Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Nasze sukcesy i porażki.
ewkas22
Nowy użytkownik

Re: Kiedy rodzic sięga po przemoc?

Post autor: ewkas22 » 15 maja 2015, o 13:47

Ja jestem przeciwnikiem bicia. Nie daje swoim dzieciom nawet klapsów, stosuje kary np na słodycze.

ewkasola
Nowy użytkownik

Post autor: ewkasola » 10 cze 2015, o 13:38

Powinniśmy częściej rozmawiać z dziećmi..

Awatar użytkownika
AnnaMaria
Dyskutant

Post autor: AnnaMaria » 7 paź 2015, o 11:39

Przemoc nigdy ale to nigdy nie jest rozwiązaniem. Dziwię się,ze niektorzy rodzice uważają,że klaps to nie jest nic złego. Sama nie jestem za totalnie bezstresowym wychowaniem ale jestem zdania,że przecież są inne sposoby na to aby wymóc na dziecku posłuszeństwo.Dając klapsy sami pokazujemy swoją niemoc. To,że jesteśmy górą. Dziecko przez to traci do nas szacunek. Jeśli nie radzicie sobie z maluchami może warto jest skorzystać z poradni rodzinnej ? Sama swego czasu miałam problem z niegrzecznym zachowaniem syna i chodziłam tutaj: http://www.sensity.pl/oferta-terapeutyc ... ensity-pl/ . Porady bardzo dużo mi daly. Obecnie wiem jak jest być bardziej wymagającym rodzicem oraz co robić aby dziecko bardziej się słuchało.
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

Kasia89
Dyskutant

Post autor: Kasia89 » 13 paź 2015, o 08:48

Musimy pamiętać, że wylewając swoje frustracje na dziecko sami okazujemy swoją słabosc. Symboliczny (zaznaczam symboliczny! czyli leciutkie klepnięcie!) klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził ale nie mamy prawa podnosić ręki na nasze dziecko. Pamiętajmy że dziecko powinno dorastać w atmosferze miłości i zrozumienia. Więcej na: http://domyslenia.com

Litka
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Litka » 7 kwie 2016, o 18:16

Chyba dzieje się tak tylko w sytuacjach naprawdę ekstremalnych ale moim zdaniem takie zachowanie jest karygodne

baska60
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: baska60 » 9 kwie 2016, o 11:57

administrator pisze:Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji
o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!
I w końcu kulminacyjny klaps! Czy skuteczny?

Na blogu zamieściliśmy artykuł przygotowany w ramach kampanii „Życie bez przemocy” prowadzonej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka we współpracy z siecią sklepów SMYK, którego autorem jest dr Magdalena Śniegulska, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, psycholog dziecięcy.

Pełny tekst jest dostępny tutaj: http://www.poradyrodzicow.pl/porady/kie ... o-przemoc/
Ja bym w zyciu dziecka nie uderzyła bo to byłoby okazanie dziecku braku szacunku

karolina.bu
Nowy użytkownik

Post autor: karolina.bu » 30 maja 2016, o 14:32

Stosowanie kar fizycznych i różnego rodzaju przemocy wobec dziecka to żadne rozwiązanie. Należy mu od najmłodszych lat określić co wolno, czego nie wolno, co wypada, a co nie. Karanie dzieci jest ważne, choćby dlatego, że muszą wiedzieć jak postępować w dalszym życiu, w dorosłości. Kiedy rodzic dopuszcza się kar cielesnych może się to źle skończyć dla niego i otoczenia. Jest to naruszenie godności dziecka,a w dodatku przestępstwo! Kiedy dziecko jest jeszcze małe to możemy nad nim zapanować, uderzyć, złapać mocniej za rękę, ale tylko gdy mówimy tu o mniejszym i słabszym od nas rodziców. Często słyszy się w mediach, że nastolatek dźgnął nożem rodzica, czy babcie. Można się domyślać skąd wzięło się takie zachowanie u nastolatka. To tylko jeden z wielu przykładów wydarzeń z życia. Dlatego też nie należy karać dzieci w taki sposób i panować nad swoimi nerwami. Warto pomyśleć nad swoim zachowaniem i innym sposobem karania. Zachęcam zajrzeć do książki "Już bez bicia? Spór o klapsa", gdzie można znaleźć choćby to dlaczego rodzice biją dzieci w celach wychowawczych i czy klaps to bicie oraz wiele innych informacji dotyczących bicia dzieci. Pozdrawiam.

Lili
Dyskutant

Post autor: Lili » 15 lip 2016, o 14:59

Nic nie usprawiedliwia sięgania po przemoc. Nigdy.

Zbyszek64
Nowy użytkownik

Post autor: Zbyszek64 » 31 lip 2016, o 21:32

Ludzie piszecie jak by klaps to było uderzenie z pięści, oczywiście bicie dzieci to nie jest rozwiązanie ale szczerze czasem lanie jest przydatne, pracuje w miejscu gdzie często przewijają się dzieciaki rodzice z dziećmi, i widząc co się dzieje jak dzieci zmuszają rodziców do wszystkiego i traktują obcych jak by byli ich służącymi to jestem wdzięczny mojemu ojcu że dostałem nie raz klapsa ale też wiedziałem że nie za darmo, a teraz rodzice nie mają żadnego autorytetu a dzieciaki są coraz gorsze przez źle interpretowane bezstresowe wychowanie. Ma ona zmniejszyć pobicia dzieci i przemoc domową, a nie zabraniać dać dziecku klapsa w tyłek jak na to zasłużyło.

Paulina1
Nowy użytkownik

Post autor: Paulina1 » 16 sie 2016, o 14:24

Rodzice powinni starać się nie korzystać z przemocy, a zamiast tego korzystać z innych środków perswazji i nagród za dobre zachowanie :)
basenydoogrodu.pl basen-wodnyswiat.pl basendomowy.pl ogrodyzimowe-pulzbud.pl swiatbasenow.com.pl

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany