Co na prezent dla dwulatka?

Forum dla rodziców małych dzieci i kilkulatków.

Co na prezent dla dwulatka?

Postprzez Ola » 29 sty 2013, o 12:09

Witam serdecznie.

Mój chrześniak ma niedługo urodziny. Zastanawiam się co mu kupić na prezent. Myślałam o klockach, ale nie wiem czy nie jest jeszcze na to za mały. Czy klocki w tym wieku są odpowiednie? Czy będzie potrafił je poskładać?
Może ktoś ma jednak jakąś inną propozycję?
Ola
Nowy użytkownik

Re: Co na prezent dla dwulatka?

Postprzez Kasia » 30 sty 2013, o 09:30

Jeżeli klocki będą duże to myślę, że mogą być. Zbyt małe elementy mógłby po prostu połknąć.
Pozdrawiam
Kasia
Kasia
Nowy użytkownik

Postprzez shantih » 30 sty 2013, o 13:41

klocki to super prezent, są serie przeznaczone dla dzieci od 1.5 roku, o różnych tematach, dla małych dzieci fajne jest łączenia figurek z podstawą,czy ludzika z podwoziem samochodu... warto spytać czym maluch aktualnie się interesuje, może akurat ma "bzika" na punkcie rysowania wtedy polecam kredki zwykłe - zmywalne, do kąpieli, farbki najlepiej w tubkach albo tablice typu znikopis z pieczątkami ( na opakowaniach od 3 lat) ale z tego co zauważyłam kręci maluchy od 1,5 - 5 roku zycia,wypukłe naklejki o interesującej tematyce, pierwszy pędzel, wydzieranki (niektóre dzieci bawi to dopiero trochę później,inne wcześniej )
może lubi rzucać wtedy np skoczek- spadochroniarz power rangers - figurka ze spadochronem, albo zwykła piłka to też super prezent, z droższych to rowerek biegowy - rewelacja niestety nie dla wszystkich dwulatków- niektóre zaczynają jeździć na tym fantastycznym urządzeniu dopiero około 3 roku życia,fajne są klocki typu wafle- są też z figurkami, dla chłopaka kosiarka do pchania, warsztaty samochodowe/garaze jeśli ma bzika na punkcie samochodów. polecam wadera, z duplo kreatywne auta lub inne, a oprócz tego łopatki, grabie, jeśli kocha zwierzata to może zestaw mały lekarz, jeśli lubi zakupy to może kase sklepową, do wkręcania, skręcania w ikea są fajne narzędzia, fisher p. ma fajny zestaw z wiertarką, ale to już zależy od zainteresowań i tego w czym uczestniczy/obserwuje na codzień, powodzenia
shantih
Nowy użytkownik

Postprzez Ola » 31 sty 2013, o 10:00

Dziękuję shantih za tak wyczerpującą odpowiedź. Kasi też :)
Pozdrawiam
Ola
Nowy użytkownik

Postprzez Mamamaj » 19 lut 2013, o 18:32

Dla dwulatka świetnie sprawdzają się maxi puzzle, do układania wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Wszelkiego typu gry memory czy nawet książki do malowania wodą.
Polecam!
Mamamaj
Nowy użytkownik

Postprzez aga » 3 kwi 2013, o 17:57

a moze jakies gry tak wybiegajac troche w przyszlosc
aga
Nowy użytkownik

Postprzez ilonka22 » 10 kwi 2013, o 16:14

może zestaw do gry w mini golfa ;)
My mamy taki zestaw w domu bawią sie i mali i duzi ;p he
ilonka22
Nowy użytkownik

Postprzez Mama Dwóch Urwisów » 11 kwi 2013, o 08:51

Mamamaj napisał(a):Dla dwulatka świetnie sprawdzają się maxi puzzle, do układania wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem. Wszelkiego typu gry memory czy nawet książki do malowania wodą.
Polecam!

Też pomyslałam o dużych puzzlach. Równiez polecam
Mama Dwóch Urwisów
Nowy użytkownik

Postprzez lolu » 11 kwi 2013, o 20:38

Moj syn dostał na roczek drewniane klocki, całe wiaderko... bawią się nimi już 3 lata i jest to najbardziej praktyczne zabawką jaką mam w domu. Jesli chodzi o zainteresowanie dzieci
lolu
Nowy użytkownik

Postprzez sosenka » 13 maja 2013, o 19:27

Popieram, że klocki i puzzle to świetne pomysły. Mogą też być książeczki z zadaniami dla dwulatka
sosenka
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Małe dzieci