Zagrożenia w sieci

Co dzieci robią w Internecie? Dyskusje o tej tematyce.
Awatar użytkownika
Zbig55
Nowy użytkownik

Re: Zagrożenia w sieci

Post autor: Zbig55 » 3 lis 2016, o 12:40

Pod żadnym pozorem nie można zabraniać bo dziecko znajdzie dostęp i tak i tak. Zakazany owoc smakuje najbardziej. Jednak trzeba kontrolować. Warto może postawić komputer w takim pokoju żeby było widać z drugiego co dziecko na nim robi. Ogólnie warto tez z dzieckiem rozmawiać na różne tematy i być na bieżąco co robi w internecie i jak tam spędza swój czas wolny.
Miłośniczka lakierów hybrydowych Love Me Ekert Nails

Awatar użytkownika
Black&Green
Nowy użytkownik

Post autor: Black&Green » 8 lis 2016, o 13:30

Też uważam, że to głupota zabraniać dziecku korzystania z internetu. Oczywiście musi mieć jakiś tam wiek. Nie popieram absolutnie dawanie swobody dzieciom które mają po 6 lat. Kupowanie im tabletów czy telefonów to głupota. Wydaje mi się tez jednak, że jeżeli dziecku zabronimi to będzie ono starało się jeszcze bardziej pokazać nam, że znajdzie drogę by ominąć zakazy.
Odważni może żyją krótko, ale ostrożni nie żyją w ogóle

Awatar użytkownika
pyzo19
Nowy użytkownik

Post autor: pyzo19 » 12 lis 2016, o 14:35

Z dzieckiem trzeba rozmawiać. NO i uczyć o zagrożeniach.
Nie odzywaj się chyba, że możesz ulepszyć ciszę.

granczi
Nowy użytkownik

Post autor: granczi » 9 gru 2016, o 19:40

Mnostwo jest teraz zagrozen

lillou
Dyskutant

Post autor: lillou » 20 gru 2016, o 00:00

najlepszy sposób to znalezienie złotego środka, wiadomo że czasy mamy takie że nie sposób dziecko oddzielić od technologii ale wszystko w swoim wieku i pod odpowiednią kontrola, syn jak na razie ogląda tylko jakieś bajki i czaami z mężem grają w gry typu farma czy budowanie stacji kosmicznej :D szukam w grach też wartości rozwijających, poza tym komputer jest zabezpiecczony przez tym żeby nie wszedł na żadne strony nieodpowiednie i tez nie ściągnął mi syfu jakiegoś, bo coś tam sam próbuje włączać itp. mam g data na kompie, ustawioną tam kontrolę rodzicielską i jest ok, sama też patrzę co on ogląda

Awatar użytkownika
Lukis80
Nowy użytkownik

Post autor: Lukis80 » 21 gru 2016, o 12:28

Złoty środek :) Bez przeginania
Wmawiam sobie, że to był tylko zły sen, i oddycham.

madlane
Nowy użytkownik

Post autor: madlane » 17 sty 2017, o 21:33

Trzeba uważać na dzieciaki, internet może zaszkodzić

Lili
Dyskutant

Post autor: Lili » 29 sty 2017, o 21:16

Ja regularnie sprawdzam gdzie wchodzi i pilnuję.

joanna
Nowy użytkownik

Post autor: joanna » 2 lut 2017, o 14:15

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dzieciaki są przebiegłe Róbmy wszystko aby jak najmniej korzystały z internetu.Bajek jest dużo w telewizji,a starszaki trzeba dobrze pilnować.Całe życie przed nimi i to właśnie w kontakcie z internetem bo to przyszłość.

lillou
Dyskutant

Post autor: lillou » 23 lut 2017, o 22:29

Dokładnie, złoty środek to klucz, chyba najwięcej zagrożeń czeka na nastolatkw, potrafią się bez problemu posługiwać komputerem ale też nie są w stanie się ustrzec przed wirusami, sporo szczególnie na serwisach społecznoościowych się pojawia konkursów, linków z jakimiś newsami, bo jest oczywiście ściemą, ale młodzi w to klikają, raczej mało który z nich czyta info o najnowszych wirusach, sama widzę jak córka kuzynki co raz to wrzuca jakieś lipne linki, które się rozpowszechniaja same jak tylko w nie kliknie, już nie raz dostałam do skrzynki dziwne wiadomości, mówiłam kuzynce żeby zabezpieczyła sobie komputer g datą, bo on dobrze chroni przed cyzmś takim

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany