Dziecko męczy zwierzęta

Nasze sukcesy i porażki.
Cecylia87Cecylia
Nowy użytkownik

Re: Dziecko męczy zwierzęta

Post autor: Cecylia87Cecylia » 15 sie 2017, o 12:29

W takim razie trzeba jak najszybciej porozmawiać z dzieckiem , aby na 2 raz tak nie robiło , psycholog to moze za wczesnie jeszcze

porka
Nowy użytkownik

Post autor: porka » 22 sie 2017, o 11:54

Jeśli rozmowy nie pomagają, udaj się z nim do psychologa. Nie może od małego uczyć się takich zachowań.

MacieX822
Nowy użytkownik

Post autor: MacieX822 » 5 wrz 2017, o 19:23

też tak myśle. Nie możecie tak tego zostawić, bo dziecko będzie myślało że to co robi jest w porządku, a musi zrozumieć, że nie można tak się zachowywać. Może w takie sytuacji pomoże wam psychoterapia on-line https://bezproblemowo.com . Możecie skonsultować się w psychologiem, opisać problem, w tym przypadku dziecka i wygodnie, bo nawet bez wychodzenia nigdzie z małym poznać opinie i porady specjalisty

mamus
Dyskutant

Post autor: mamus » 11 wrz 2017, o 06:31

Takie zachowanie na pewno nie jest normalne Dziecko musiało gdzieś się z takim zachowaniem zetknąć bo samo by tego nie wymyśliło.Moja rada to wizyta u lekarza i to czym prędzej bo jak pójdzie do przedszkola czy szkoły to dopiero zaczną się prawdziwe kłopoty.

Franczeska
Nowy użytkownik

Post autor: Franczeska » 12 wrz 2017, o 03:54

Też mi się tak wydaje . Jeśli dziecko w domu nie widziało takich wzorców , a zakładam że nie widziało, to musiało gdzieś indziej coś takiego zobaczyć . być może ogląda nieodpowiednie bajki ? albo może ma nieodpowiednich kolegów? Na pewno coś z tym trzeba zrobić

julitka11
Dyskutant

Post autor: julitka11 » 29 wrz 2017, o 07:19

takie zachowanie na pewno normą nie jest i jeśli Wasze działania jako rodziców nie przynoszą rezultatów to może problem leży gdzieś głębiej ? Też myślę, że wizyta u dobrego psychologa nie jest złym pomysłem. Takie zachowanie może mieć przecież różne podłoża - trudności emocjonalne czy jakieś zaburzenia rozwojowe, które objawiają się tak a nie inaczej. nie wiem skąd jesteś ale jeśli z Warszawy to przejedz się do ośrodka Logos . Ja chodziłam tam z synkiem do logopedy ale wiem, że mają też bardzo dobrych psychologów.

NocnaMama
Dyskutant

Post autor: NocnaMama » 31 paź 2017, o 21:04

Trzeba na to bardzo uważać niestety ale wiadomo ,że trzeba też wcześniej dziecko odpowiednio przygotować jeśli ma mieć kontakt ze zwierzątkiem. Nasz kotek przeżył jakiśczas temu niezłą traumę jak wylądował za oknem z pierwszego piętra na pobliskie krzaki bo synek wyrzucił go za okno kiedy się bawili. No niestety takie są dzieci :) Kotek mial swoje przezycia i troche byl juz negatywnie nastawiony do ludzi ale po miesiącu podawania mu kalmvet z vetexpert uspokoil się i już nie reaguje nerwowo np na szybkie ruchy. Teraz po prostu unika konfrontacji z synem :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany