jak zwiększyć kreatywność

Nasze sukcesy i porażki.
sasa99
Nowy użytkownik

Re: jak zwiększyć kreatywność

Post autor: sasa99 » 19 maja 2016, o 14:58

Według mnie kreatywność u dziecka zwiększają też proste zabawy, np z użyciem zwykłych drewnianych klocków czy kartonowego pudełka, które może być i statkiem i domem. Wszystko właśnie zależy od kreatywności i wyobraźni :)
Czy wiedziałeś jak ważna jest ochrona radiologiczna?

break34
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: break34 » 22 maja 2016, o 09:45

jakies zajecia dodatkowe moze?

ferterkonto
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: ferterkonto » 23 maja 2016, o 04:24

najlepiej jak dziecko robi coś twórczego, maluje, składa coś, pomaga przy naprawach, daj mu coś do zrobienia "samemu"

karolina.bu
Nowy użytkownik

Post autor: karolina.bu » 23 maja 2016, o 20:56

Pomysłów jest wiele. Zacznij od malowania, rysowania, kup plastelinę (dzieci uwielbiają lepić), farby i malujcie razem. Zabierz dziecko na spacer i zamień go w fascynującą podróż szukając przy tym skarbów (wcześniej ustalcie czego szukacie, co jest waszym celem, żeby dziecko się zainteresowało), szukajcie liści o określonych kształtach, segregujcie patyki od największego do najmniejszego. Zróbcie własne kukiełki (ze skarpetki i włóczki), z tej samej włóczki możecie zrobić pompony. Ustawcie tor przeszkód i razem go pokonajcie, albo w domu, albo na podwórku. Dzieci uwielbiają stawiać stemple, sami możecie je wykonać z ziemniaków (powycinać różne kształty). Jeśli brakuje Ci pomysłów, polecam też książki "1001 pomysłów na nudę" Almuth Bartl, czy "365 dni twórczej zabawy: dla dzieci dwuletnich i starszych" Sheila Ellison, z pewnością coś znajdziesz. Pozdrawiam.

barbara545
Nowy użytkownik

Post autor: barbara545 » 13 cze 2016, o 13:51

Cześć! Co sądzicie o puszczaniu dzieciom bajek i książek dla dzieci na audiobookach, na komputerze? Macie jakieś ulubione książki czytane? Jeśli tak to polećcie coś. Do tej pory miałam tylko jedną płytę kupioną z jakąś gazetą z kilkoma bajkami.. Ale fajna sprawa.

barbara545
Nowy użytkownik

Post autor: barbara545 » 13 cze 2016, o 13:55

OOOooo jeszcze chciałabym zapytać czy macie jakiś pomysł oprócz zabawek edukacyjnych dla dzieci {WYMODEROWANO} co pozwala im się lepiej rozwijać? Jakie macie doświadczenia, rady ? Będę wdzięczna za odpowiedź :-)

ewelin100
Nowy użytkownik

Post autor: ewelin100 » 13 cze 2016, o 19:29

barbara545 pisze:Cześć! Co sądzicie o puszczaniu dzieciom bajek i książek dla dzieci na audiobookach, na komputerze? Macie jakieś ulubione książki czytane? Jeśli tak to polećcie coś. Do tej pory miałam tylko jedną płytę kupioną z jakąś gazetą z kilkoma bajkami.. Ale fajna sprawa.

Nie mam nic przeciwko puszczaniu dzieciom audiobooków, sama kiedyś tak robiłam, gdy byłam padnięta po ciężkim dniu w pracy, aż do pewnej lektury. Kiedy usłyszałam o akcji:,,Cała Polska -czyta dzieciom" i zaintrygowana sięgnęłam po książkę:,,Wychowanie przez czytanie" Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskie. Sama podjęłam wyzwanie i zaczęłam czytać mojemu dziecku 20 minut dziennie. Efekty przerosły moje najśmielsze wyobrażenia. Mój synek nie wyobraża sobie dnia bez czytania,chociaż umie już sam czytać. Teraz ja czytam jeden rozdział, a on następny. W szkole z czytania ma same 6 i dodatkowo pani wychowawczyni chwali go za bogate słownictwo.

ewelin100
Nowy użytkownik

Post autor: ewelin100 » 13 cze 2016, o 19:32

barbara545 pisze:OOOooo jeszcze chciałabym zapytać czy macie jakiś pomysł oprócz zabawek edukacyjnych dla dzieci {WYMODEROWANO} co pozwala im się lepiej rozwijać? Jakie macie doświadczenia, rady ? Będę wdzięczna za odpowiedź :-)
Z sondaży wynika,że większość rodziców jest rozdarta między chęcią kupienia zabawki, która zwyczajnie bawi, a kupnem zabawki rozwijającej umysł. Chcemy, by nasze dzieci czerpały jak najwięcej radości z otrzymanej zabawki, a nam rodzicom odrobinę czasu wolnego.
Z drugiej strony dzięki naukowym badaniom i nowym technologią, które tworzą wciąż lepsze i bardziej udoskonalone zabawki, po to by nasze dzieci były bardziej inteligentne. Czy nie skuszą zatroskanych rodziców? Ależ tak jeśli zabawka: wspomaga rozwój inteligencji, usprawnia motorykę czy rozwija zdolności poznawcze. Czy naprawdę zabawki sprawią,że nasz maluch będzie dzięki nim mądrzejszy? A odpowiedzią jest ,że tego nie wie nikt. Badania nad układem nerwowym tak naprawdę są w powijakach. Podoba mi się określenie: ,, więcej wiemy o kosmosie, niż o naszym mózgu". Dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić,że edukacyjne zabawki wpływają na rozwój mózgu. Uważam nawet ,że zabawki edukacyjne ,,zabijają” wyobraźnie i twórczą inwencję u dzieci. Bo tak naprawdę dziecko staje się biernym graczem, uczy się odruchu Pawłowa-tak jak instrukcja nakazuje naciśnij guzik to się coś stanie.
Podsyłam ciekawy artykuł http://wiedzoholik.pl/obalamy-10-najcze ... mat-mozgu/ i cycat z tego artykułu : ,,8. Gry logiczne poprawiają funkcjonowanie mózgu
BBC kiedyś zainicjowała badania na grupie 8600 osób w wieku 18-30 lat, którzy mieli za zadanie rozwiązywać specjalnie zaprojektowane gry logiczne, które miały poprawić funkcjonowanie mózgu, przez dziesięć minut dziennie – trzy dni w tygodniu. Następnie mieli oni się zgłosić po sześciu tygodniach, aby zweryfikować wyniki owych badań. Wyniki wykazały, że nie zaszła u nich żadna poprawa w rozumowaniu. Wniosek? Gry logiczne, to żadne „ćwiczenia dla mózgu”.''

ewelin100
Nowy użytkownik

Post autor: ewelin100 » 17 cze 2016, o 13:41

Lemka pisze:Witam wszystkich rodziców. Czy macie moze jakieś pomysły na to jak zwiększyć kreatywność u dziecka?
Polecam książkę " Jak wychować geniusz przez zabawę".
Przykładowe zabawy:

kiedy posypiemy lód solą to co się stanie czy jak zrobimy domowe farby z mąki, wody i kolorowych barwinków.

,,Rysowane bajeczki"
Przygotuj: taca, siemię lniane
Mama rozsypała siemię lniane na tacy i rysuje różne obrazki. Greta stara się odgadnąć, co one przedstawiają. Zanim mama zrobi nowy rysunek, dziewczynka ściera stary, potrząsając tacą. Na podstawie obrazków mama i córka wspólnie wymyslają bajeczkę i ją nagrywają czy mama zapisują ją. Zabawa dodatkowa: zgarnianie nasionek bokami dłoni w wysoki kopiec.

Dlaczego zabawa jest ważna:
rozwija umiejętności językowe, zachęca dziecko do wypowiedzi, ćwiczy umiejętność rozróżniania kształtów, pobudza do myślenia, rozwija zmysł dotyku.

Dla nas takie odkrycia są banalne, dla dzieci kopalnią wiedzy o otaczającym świecie. Książka rozwija potencjał twórczy, pobudza rozwój fizyczny i umysłowy, rozwija fantazję czy naturalną ciekawość świata. A najlepsze jest to,że dziecko nie ma podanych gotowców w formie zabawek tylko samo dochodzi do wiedzy o tym świecie przez własne doświadczenia. Niepotrzebne są żądne specjalne zajęcia czy drogie zabawki, aby dziecko zdobywało tą wiedzę. Wystarczy rodzic, opiekun, który będzie przewodnikiem. Istnieje związek między emocjami a zdolnościami poznawczymi dziecka i dlatego nic nie zastąpi wspólnych zabaw.

Mama Ani
Nowy użytkownik

Post autor: Mama Ani » 7 lip 2016, o 15:51

Wszystkie gry są dobre aby zwiększyć kreatywność, nawet te komputerowe. Mój pięciolatek uwielbia stare dobre Simsy. I radzi sobie :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany