kawa w ciązy

Wszystko co jest związane z ciążą i porodem.
lillou
Dyskutant

kawa w ciązy

Post autor: lillou » 22 cze 2017, o 21:23

piłyście kawę i herbatę w ciąży? W necie nie mogę znaleźć żadnych jenoznacznych info czy można pić czy nie, ale chyba jednak lepiej nie ryzykować, co zamiast kawy?

anita
Nowy użytkownik

Re: kawa w ciązy

Post autor: anita » 10 lip 2017, o 18:48

w ciąży kawy nie polecam pić, lepiej dmuchać na zimne bo tak naprawdę to nie wiadomo jak ona może na dziecko i ciążę wpływać, a kofeinę to nie tylko w kawie można spotkać, ja z tego zrezygnowałam i zamiast małej czanej piję mama coffee, moja ulubiona wersja toffi jest przepyszna i do tego bezpieczna, nie muszę się obawiać skoków ciśnienia, podobno też na laktację pomaga

yubi
Nowy użytkownik

Post autor: yubi » 15 lip 2017, o 20:48

Natknęłam się na ten produkt na innym dziale forum, ale tutaj piszesz, że działa na laktację. Serio? Jakie to ma składniki? Bo domyślam się, że o samą kawę nie chodzi :) Chcę karmić piersią, ale zalecenia od mojego lekarza są takie, żeby po prostu kontynuować podczas karmienia suplementację. Ja akurat zażywam mama dha premium, którą można i w czasie ciąży i po brać.
Jestem bardzo ciekawa w jaki sposób to działa :)

lillou
Dyskutant

Post autor: lillou » 17 lip 2017, o 17:09

Kupiłam to mama coffee, na pewno są tam witaminy, a ich to potrzeba mamie karmiącej i maleństwu. Sporo tam ich jest, można pić bez obaw ze zaszkodzi dziecku . Fajnie że jest kilka wersji smakowych, toffi mi bardzo smakuje

Awatar użytkownika
Emma
Nowy użytkownik

Post autor: Emma » 25 lip 2017, o 11:25

Czasami rzeczywiście lepiej jest odpuścić sobie picie kawy w ciąży i zastąpić ją innymi, zdrowszymi produktami, które dodatkowo dostarczałyby zarówno nam, jak i dziecku odpowiedniej dawki witamin ;). Sama niedawno rodziłam i wiem, jak ważne jest odpowiednie odżywianie się przez te 9 miesięcy. Przyszłe mamy mogą znaleźć sporo informacji na https://www.babyboom.pl/ciaza/dieta_w_ciazy.html. Jest tam dokładnie rozpisane, jak powinno wyglądać żywienie w poszczególnym miesiącu. Sama też mogę Wam coś doradzić, jeśli tylko macie jakieś pytania. :P

Lodsa
Nowy użytkownik

Post autor: Lodsa » 25 lip 2017, o 12:36

Można bezkofeinową bo głównie o kofeinę tutaj chodzi

MacieX822
Nowy użytkownik

Post autor: MacieX822 » 30 lip 2017, o 16:15

Tez mysle ze raczej powinno pic jedynie bezkofeinowa nie ma co ryzykowac niepotrzebnie. Poczytajcie sobie moze artykuly na blogu kawowym https://www.cafesilesia.pl/wloskie-espresso-idealne moze pomoga

Młodamamusia
Dyskutant

Post autor: Młodamamusia » 3 sie 2017, o 12:29

ja tez zdecydowanie stawiam na bezkofeinowa. a wiedzialyscie, ze na smak kawy ma wplyw woda jakiej uzywamy? wyczytalam to ostatnio tu ww.darnatury.pl/blog/article/jaka-woda-do-kawy i bylam bardzo w szoku :D myslalam. ze jak zagotowana, to juz bez roznicy..

Awatar użytkownika
MariolaArbuz
Nowy użytkownik

Post autor: MariolaArbuz » 4 sie 2017, o 13:00

Nie piłam kawy w ciąży, 9 miesięcy można i powstrzymać się.

Lodsa
Nowy użytkownik

Post autor: Lodsa » 4 sie 2017, o 13:07

Można, ale nie ma takiej potrzeby. Problemem jest kofeina, nie kawa sama w sobie.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany