przygotowania do ciąży

Wszystko co jest związane z ciążą i porodem.
lillou
Dyskutant

przygotowania do ciąży

Post autor: lillou » 23 lut 2017, o 22:35

Jak się przygotowywałyście do roli mamy? Zmieniałyście jakoś dietę przed zajściem w ciążę? Brałyście witaminy? Chcemy z mężem powiększyć rodzinię i tak sę właśnie zastnawiam czy jakoś diametralnie trzeba zmienić swoje nawyki, jem w miaę zdrowo, nie palę, alko też nie za bardzo, czy już teraz trzeba zacząć brać kwas foliowy?

Pitka90
Nowy użytkownik

Re: przygotowania do ciąży

Post autor: Pitka90 » 25 lut 2017, o 15:52

kwas foliowy bierze się sporo wcześniej oprócz tego jeśli świadomie planujecie ciążę to zrób pakiet podstawowych badań plus tarczycowe czy wszystko okej, i próbujcie;)

lillou
Dyskutant

Post autor: lillou » 5 mar 2017, o 17:41

niedawno robiłam badania na hormony i wyszło wszystko ok, tylko kwas foliowy trzeba brać? Naczytałam się na forach o braniu witainy d3, bo podobno wszyscy w sumie cierpimy na niedobory, a ona chyba na kości wpływa?? Trzeba się przerzucić na zdrowszą dietę, żeby w ciąży nie przytyć na masę :) ,jakieś jeszcze badania przed samymi staraniami?

kaka12
Nowy użytkownik

Post autor: kaka12 » 23 mar 2017, o 11:49

Polecam branie witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu matki jak i dziecka.

aguśka
Nowy użytkownik

Post autor: aguśka » 16 cze 2017, o 13:01

Na pewno warto zrobić podstawowe badania krwi. Zadbać o dietę, rzucić wszelkie używki. Oczywiście trzeba też brać kwas foliowy. Jest taki suplement Inofem, który oprócz kwasu foliowego ma też mio-inozytol. Z tego, co mi mówił ginekolog, to reguluje cykl, pobudza owulację, więc generalnie pomaga przy staraniach o ciążę.

mama-na-5
Dyskutant

Post autor: mama-na-5 » 1 lip 2017, o 14:36

ja podobnie, witaminy badania i takie tam. Teraz już jestem w I trymestrze ;) szukam właśnie dobrego kremu na rozstępy i chyba postawię na ten z mamas

Poradka
Dyskutant

Post autor: Poradka » 2 lip 2017, o 19:53

Ja bralam tylko kwas foliowy, a jak zaszlam juz w ciaze to wzielam rozpiske witamin z tej strony http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html i porownywalam tabletki by wybrac dla siebie odpowiednie

julitka11
Dyskutant

Post autor: julitka11 » 19 sie 2017, o 00:23

Przygotowanie do ciąży zależy od tego w jakim stanie jest twoje ciało. Warto jest wyrównać poziom hormonów, przeczytasz o tym na https://www.strywald24.pl/artykuly/rown ... prawa.html. Dowiesz się że Inofem pomaga przywrócić właściwą częstość cykli i zajść w upragnioną ciążę. Wpływa też na nadmierne owłosienie, brzydka cera, złe samopoczucie pomagając się ich pozbyć. Poleca go Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

lillou
Dyskutant

Post autor: lillou » 23 wrz 2017, o 09:33

biorę mama dha premium, wszystko co potrzebne tam znalazłam , kwas foliowy przede wszystkim ale też dha, żelazo, magnez. PTG zaleca te witaminy brać, wyniki mam ok ito najwazniejsze. Czy po ciązy też brałyście witaminy dla ciężarnych?

manikan
Nowy użytkownik

Post autor: manikan » 19 paź 2017, o 11:12

ja całe zycie miałam problemy z niedoborem żelaza, zanim byłam w ciazy (a w juz się staraliśmy o dziecko) to lekarz dla mojego dobra, kazał mi stosować dicofer, teraz czuję się świetnie i ciąża póki co przebiega ok, pomimo,że to dwa tygodnie.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany