że bicie jest normalną formą zachowania i będzie dopuszczało się przemocy w dorosłym życiu. Być może rodzice uświadomią sobie wtedy jakie błędy popełniali, tyle, że nie będzie już drugiej szansy, by je naprawić. Należy pokazywać dziecku, że jego pragnienia są traktowane ze zrozumieniem i szacunkiem, ale istnieją granice, których nie wolno przekroczyć. Uczą się wtedy, że w wypadku sprzecznych pragnień czy interesów trzeba szukać rozwiązań, które są do przyjęcia dla obu stron. Dzieci uczą się przede wszystkim od rodziców. Będą zachowywały się tak jak rodzice zachowują się wobec nich. Jeśli rodzic obrzuci dziecko wyzwiskami za to, że brzydka nazwie rodzica to zapewne nie oduczy się tego. Jeśli rodzic rzuci w dziecko zabawką, ponieważ ono rzuciła zabawką w rodzica to nauczy się zasady "wet za wet". Jeśli rodzic uderzy dziecko za to, że uderzyło swoje rodzeństwo to nie zrozumie, że bić nie wolno. Zasady dla dzieci powinny być proste i jasne, a nasze oczekiwania dostosowane do wieku dziecka. Należy też zastanowić się co jest naprawdę ważne, tzn. jakie zachowania są najbardziej niepożądane, ponieważ nie powinno się wymagać od dziecka tego, żeby było idealne. Polecam przeczytać poradnik dla rodziców pt. , Zamiast klapsów" jak z miłością i szacunkiem wyznaczyć dziecku granice-
H. Bartosiewicz.

Awatar użytkownika
ciucia
Nowy użytkownik

Post autor: ciucia » 28 lip 2017, o 08:53

klaps spowoduje tylko większy płacz. ale jak uspokoić dziecko które coś zle zrobiło wymusza? stanie w kącie nie pomaga;( a przytulanie spowoduje , że pomyśli , że dobrze robi>
A to tak przyjemnie być rozumianym.

Awatar użytkownika
Wiktoria56
Dyskutant

Post autor: Wiktoria56 » 7 sie 2017, o 11:00

No macie rację , ale tez nie warto dziecku na wszystko pozwalać , i tak zle i tak , zawsze w takiej sytuacji radzę psychologa bo coś dziecku jednak dolega . Ja polecam z Warszawy http://www.wstronezmiany.pl/oferta/psycholog . Sama chodziłam ze swoja córka i odrazu widać efekty. polecam

Magda1508
Nowy użytkownik

Post autor: Magda1508 » 7 sie 2017, o 12:00

Również jestem przeciwna. to cieszy, że tak dużo z nas nie sięga po nieskuteczne kary, jak przemoc.
Jeśli macie problemy ze swoimi dziećmi lub po prostu czujecie się niepewnie w roli rodzica, bardzo fajne warsztaty ruszają w Klinice Psychomedic na Kabatach od października na Kabatach, załączam link:
https://psychomedic.pl/warsztaty-dla-rodzicow/

porka
Nowy użytkownik

Post autor: porka » 22 sie 2017, o 11:52

Przemoc nie wchodzi w grę. Jeśli rodzic przesadza, należy zabrać go do psychologa. Tylko czy zgodzi się na wizytę?

kolik432
Nowy użytkownik

Post autor: kolik432 » 8 wrz 2017, o 07:44

kiedy traci już całkowicie nerwy

julitka11
Dyskutant

Post autor: julitka11 » 14 wrz 2017, o 12:15

Też mi się wydaje, że warto byłoby się wybrać z dzieckiem do psychologa, który może Wam jedynie pomóc. Ktoś wspomniał wcześniej o Warszawie, ja ze swojej strony mogę polecić to miejsce na Targówku ( osiedle Zielone Zacisze ) http://logos-dtr.pl/. Prowadzą tam między innymi takie terapie psychologiczne - diagnoza, konsultacja i terapie. Siostra chodziła z synkiem i u nich udało się wszystko wyprostować dość szybko a problemy z zachowaniem młodego były bardzo poważne.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany