Zwierzak dla 4-latka

Forum dla rodziców małych dzieci i kilkulatków.
dlastopy2016
Nowy użytkownik

Re: Zwierzak dla 4-latka

Post autor: dlastopy2016 » 10 lis 2016, o 11:20

Myślę,że zwierzątko dla 4-latka to dobry pomysł chociaż u nas zazwyczaj kończyło się to zawsze tak,że dzieci chciały zwierzątko i na początku się nim zajmowało a potem wszystkie obowiązki spadały na nas.
W naszej firmowej ofercie produktów wynajdą Państwo bardzo wygodne i bardzo piękne obuwie dla swoich dzieci w cudownie niskiej cenie... buty profilaktyczne dla dziecka

NocnaMama
Dyskutant

Post autor: NocnaMama » 29 lis 2016, o 19:18

Jak dla mnie takie dziecko nie jest jeszcze w pełni świadome odpowiedzialności jaką niesie opieka nad zwierzęciem. Ja jednak staram się swoje dzieci najpierw do tego odpowiednio przygotować. Synek i córka mają już kolejno po 5 i 7 lat ,dlatego póki co pozostaję przy zabawkach typu zwierzątka. Moim zdaniem to dobre przygotowanie do opieki nad prawdziwym pieskiem czy kotkiem bo uczą się jak się zachowywać przy nim. Taka biedronka http://www.niczchin.pl/drewniane-zabawk ... eczku.html okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci opiekują się nią i uczą chodzić na spacery - karmić na niby i ogólnie są do niej bardzo przywiązane. Warto zaznaczyć że zabawka ta pochodzi od znanego polskiego producenta zabawek. Unikam chińskich ,ponieważ z nimi nigdy nie wiadomo.

olga56
Nowy użytkownik

Post autor: olga56 » 3 gru 2016, o 11:27

najlepiej kupic kota bo to bardzo dobre zwierze

Awatar użytkownika
arewnik
Nowy użytkownik

Post autor: arewnik » 13 gru 2016, o 09:44

Zwierzątko jako prezent to raczej kiepski pomysł jeśli nigdy w życiu nie miało się styczności z opieką na zwierzęciem wcześniej. Zwłaszcza posiadanie psa może burzyć rytm dnia, psa trzeba wyprowadzać i ktoś to musi robić. Kot może trochę mniej kłopotliwy przy małym dziecku, ale też wymaga uwagi. Generalnie uważam, że 4-latek raczej nie powinien dostawać zwierzaka, ale to moja prywatna opinia.
Błędy rodziców nie przed­sta­wiają się po nazwisku.

marrekk211
Nowy użytkownik

Post autor: marrekk211 » 13 gru 2016, o 18:32

Według mnie dobry będzie mały pies dla 4-latka !

Muszynka14
Dyskutant

Post autor: Muszynka14 » 27 paź 2017, o 13:11

Hm, ja bym w prezencie nie dawała zwierząt, ale ogólnie bym kupiła kota. Ale nie na zasadzie, żeby to był kot dla dziecka, a kot dla domowników :)
A po kupnie zabawki i legowisko dla kota znajdziecie tu: https://cottondog.pl/dla-kota/legowiska :)

NocnaMama
Dyskutant

Post autor: NocnaMama » 27 paź 2017, o 14:30

Moim zdaniem może być to nawet piesek - jakiś nieduży, moja kuzynka jak była mała to tak właśnie opiekowała się co prawda na swój sposób psinka ale to jest dobry pomysł. Jednak wcześniej lepiej przygotować pupila pod kątm zdrowotnym czyli np. w kwestii higieny . U nas podawało się suczce PlaqueOff Dental bites od Vetexpert On na kamień nazębny i nieświeży oddech z pyszczka. Bardzo fajny i skuteczny produkt
Ostatnio zmieniony 9 lis 2017, o 20:32 przez NocnaMama, łącznie zmieniany 1 raz.

ElizabefEla
Nowy użytkownik

Post autor: ElizabefEla » 7 lis 2017, o 09:30

Pamiętajcie o tym , aby sprawdzić czy dziecko nie ma alergii na przykład na sierść kota, są takie badania i można oszczędzić dziecku wielu kłopotów

opra
Dyskutant

Post autor: opra » 29 lis 2017, o 11:54

Zawsze zakup zwierzątka wiąże się z przemyśleniem tej sprawy. Zwierzę to nie zabawka i trzeba zapewnić mu opiekę oraz właściwe żywienie. Dla królika ja polecam karmę https://www.maxandmrau.pl/product-pol-915 . Zawiera wszystko, co potrzebne królikowi w formie łatwo przyswajalnej. Może Was zainteresuje ten produkt.

minion
Nowy użytkownik

Post autor: minion » 3 gru 2017, o 19:53

Bober bedzie dobrym wyborem.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany