Pierwsza antykoncepcja

Wszystko co jest związane z ciążą i porodem.
Lili
Dyskutant

Pierwsza antykoncepcja

Post autor: Lili » 31 sie 2017, o 22:58

Dziewczyny, przyszła do mnie chrześnica i zwierzyła się, że planuje rozpocząć współżycie. Chciałabym jej pomóc przejść przez ten szczególny czas. Jaką antykoncepcję byście wybrały jako młode kobiety?

marylka
Dyskutant

Re: Pierwsza antykoncepcja

Post autor: marylka » 12 wrz 2017, o 20:19

Wyślij ją do ginekologa. Przed dobraniem jakiejkolwiek antykoncepcji przyda się zrobić badania, wywiad i na pewno lekarz coś zaproponuje.

doris11
Nowy użytkownik

Post autor: doris11 » 17 wrz 2017, o 14:47

ja swoja core zabralam do ginekologa. niestety na edukacje seksualna w szkole nie ma co liczyc, wiec stwierdzilam ze ginekolog zrobi to najlepiej. sama zreszta dowiedzialam sie ciekawostek. ginekolog zrobila badanie, a pozniej opowiedziala o wszystkich mozliwych opcjach antykoncepcji. o prezerwatywach, tabletkach a nawet o nowszych formach jak np. wkładka hormonalna levosert I ja czuję sie dobrze ze swiadomoscia ze corka wie a wiedze ze i jej jakos lzej z tym tematem :)

tapirka
Nowy użytkownik

Post autor: tapirka » 30 wrz 2017, o 11:28

dla mlodej dziewczyny moga byc tabletki z mala iloscia hormonow np belara.. Ale to i tak musi isc do lekarza i porobic badania

Katanga
Nowy użytkownik

Post autor: Katanga » 13 paź 2017, o 10:06

Ciekawe, ale racja - jeśli hormonalnie to tylko ginekolog.

manikan
Nowy użytkownik

Post autor: manikan » 18 paź 2017, o 10:06

pamiętam jak się bałam pierwszej antykoncepcji, potem poszłam do Pani ginekolog i zaproponowała mi pigułki vines, bo mają mało hormonów, teraz je stosuje i czuje się naprawdę świetnie :) dodatkowo jeszcze libido wzrosło i trądzik się stracił, więc naprawde warto

Poradka
Dyskutant

Post autor: Poradka » 20 paź 2017, o 19:27

Ja osobiscie mam wkladke levosert i polecam ja kazdemu ale nie wiem w jakim wieku masz ta chrzesnice wiec moze tabletki? Najlepiej zeby przeszla sie do lekrza, zrobila odpowiednie badania i lekarz pomoze jej dobrac taki srodek ktory bedzie dla niej odpowiedni :)

SuziFuzi
Nowy użytkownik

Post autor: SuziFuzi » 9 lis 2017, o 10:45

To co my zaproponujemy to nie ma znaczenia. Musi isc do lekarza i porobic badania. Tylko lekarz ma prawo doradzic cos konkretnego.. Ja nasluchalam sie od kolzanek o tabletkach jakie one biora i szlam z nastawieniem ze tez takie dostane a tu lekarz zaproponowal mi cos lepszego.. tabletki belara z mala iloscia hormonow. Nie mam zadnych zastrzezen do nich, swietnie sie po nich czuje, nic mnie nie boli, libido w normie, okres regularny no i dodatkowo zabezpieczenie przed wpadka. Poradz jej isc do lekarza, to najlepsze co mozesz zrobic.

terpi
Dyskutant

Post autor: terpi » 14 lis 2017, o 09:07

Tak, to pewnie nie ma znaczenia ale dobrze jest też zasugerować o co ma dziewczyna pytać jak już pójdzie po antykoncepcję. Mi ginekologa dała listę odpowiednich dla mnie środków antykoncepcyjnych ale sama się nie potrafiłam zdecydować więc wybrała dla mnie tabletki vines, te z minimalną dawką hormonów na początek :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany