Co czytać dzieciom? Opowiadania edukacyjne

Nasze sukcesy i porażki.
Nieumalowana Mama
Nowy użytkownik

Co czytać dzieciom? Opowiadania edukacyjne

Post autor: Nieumalowana Mama » 22 kwie 2016, o 09:53

Dzień dobry,
odkąd pamiętam, zawsze miałam problem ze znalezieniem odpowiednich bajek, opowiadań edukacyjnych dla moich Synów (obecnie 8 i 5 lat). Dlatego kilka lat temu zaczęłam sama im je pisać. Niedawno postanowiłam, że raz w tygodniu będę kolejne teksty publikować dla rodziców, którzy także poszukują opowieści umieszczonych w dzisiejszym świecie, skierowanych do dzieci i niosących pewną naukę. Myślę, że w necie są także inne strony z podobnymi tekstami. Byłoby ciekawie, gdybyśmy się w tym miejscu wymienili informacjami o nich. Wszystkich, którzy są zainteresowani skorzystaniem z moich opowiadań, serdecznie zapraszam na stronę z opowiadaniami.
http://nieumalowanamama.blog.pl/
Pozdrawiam serdecznie forumowiczów

sue77
Nowy użytkownik

Re: Co czytać dzieciom? Opowiadania edukacyjne

Post autor: sue77 » 13 maja 2016, o 15:33

Pięknie wydane książki posiada wydawnictwo Die Siostry. Kupiłam sporo ich "dzieł" i zdecydowanie przemawiają do dzieci.
Uwielbiam dekorować, urządzać, upiększać. Moje ostatnie odkrycie to: http://www.anigorolety.pl/plisy.php.

Anett_96
Nowy użytkownik

Post autor: Anett_96 » 29 kwie 2017, o 13:14

Dzień dobry,
W tym wieku najlepiej czyta dzieciom bajki i opowiadania które maja morał. Najlepiej by było żeby dotyczyła postaci która dzieci lubią, z której mogą czerpać jak najwięcej. Musimy pamiętać też o tematyce bajki ponieważ dzieci bardzo często biorą autorytet z ulubionych postaci . " Będę się zachowywał tak jak .....( dana postać z bajki)". Rozmawiajmy z dziećmi o uczuciach, emocjach ,więc może zwracajmy uwagę także na zawartość emocjonalna czytanej bajki by nie wywierać na dziecku presji oraz zbyt dużego napięcia. Czytanie jedt tez dodatkowym czasem dla nas bliskosci z dziecmi. Dbajmy o rozwój naszych pociech oraz zachęcajmy do słuchania Jedno jest pewne CZYTAJMY IM JAK NAJWIĘCEJ dla dobra rozwoju naszych dzieci :)
Pozdrawiam

engii5
Nowy użytkownik

Post autor: engii5 » 9 maja 2017, o 14:37

ja uwielbiam klasykę - baśnie Andersena

mrowkazet
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: mrowkazet » 10 maja 2017, o 10:56

W kwestii pomocy w rozwoju dzieci, warto też zastosować uwagę słuchową. Więcej informacji pod adresem http://www.metodatomatisa.com . Jest to metoda stosowana także w stymulowaniu rozwoju mózgu u dorosłych.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany