Zwierzak dla 4-latka

Forum dla rodziców małych dzieci i kilkulatków.
monika00
Nowy użytkownik

Zwierzak dla 4-latka

Post autor: monika00 » 26 lis 2014, o 18:21

Czy myśleliście, żeby czterolatka uczyć odpowiedzialności kupując zwierzaka? Nie mamy zbyt dużego mieszkania, ale nie przeraża nas posiadanie zwierzaka. Myślałam o króliku miniaturce lub piesku, ale takim który jest przyjazny dla dzieci. Czy jest jakaś rasa psa, która wyjątkowo się do tego nadaje? Zastanawiam się też czy takie małe dziecko jest już przygotowane, aby uczyć je odpowiedzialności? Nie wchodzi w grę oczywiście spacer z psem, ale pielęgnować i karmić może. Czy nie uważacie, że jest to dobre rozwiązanie? Przeważnie staram się uczyć syna samodzielności,a le czy nie przesadzam? Czy czterolatek może być odpowiedzialny. On chce mieć zwierzaka, a ja nie wiem jaki będzie najlepszy. Zwierzątko nie jest zabawką, dlatego chcę mu w taki sposób to pokazać. Co myślicie na ten temat? Mieliście taki problem? Jakie jest wasze zdanie? A może ze mną jest coś nie tak.

mamamloda
Nowy użytkownik

Re: Zwierzak dla 4-latka

Post autor: mamamloda » 28 lis 2014, o 10:59

Przede wszystkim uczą dziecka empatii i wrażliwości, tutaj http://tescolovesbaby.pl/zwierzatko-i-d ... ym-dachem/ napisali, że dziecko lepiej rozwija się przy zwierzaku. Ja mam miniaturkę pudla jest on spokojnym i zakwalikowanym do grupy psów "do towarzystwa". Oczywiście należy pilnować, żeby dziecko umiejętnie zajmowało się i bawiło pieskiem, żeby ani dziecku ani psu nie działa się krzywda.

mama85
Nowy użytkownik

Post autor: mama85 » 1 gru 2014, o 14:38

Warto uczyć dzieci empatii od najmłodszych lat :) a psiaki i inne zwierzęta idealnie się do tego nadają. Z psiaków to polecam poczytać sobie w internecie o takich "spokojniejszych" rasach psów, zwłaszcza jeśli macie małe mieszkanko. Ważne, aby i dzieciaczek, i psiak byli zadowoleni :) Jestem pewna, że jeśli zdecydujecie się na zwierzaka, to Twój synek okaże się odpowiedzialnym małym mężczyzną :) daj znać, co postanowiłaś!

gregoRy22
Nowy użytkownik

Post autor: gregoRy22 » 9 gru 2014, o 13:33

Kiedy tylko zaszłam w ciążę kupiliśmy psa labradora ( kochają dzieci ). Moja córka jak tylko zaczeła chodzić nasypywało karmę do miseczki. Dzisiaj ma lat 7 i chce zostać weterynarzem.

k0rzerka
Nowy użytkownik

Post autor: k0rzerka » 14 sty 2015, o 13:37

Moja córka (3lata) dostała na święta pieska zabawke.
Muszę przyznać, ze karmi ją i dba, ale czasem ciąga za smycz i targa nim o podłogę.
zastanawiam się czy to zak, ze jest jeszcze za wcześnie na kupno zwierzaka.

kuchareczka76
Nowy użytkownik

Post autor: kuchareczka76 » 3 lut 2015, o 12:04

Trudno powiedzieć, czy to znak. Piesek to duży obowiązek oprócz zabaw trzeba z nim wychodzić, kąpac go.
To trudny wybór. My kupiliśmy psa zaraz po narodzinach córeczki labradora i nie żałujemy tego wyboru.

cudlacz
Nowy użytkownik

Post autor: cudlacz » 18 mar 2015, o 13:59

Zdecydowanie później bo to duże zaangażowanie. U mnie zabawki jak już CuddlyZoo. Zwierzę to nie zabawka.

hobosto22
Nowy użytkownik

Post autor: hobosto22 » 19 mar 2015, o 10:13

Może lepiej kupć 4 latkowi rybki. Na pieska wydaje mi się, że to za wcześnie.

olekk40
Nowy użytkownik

Post autor: olekk40 » 23 mar 2015, o 14:04

Ja polecam psa goldena. One bardzo kochają dzieci.

schmittek
Nowy użytkownik

Post autor: schmittek » 30 mar 2015, o 15:31

Ja polecam psa labradora. One są bardzo mądre, ładnie bawią się z dziećmi.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany