przygotowania do ciąży

Wszystko co jest związane z ciążą i porodem.

przygotowania do ciąży

Postprzez lillou » 23 lut 2017, o 22:35

Jak się przygotowywałyście do roli mamy? Zmieniałyście jakoś dietę przed zajściem w ciążę? Brałyście witaminy? Chcemy z mężem powiększyć rodzinię i tak sę właśnie zastnawiam czy jakoś diametralnie trzeba zmienić swoje nawyki, jem w miaę zdrowo, nie palę, alko też nie za bardzo, czy już teraz trzeba zacząć brać kwas foliowy?
lillou
Dyskutant

Re: przygotowania do ciąży

Postprzez Pitka90 » 25 lut 2017, o 15:52

kwas foliowy bierze się sporo wcześniej oprócz tego jeśli świadomie planujecie ciążę to zrób pakiet podstawowych badań plus tarczycowe czy wszystko okej, i próbujcie;)
Pitka90
Nowy użytkownik

Postprzez lillou » 5 mar 2017, o 17:41

niedawno robiłam badania na hormony i wyszło wszystko ok, tylko kwas foliowy trzeba brać? Naczytałam się na forach o braniu witainy d3, bo podobno wszyscy w sumie cierpimy na niedobory, a ona chyba na kości wpływa?? Trzeba się przerzucić na zdrowszą dietę, żeby w ciąży nie przytyć na masę :) ,jakieś jeszcze badania przed samymi staraniami?
lillou
Dyskutant

Postprzez kaka12 » 23 mar 2017, o 11:49

Polecam branie witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu matki jak i dziecka.
kaka12
Nowy użytkownik

Postprzez aguśka » 16 cze 2017, o 13:01

Na pewno warto zrobić podstawowe badania krwi. Zadbać o dietę, rzucić wszelkie używki. Oczywiście trzeba też brać kwas foliowy. Jest taki suplement Inofem, który oprócz kwasu foliowego ma też mio-inozytol. Z tego, co mi mówił ginekolog, to reguluje cykl, pobudza owulację, więc generalnie pomaga przy staraniach o ciążę.
aguśka
Nowy użytkownik

Postprzez mama-na-5 » 1 lip 2017, o 14:36

ja podobnie, witaminy badania i takie tam. Teraz już jestem w I trymestrze ;) szukam właśnie dobrego kremu na rozstępy i chyba postawię na ten z mamas
mama-na-5
Dyskutant

Postprzez Poradka » 2 lip 2017, o 19:53

Ja bralam tylko kwas foliowy, a jak zaszlam juz w ciaze to wzielam rozpiske witamin z tej strony http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html i porownywalam tabletki by wybrac dla siebie odpowiednie
Poradka
Dyskutant

Postprzez julitka11 » 19 sie 2017, o 00:23

Przygotowanie do ciąży zależy od tego w jakim stanie jest twoje ciało. Warto jest wyrównać poziom hormonów, przeczytasz o tym na https://www.strywald24.pl/artykuly/rownowaga-hormonalna-u-kobiet-wazna-sprawa.html. Dowiesz się że Inofem pomaga przywrócić właściwą częstość cykli i zajść w upragnioną ciążę. Wpływa też na nadmierne owłosienie, brzydka cera, złe samopoczucie pomagając się ich pozbyć. Poleca go Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
julitka11
Dyskutant

Powrót do Ciąża i poród