Zwierzak dla 4-latka

Forum dla rodziców małych dzieci i kilkulatków.
ryszarda8
Nowy użytkownik

Re: Zwierzak dla 4-latka

Post autor: ryszarda8 » 24 mar 2016, o 19:06

Witam.
Według mnie w każdym domu powinny być jakieś zwierzęta. Dziecko w ten sposób uczy się odpowiedzialności i szacunku do zwierząt. Najpopularniejsze są psy i koty. My będziemy adoptować kotka. Jak się też zdecydujesz na niego to zajrzy sobie tutaj http://www.butik.zpazurem.pl/kategoria/ ... uwet-450-g# . Proszek do dezynfekcji się przyda, żeby z kuwety kotek nie przenosił bakterii i grzybów.

Awatar użytkownika
radana
Nowy użytkownik

Post autor: radana » 24 mar 2016, o 19:41

Dla 4-ro latka to rybki. Nic mu nie zrobią.
Przyszła wiosna. Na wrzosowiskach zajaśniały gwiazdki jaskółczego ziela.

Awatar użytkownika
djmat2
Nowy użytkownik

Post autor: djmat2 » 25 mar 2016, o 16:43

Ja dla czterolatka nie kupowałbym na przykład psa. Jak każdy dobrze wie jeden pies jest łagodny, a drugi ma silne instynkty dominujące. W przypadku małych dzieci ten drugi typ psa jest wystawiony na bardzo dużą próbę i bardzo możliwe jest, że zrobi naszemu dziecku krzywdę czego byśmy oczywiście nie chcieli.
Tu, gdzie teraz stoimy, w ciemności pośród ruin, budujemy coś, a co z tego wyjdzie, się zobaczy.

SandraPel
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: SandraPel » 27 mar 2016, o 23:38

Pies to za duża odpowiedzialność dla malucha.
Rybki to lepsza oopcja.
sklep internetowy, sprzedający krzesła

Ntalia33
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ntalia33 » 3 kwie 2016, o 14:58

My mamy pieska shithzu jest to bardzo łagodna rasa więc nie mam żadnych obaw
Sprawny odkup odszkodowań tylko na tej stronie

aga10
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: aga10 » 10 kwie 2016, o 20:34

Ja osobiście polecam owczarka niemieckiego, a odradzam yorki czy pekińczyki, one są agresywne dla każdego poza właścicielem.

hermes33
Nowy użytkownik

Post autor: hermes33 » 17 maja 2016, o 11:52

Wszystko zależy od dojrzałości emocjonalnej. Pies do duże wyzwanie na początek. Ja zaczynałem od chomika:)

testero
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: testero » 3 lip 2016, o 10:54

Na pieska wydaje mi się, że to za wcześnie :)

Mama Ani
Nowy użytkownik

Post autor: Mama Ani » 7 lip 2016, o 15:42

Ani trochę za wcześnie na pieska. Labrador to doskonały wybór. Nie bójcie się bo zwariujecie jak będziecie się wszystkiego bali.

mama-na-5
Dyskutant

Post autor: mama-na-5 » 7 lis 2016, o 15:27

Może kot? Moja siostra ma kota norweskiego leśnego z hodowli Forest Gate. Jest przeuroczy. Sama zastanawiam się nad takim zwierzątkiem, ponieważ jest bardzo towarzyski i inteligentny. Ja osobiście uwielbiam koty więc zmagam się z tą decyzją od dłuższego czasu. Myślę, że dla 4 latka będzie odpowiedni, ale pamiętajmy, że zwierzę to nie zabawka! Wiadomo, że obowiązki dotycząc zwierzaka będą spoczywać na rodzicach bo wiadomo, że 4 latek nie jest w stanie dużo zrobić przy zwierzaku. Jeśli rodzic nie lubi zwierząt to kupowanie dla 4-latka nie jest dobrym pomysłem. Wtedy może warto zaczekać aż dziecko będzie starsze. W każdym bądź razie jestem zdania, że jeśli jest możliwość zwierzę w domu to coś wspaniałego.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany