Badania prenatalne

Wszystko co jest związane z ciążą i porodem.
maja_p
Nowy użytkownik

Badania prenatalne

Post autor: maja_p » 13 lut 2016, o 15:18

Wykonujecie badania prenatalne, jesli tak to jakie? Czy badania inwazyjne mogą wyrządzić jakąś szkodę? Osobiście zastanawiam się nad nieinwazyjnym badaniem przesiewowym (znalazłam takie na stronie dr wojciecha ałaszewskiego), bo boje się że cos może się wydarzyć. Macie jakieś doświadczenia? Wykonywaliscie takie badania w Łodzi? Ewentualnie mogę dojechac do Warszawy, jeśli będzie to sprawdzony lekarz :)

mama-na-5
Dyskutant

Re: Badania prenatalne

Post autor: mama-na-5 » 21 lut 2016, o 14:24

hej, ja wykonywałam takie badania z powodu choroby, która była kiedyś u mnie w rodzinie, chciałam się upewnić czy wszystko ok. pomagał mi własnie dr Ałaszewski, bardzo symaptyczny pan :)

Awatar użytkownika
Kasare
Nowy użytkownik

Post autor: Kasare » 21 lut 2016, o 17:13

mama-na-5 pisze:hej, ja wykonywałam takie badania z powodu choroby, która była kiedyś u mnie w rodzinie, chciałam się upewnić czy wszystko ok. pomagał mi własnie dr Ałaszewski, bardzo symaptyczny pan :)
Ja uważam, że zawsze takie badania powinno się wykonywać. Nie tylko w przypadkach chorób w rodzinie.
Kto ma pieniądze jest smokiem, kto ich nie ma – jest robakiem.

kama
Nowy użytkownik

Post autor: kama » 14 gru 2016, o 17:33

Według mnie to powinien być standard w XXI wieku.

kasia27
Nowy użytkownik

Post autor: kasia27 » 26 sty 2017, o 16:11

Zawsze lepiej wszystko sprawdzić dla bezpieczeństwa jeśli tylko się może.

Awatar użytkownika
laurea
Nowy użytkownik

Post autor: laurea » 30 sty 2017, o 08:40

Takie badania są konieczne. USG czy test NIFTY wykrywają nieprawidłowości w płodzie. Ocena sytuacji dziecka nienarodzonego jest o tyle ważna, że może zapobiec rozwojowi różnych schorzeń lub chorób u dziecka.
Sprawdź, co na hemoroidy zewnętrzne będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem!

kaka12
Nowy użytkownik

Post autor: kaka12 » 23 mar 2017, o 11:46

Na badania prenatalne inwazyjne bym nie poszła, za duże ryzyko powikłań, ale za to badaniu prenatalnemu polegającemu na badaniu USG i pobieraniu krwi się poddałam ze względu na moją chorobę.

Elina
Nowy użytkownik

Post autor: Elina » 27 mar 2017, o 19:23

Hej, nie zastanawiaj się :)
Wykonałam badania jak tylko mogłam, dla świętego spokoju.
Mieszkam w Gliwicach, więc zdecydowałam się na to miejsce i polecam http://serafinclinic.pl/badania-diagnostyka-prenatalna/
Poszukaj czegoś w Twojej okolicy, tylko zwróć uwagę na to, co to za doktorzy.

aguśka
Nowy użytkownik

Post autor: aguśka » 14 cze 2017, o 10:03

ja robiłam usg i test Pappa

Poradka
Dyskutant

Post autor: Poradka » 28 cze 2017, o 21:55

Ja robiłam genetyczne usg w Białymstoku w Poliklinice Arciszewscy w 12 tygodniu ciąży. Badanie odbyło się z komputerową oceną ryzyka wystąpienia wad genetycznych, w tym zespołu Downa, Edwardsa i Patau i na szczęście to schorzenia zostały wykluczone :) A następnie USG prenatalne 3D/4D w 24tc z dopplerem kolorowym i nagraniem DVD.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany