Ulec dziecku?

Nasze sukcesy i porażki.

Re: Ulec dziecku?

Postprzez Piiesoo » 17 mar 2017, o 11:04

Tak jak kupiłam psa bo moja córcia obiecała , że będzie się nim zajmować ;/ A skończyło się na tym , że ja ciągle się nim zajmuję . Jakbym miała drugie dziecko
Zwinna jak wąż. Spokojna jak stojąca woda. Strach tnie głębiej niż miecze
Piiesoo
Nowy użytkownik

Postprzez koniaf8 » 10 kwi 2017, o 09:32

pewnie , że nie ! Trzeba mu tłumaczyć , ze nie może mieć wszystkiego;) tak to nam na głowę wejdzie
Wątpisz. To jakiś początek. Wątpliwości niczego nie wykluczają.
koniaf8
Nowy użytkownik

Postprzez Ala15 » 13 kwi 2017, o 10:21

Ulec dziecku? Trochę dziwne pytanie. Myślę, że to powinna być wspólna decyzja wszystkich domowników. Pojawiło się dużo wątków o adopcji psa ze schroniska oraz o uczeniu odpowiedzialności przez kupienie smyczy, wstawaniu o 4 rano itd. Nie wiem w jakim wieku jest dziecko, ale przecież marzeniem większości z nas było posiadanie psa. A może warto znaleźć jakieś schronisko i przez pewien czas popracować z dzieckiem w nim jako wolontariusz. Wtedy nasza pociecha nauczy się odpowiedzialności, zobaczy jaki los przytrafia się zwierzakom, które się znudziły właścicielom, bo były tylko kaprysem. I może tam znajdzie odpowiedniego pieska, którego zabierze do domu. Myślę, że to będzie najlepsza lekcja odpowiedzialności i wtedy można "ulec".
Ala15
Nowy użytkownik

Postprzez Kaa1410 » 25 kwi 2017, o 17:51

Dzień dobry.
Posiadanie psa, jak i innego zwierzęcia jest bardzo odpowiedzialną decyzją. Wiąże się ona z odpowiednimi konsekwencjami. Myślę, że nie powinna być ona podejmowana pod wpływem emocji. Posiadanie psa wymaga od właściciela niejednokrotnie poświęceń. Jeśli nie chce Pan aby obowiązek opiekowania się nad zwierzęciem spadły na rodziców, proszę obserwować dziecko. Radzę najpierw ocenić czy dziecko do tej pory wywiązywało się z ustalonych obowiązków szkolnych i domowych. Osobiście jestem zwolenniczką wychowywania dzieci w towarzystwie zwierząt, ponieważ ma to korzystny wpływ na ich rozwój w sferze intelektualnej, emocjonalnej oraz społecznej. Rozwija w dziecku poczucie odpowiedzialności, empatię, konsekwencję w wykonywaniu zadań, otwartość. Jeśli byłby Pan zainteresowany zgłębieniem wpływu zwierzęcia na rozwój dziecka zachęcam do przeczytania poniższego artykułu. Pozdrawiam.
http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia ... wanie.html
Kaa1410
Nowy użytkownik

Postprzez renata880 » 16 cze 2017, o 20:15

Pies to poważna decyzja.Potem są problemy gdzie zostawić czworonoga jak jedziemy na wakacje.
renata880
Nowy użytkownik

Postprzez jowita » 12 lip 2017, o 14:37

Zdarza się często, że dziecko szybko się znudzi psem i traktuje go jak inne zabawki. Ze swoją córką długo rozmawialiśmy zanim kupiliśmy jej upragnionego yorka. Efekty są. Córka wyprowadza go na spacery a nawet jest nadopiekuńcza. Ciągle rozpieszcza go ciasteczkami Snack Mobility Dog-VetExpert. To psi przysmak w postaci poduszek. Póki co świetnie się rozumieją i niech tak zostanie. ;)
jowita
Nowy użytkownik

Postprzez ciucia » 28 lip 2017, o 08:55

nie wolno ulegac dziecku. ale jak to zrobić?
A to tak przyjemnie być rozumianym.
ciucia
Nowy użytkownik

Postprzez elwira031 » 14 sie 2017, o 20:24

Najważniejsze to być mądrym rodzicem i rozmawiać z dziećmi.
elwira031
Nowy użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie