Organizacja urodzin dla dziecka

Nasze sukcesy i porażki.

Organizacja urodzin dla dziecka

Postprzez anna.bliska33 » 25 lis 2015, o 15:12

Dzień dobry wszystkim,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zorganizowaniem urodzin dla swojego bejbola. Chciałabym, aby było to coś ciekawego i fascynującego. Myślałam nad wynajęciem firmy, która specjalizuje się w organizacji takich imprez i znalazłam Roboty i Spółkę http://robotyispolka.pl/oferta/dla-rodzicow która przeprowadza różne doświadczenia podczas urodzin, buduje z dzieciakami roboty z lego, a następnie je uruchamia i pokazuje różne ciekawe rzeczy. Czy możecie może polecić podobne firmy, które zajmują się organizacją urodzin dla dzieci? A może wy macie jakieś ciekawe pomysł na organizację urodzin dziecka?
anna.bliska33
Nowy użytkownik

Re: Organizacja urodzin dla dziecka

Postprzez k.nowa » 5 sty 2016, o 19:51

Witaj,
Niewątpliwie urodziny to dla każdego dziecka ważne wydarzenie. Zorganizowanie ich tak, aby wszystkie dzieci były zadowolone wymaga wielu starań. Twój pomysł z wynajęciem firmy jest ciekawy. Jednakże firmy zajmujące się organizacją imprez okolicznościowych dla dzieci zaplanują im czas w ścisły i określony sposób, gdzie dzieci nie będą miały chwili na swobodną zabawę.
W dzisiejszych czasach ludzie często podążają za trendami, wynajmując firmy, gdzie być może lepszym sposobem byłoby włożenie wysiłku i samodzielne zorganizowanie urodzin. Najlepszą formą zabawy dla rozwoju dzieci jest zabawa spontaniczna, w której dzieci same rozwijają swoje zdolności, kompetencje komunikacyjne i interakcje rówieśnicze. Dzieci wchodzą w różne role społeczne, rozwijają swoją wyobraźnię. Podczas tych zabaw można zauważyć współdziałanie i zdolność rozwiązywania problemów, które dzieci napotykają na swej drodze.
Jeżeli Twoje dziecko interesuje się przeprowadzaniem eksperymentów, to możesz umożliwić mu warunki do ich zaprezentowania. W książce „ Fascynujące eksperymenty łatwe, odkrywcze, zaskakujące” autorstwa Hermann Krekeler i Marlies Rieper – Bastian, znajdziesz ciekawe pomysły na przeprowadzenie eksperymentów z przedmiotów łatwo dostępnych np. kolorowe wiry w szklance . Zamiast eksperymentów możesz zaproponować dzieciom różne gry i zabawy stymulujące ich rozwój, kształtujące ich twórczość i osobowość. Wśród gier i zabaw możesz wybrać np. zabawy muzyczne, ruchowe, rozwijające motorykę całego ciała i koordynację. Pamiętaj, organizując samodzielnie urodziny, możesz wybrać te zabawy, które wiesz, że zainteresują Twoje dziecko i jego rówieśników. Samodzielnie organizowanie zabawy przez dzieci będzie miało pozytywny wpływ na umiejętność zaplanowania przez nie swojego czasu w przyszłości, co może uchronić je przed negatywnym wpływem środowiska.
Prowadź, stymuluj i podpowiadaj! Niech zabawa dzieci będzie kreowana przez nie same.
Pozdrawiam ;)
k.nowa
Nowy użytkownik

Postprzez strykow1w » 26 lut 2016, o 13:26

Jeśli planjesz zaprosić większą ilość gości to najlepszym sposobem będzie wynajęcie sali. jeśli tylko najbliżsi znajomi, to wszystko może odbyć się w domu. Najlepiej będzie zaplanować rózne zabawy ruchowe i muzyczne.
strykow1w
Nowy użytkownik

Postprzez Kasia89 » 3 mar 2016, o 12:55

Ja nie wynajmuje sali bo mamy duży ogród a moja pociecha obchodzi urodziny w maju więc pogoda powinna dopisać, ale i tak będę miała ręce pełne roboty, bo małej zamarzyła się impreza tematyczna. Konie końców oprócz tortu, będę musiała też zadbać o animatorkę, fajną muzyke, słoski stół i fotografa który uwieczni dziecięce harce, co prawda jeszcze się nie zdecydowałam, ale bardzo podobają mi się fotografie Pana Grzegorza Wrzoska : http://grzegorzwrzosek.pl/ prawda ze piękne? Ciekawi mnie tylko ile będe musiała zapłacic za taką dodatkowa atrakcje na kinderbalu.
Kasia89
Dyskutant

Postprzez cebulak1150 » 4 mar 2016, o 03:15

Jeszcze można zrobić tradycyjne ognisko - kupa frajdy przy pieczeniu kiełbasek i na świeżym powietrzu :)
cebulak1150
Nowy użytkownik

Postprzez Sukuub8 » 7 mar 2016, o 22:56

Dzieci uwielbiają ognisko. Niejednokrotnie zaraz po jego zakończeniu, są bardzo smutne.
Sukuub8
Nowy użytkownik

Postprzez Glodzilla » 8 mar 2016, o 21:45

ORganizacja kreatywnych urodzin? jestem jak najbardziej zaa :) U mnie w mieście jest firma, organizująca takie imprezy - raz skorzystałam i zapewne przy następnej okazji uczynię to ponownie.
Glodzilla
Nowy użytkownik

Postprzez TataOli » 4 kwi 2016, o 12:56

Ostatnie urodziny Oli to oczywiście Kraina Lodu. Na szczęście jest blondynką, więc nie było problemu z przebraniem za Elsę :D
Ostatnio edytowano 28 kwi 2017, o 19:00 przez TataOli, łącznie edytowano 1 raz
Dzień dobry, cześć i czołem!

Pozwolę sobie polecić użytkownikom forum :)
Meble dla dzieci z pianki tapicerskiej i poliuretanowej.
TataOli
Nowy użytkownik

Postprzez adrem » 6 kwi 2016, o 12:23

Fajne urodziny też można spędzić w kinie. Sama organizowałam dziecku i po tym on był szczęśliwy, a koledzy z jego klasy opowiadali innym jak fajnie się bawili.
Kto chce coś zrobić, znajduje sposób, kto nic nie chce robić, znajduje wymówkę.
adrem
Nowy użytkownik

Postprzez asia12 » 6 kwi 2016, o 12:55

Z mojego doświadczenia wynika, że samemu można zorganizować naprawdę super urodziny. Wymaga to nieco pomyślunku i kreatywności, ale nie trzeba specjalnych firm czy super zabawek. Fajną zabawą są np podchody.
asia12
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Wychowanie