Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Nasze sukcesy i porażki.

Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Postprzez administrator » 27 lut 2013, o 10:42

Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji
o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!
I w końcu kulminacyjny klaps! Czy skuteczny?

Na blogu zamieściliśmy artykuł przygotowany w ramach kampanii „Życie bez przemocy” prowadzonej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka we współpracy z siecią sklepów SMYK, którego autorem jest dr Magdalena Śniegulska, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, psycholog dziecięcy.

Pełny tekst jest dostępny tutaj: porady/kiedy-rodzic-siega-po-przemoc/
Administrator forum PoradyRodzicow.pl
administrator
Administrator

Re: Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Postprzez MisiaKoala » 27 lut 2014, o 22:58

Moim zdaniem to nieskuteczny sposób, który powoduje jedynie że dziecko będzie się nas bało. Najsmutniejsze, że bite może potem także samo uderzyć swoją pociechę po latach
Wspaniały pensjonat w Kazimierzy Dolnym - http://www.lipowadolina.com.pl/
MisiaKoala
Nowy użytkownik

Postprzez Emimi » 25 kwi 2014, o 13:11

Uważam że to oznaka słabości rodzica, bo nie umie sobie poradzić z dzieckiem w inny sposób. Sama czasem tracę nerwy i raz mi się zdarzyło dać klapsa ale miałam ogromne wyrzuty sumienia i nie zamierzam tego powtarzać
Emimi
Nowy użytkownik

Postprzez monia_2012 » 9 paź 2014, o 10:09

Dokładnie, to tylko słabosc rodzica. Jestesmy tylko ludzmi. Ja wybrałam metode kiedy mi się bardzo spieszy a dziecku nie....dosłownie robie wszystko aby dziecko nie odczuło ze szybko, szybko. Zachecam go zabawkami itd i jest ok:)
monia_2012
Nowy użytkownik

Postprzez Adra » 27 paź 2014, o 10:10

Sama jestem przeciwna takim metodom. To nie jest na pewno skuteczne. Dziecko nie czuje do nas szacunku ale właśnie strach. Tak nie powinno być. Sama polecam wybrać się do psychologa - jeśli nie potrafimy wyegzekwować skuteczności.
Mieliśmy swego czasu taki problem z młodszą córką, która miała problemy z napadami złości. Zdecydowaliśmy się na wizyty w tej poradni psychologicznej w Warszawie: http://psychoterapia-kielczyk.pl/ - jest tam bardzo dobra poradnia rodzinna. Psycholog na pewno powinien pomóc.
Adra
Dyskutant

Postprzez LeNaaJ19 » 21 sty 2015, o 19:11

W cywilizowanym kraju chyba kazdy powinien wiedziec jak sobie poradzic z dziecmi bez przemocy.Bicie nic nie zmieni a moze pogorszyc.
LeNaaJ19
Nowy użytkownik

Postprzez joaSia66 » 30 sty 2015, o 14:28

Ja tak samo jestem przeciwna takim metodom. Sieganie po przemoc nic nie da, można stosować kary.
joaSia66
Nowy użytkownik

Postprzez eurol » 9 lut 2015, o 13:58

Ale ludzie i tak będą to stosować, bo to jest prostsze w Naszych szybkich czasach
eurol
Nowy użytkownik

Postprzez samurajjka » 12 lut 2015, o 07:13

Najlepsze jest to że większość zaprzecza a w domu się dzieje co innego. Czasem nie jestesmy w stanie zauważyć że u sasiada stosuje sie przemoc.
samurajjka
Nowy użytkownik

Postprzez narcyzkaz » 17 mar 2015, o 12:42

Owszem. Nikt nic nie słyszy, nikt nie widzi a w tv codziennie pokazują nowe pobicia niemowlaków...
narcyzkaz
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Wychowanie