Dziecko męczy zwierzęta

Nasze sukcesy i porażki.
Ala15
Nowy użytkownik

Re: Dziecko męczy zwierzęta

Post autor: Ala15 » 19 kwie 2017, o 18:43

bajkoterapia, o której wspomniałam to pierwszy krok polecam również książkę Dieter Krowatschek
"JAK SOBIE PORADZIĆ Z AGRESJĄ U DZIECI. PORADNIK DLA RODZICÓW "
WAM 2005 często przyczyną agresji jest złość.
Autor książki wyjaśnia mechanizmy jej powstawania. Przedstawia przykłady i najczęstsze formy agresywnych zachowań oraz wyjaśnia ich przyczyny Podaje wskazówki jak reagować w trudnych sytuacjach.. Proponuje różnorodne metody pozwalające na doraźne radzenia sobie z dziecięcą i młodzieńczą agresją. może Tobie uda się dotrzeć do dziecka a potem do rodziców

Kaa1410
Nowy użytkownik

Post autor: Kaa1410 » 24 kwie 2017, o 17:52

Dzień dobry.
Naturalnym działaniem dzieci w wieku przedszkolnym jest naśladowanie. Proponuję bliżej przyjrzeć się środowisku rodzinnemu. Może być tak, że chłopiec naśladuje zaobserwowane zachowanie.. Jeśli teraz dziecko zachowuje się tak agresywnie wobec zwierząt jest prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie stosował agresję w stosunku do rówieśników jaki i nauczycieli bądź rodziców. Wtedy gdy zachowanie dziecka jest negatywne proponuję dawać mu jak najmniej uwagi. Nie wykluczone, iż chłopiec znęca się nad zwierzętami właśnie po to aby tą uwagę zyskać. Dobrym rozwiązaniem jest również to aby wskazać dziecku jak powinno obchodzić się ze zwierzętami. Gdy widzi Pani, że jakieś inne dziecko bawi się ze zwierzątkiem w prawidłowy sposób proszę je na głos pochwalić, tak aby chłopiec z którym jest taki problem usłyszał to. Pochwała powinna być długa, konkretna i wylewna . Każde dziecko lubi być chwalone i pragnie uwagi dorosłych. Proponuję nie karać chłopca ( domyślam się, iż dawno przestały one działać) wtedy gdy jego zachowanie jest prawidłowe proszę je pochwalić tak aby poczuł się wyróżniony. Myślę, że pomocnym też będzie przeczytanie dzieciom jakieś bajki, gdzie bohaterem będzie zwierzątko, może to być również film edukacyjny. Ważna jest też współpraca z rodzicami, choć domyślam się, iż jest ona trudna. Jeśli rodzice chłopca bagatelizują problem moim zdaniem powinna Pani zwrócić się do psychologa o pomoc, za równo w pracy z dzieckiem jaki i z rodzicami. Co do kar i nagród polecam pozycję Haring N.G., Schiefelbusch R.L. (red.), Nauczanie specjalne, PWN, Warszawa, rozdział 10 pt. Podsumowanie: Szkoła Super.
Pozdrawiam .

ratownik059
Nowy użytkownik

Post autor: ratownik059 » 29 kwie 2017, o 22:18

Witam.
Moim zdaniem zachowanie chłopca wynika z braku zainteresowania jego osobą, podejrzewam, że rodzice chłopca nie poświęcaj mu zbyt dużej ilości uwagi, nie chętnie okazują mu uczucia i nie zbyt zwracają na niego uwagę. Dzieci uczą się poprzez obserwację otoczenia, proponowałabym również, by przyjrzeć się nieco bliżej jego rodzinie. Przecież to biedne zwierzę cierpi. Myślę, że rozmowa z rodzicami chłopca powinna być bardziej zdecydowana, mam na myśli tutaj postawienie sprawy jasno... "jeżeli Państwo nie zaczniecie z nami współpracować i dalej będziecie olewać problem waszego syna odnośnie bicie zwierząt, poinformujemy odpowiednie służby, by odebrano wam zwierzęta, bo znęcanie się jest karalne'' Dziecko jest zbyt małe, by ponosiło prawne konsekwencje swojego zachowania, ale jego rodzice już nie. Warto też by było podjąć kroki w kierunku konsultacji psychologicznej, być może chłopiec ma jakieś zaburzenia emocjonalne i trudno mu oponować swój gniew, bądź złość. Polecam również książkę Adele Faber i Elaine Mazlish "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły." I zachęcam do przeczytania rozdziału pierwszego "Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami."
Pozdrawiam serdecznie.

jowita
Nowy użytkownik

Post autor: jowita » 29 maja 2017, o 22:40

U mnie jest odwrowotna sytuacja to pies próbuje męczy naszego synka. Nie gryzie broń Boże, ale kiedy chce pokazać swoją dominację. Sytuacja nieco się poprawiła kiedy kiedy weterynarz polecił podawać KalmVet - VetExpert. Preparat dla psów, który łagodzi stres, agresję i inne objawy behawioralne.

Sara66
Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Sara66 » 14 lip 2017, o 12:18

Trochę przerażają mnie te komentarze o systemie kar i nagród. Dziecko to nie tresowana małpka. Kara nie nauczy go, że źle postępuje, tylko że niepotrzebnie dało się przyłapać.
Może faktycznie powiela jakieś wzorce. Skoro rodzice nie widzą problemu, to niestety, nie chcę nikogo o nic posądzać, ale na kogo dzieci patrzą najczęściej?
Może je za dużo niezdrowych, słodkich rzeczy. Może ma problemy neurologiczne lub hormonalne. Powody mogą być różne. Ja zaczęłabym od psychologa. I dla dziecka, i dla rodziców. Dr Marta Śleboda mogłaby pomóc w takim przypadku, tylko nie wiem, czy to akurat ta część Polski (południe).

Kamcio23
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kamcio23 » 18 lip 2017, o 09:27

Trzeba dziecku jasno wytłumaczyć, że to jest bardzo złe zachowanie. Może teraz co powiem okaże się brutalne, ale jeśli np. dziecko ciągnie psa za uszy to też delikatnie go można za nie pociągnąć by poczuł, jakie to nieprzyjemne...

savona12
Dyskutant
Kontakt:

Post autor: savona12 » 20 lip 2017, o 15:20

Na pewno z dzieckiem trzeba udać się do specjalisty. Nie wolno bagatelizować problemów, których nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać...
Wszystkie dzieci nasze są!

Awatar użytkownika
ciucia
Nowy użytkownik

Post autor: ciucia » 28 lip 2017, o 08:57

u nas w domu jest kot . i nasza Melcia bardzo dobrze go traktuje;)
A to tak przyjemnie być rozumianym.

Awatar użytkownika
MariolaArbuz
Nowy użytkownik

Post autor: MariolaArbuz » 28 lip 2017, o 12:19

Ojciec dziecka musi z nim pogadać jak facet z facetem. Bo te twoje gadania "kizia-mizia" nic nie dadzą. Dzisiaj bije kota jutro będzie kopać Ciebie.

aleksandram
Nowy użytkownik

Post autor: aleksandram » 8 sie 2017, o 11:03

moim zdaniem to nie jest normalne i kary tu mogą nie pomóc... ja wolałabym zawczasu iść do psychologa

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany