Dziecko nie chce się kąpać

Forum dla rodziców małych dzieci i kilkulatków.
Kasia89
Dyskutant

Re: Dziecko nie chce się kąpać

Post autor: Kasia89 » 9 maja 2016, o 10:13

A myślałaś może nad tym, ze kosmetyki których używacie do kąpieli podrażniają jego skore? Może warto rozważyć taką przyczynę problemy i poszukać rozwiazania? Np. sięgając po specjalne emolienty do kapieli takie jak: http://www.eloderm.pl/eloderm-emulsja-do-kapieli ? Piszę o tym, bo sama borykałam sie z podobnym problemem i dopiero wizyta u dermatologa wykazała, ze mała jest uczulona na większość kosmetyków i kąpiel jest dla niej zwyczajnie nieprzyjemnym i swędzącym doświadczeniem.

Annaporada
Nowy użytkownik

Post autor: Annaporada » 18 maja 2016, o 19:52

Witam,

Sądzę, że na początek warto ustalić, dlaczego Twoje dziecko nie lubi kąpieli. Być może już odpowiedź na to pytanie rozwiąże problem. Świadomie przeznacz trochę czasu na rytuały związane z kąpielą. Dziecko powinno przyzwyczaić się do odpowiedniej pory-najlepiej wieczorem. Przed kąpielą uprzedź chłopca o niej, w ten sposób nie przerwiesz ulubionej zabawy, nie zakłócisz drzemki. Ważne abyś zachowała spokój gwałtowne ruchy i nerwowość na pewno nie pomogą. Postaraj się by czas kąpieli był dobrą zabawą. Proponuje kolorowe sole do kąpieli, na przykład te ze strony bathing.pl.
Na koniec otul chłopca miłym w dotyku ręcznikiem, załóż pidżamkę, zapewnij bliskość, zaproponuj bajkę przed snem.
Jeśli maluch boi się kąpieli, warto jest w ciągu dnia pokazać mu kąpiel na lalce i zaproponować, aby samodzielnie zorganizował jej kąpiel i ją umył.
Życzę powodzenia.

Gaja
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Gaja » 30 cze 2016, o 07:56

Moje dziecko uwielbia kąpiele i płacze jak wyciągam go z wody

testero
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: testero » 3 lip 2016, o 10:52

Może spróbój dać mu jakąś zabawkę do wanny przed kąpielą. Na przykład jakąś gumową kaczuszkę czy coś w tym stylu albo łódeczkę

AlaMi
Nowy użytkownik

Post autor: AlaMi » 14 wrz 2016, o 19:38

też miałam takie problemy ale szybko się z nimi uporałam jak zastosowałam podstęp czyli kupiłam ręcznik kąpielowy dziecięcy https://zaira.pl/pl/c/Reczniki-kapielowe-dla-dzieci/59 .Czyli ręcznik z postaciami z ulubionych bajek. To naprawdę działa. Dzieci mają wyobraźnię i jeśli mogą mieć swojego ulubionego bohatera przy sobie nawet podczas kąpieli to gwarantuję nie będzie żadnego ale :D

NocnaMama
Dyskutant

Post autor: NocnaMama » 29 lis 2016, o 22:09

Warto zakupić mu jakieś zabawki do kąpieli. Moja córka miała to samo ale kiedy zakupiłam jej lalę born baby http://www.3kropki.pl/p/simba-new-born- ... 36467.html to była już bardziej chętna. Od tamtej pory nie rozstaje się z nią we wannie jak i w łóżeczku :)

olga21
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: olga21 » 30 lis 2016, o 12:45

To jest duży problem ale trzeba jakoś to zrobic

marrekk211
Nowy użytkownik

Post autor: marrekk211 » 13 gru 2016, o 18:30

ciekawe porady w tym zakresie dajecie !

Miniok
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Miniok » 29 gru 2016, o 14:08

Moje też niestety nie chce się kąpać :/

Awatar użytkownika
nawk100
Nowy użytkownik

Post autor: nawk100 » 5 sty 2017, o 17:46

Tutaj jest całkiem ciekawy blog młodego taty i tam na pewno znajdziesz jakieś wartościowe informacje w tym temacie :)
Od tej chwili ja będę twoją rodziną

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany