Co kupić 6-letniej artystce :)

Forum dla rodziców małych dzieci i kilkulatków.

Re: Co kupić 6-letniej artystce :)

Postprzez bilem29 » 4 lip 2017, o 18:07

Szczerze mówiąc, to kompletnie się na tym nie znam. Dlatego nie jestem w stanie pomóc...
Mówią, że miłość jest ślepa, ale to powiedzenie głupców. Czasami widzi zbyt dużo
bilem29
Nowy użytkownik

Postprzez games » 24 sie 2017, o 17:58

O, poszukiwałam właśnie tego typu porad :) Z całą pewnością mi się one przydadzą :) Dzięki wielkie :)
Kobiety potrafią być takimi fajnymi przyjaciółmi.
games
Nowy użytkownik

Postprzez JuliaMarzec » dzisiaj, o 12:54

To ja sypnę garścią pomysłów:

- zestaw ślicznych, japońskich papierów washi do robienia origami + książka ze wzorami

- duży zestaw kredek akwarelowych (rozpuszczają się pod wpływem wody i imitują farbę; nie są nawet szczególnie drogie) + kilka pędzelków + blok do akwareli

- zestaw do chińskiej kaligrafii w ozdobnym pudełku (zawiera pędzle z naturalnego włosia, tusz w sztabce, miseczkę do jego ucierania i kamień do zrobienia swojej pieczątki). Niestety malarstwo japońskie i chińskie to rzecz technicznie trudna, bez dobrej książki się nie obejdzie, ale dużo dziewczynek lubi np. oglądać anime i takie starsze dzieci mogą się wciągnąć w kaligrafię. Trzeba wyczuć.

- książka na temat rysowania postaci komiksowych - często zawierają masę informacji o anatomii i perspektywie, więc spodoba się dzieciom i dużo się nauczą

- glina, modelina i wszelkie samoutwardzalne masy do lepienia - doskonałe do lepienia figurek

- farby do robienia witraży - po wyschnięciu zamieniają się w żelowate tworzywo. Można je oderwać od podłoża i przykleić np. na szybę.

- gadżety typu: ładna teczka na swoje prace, sztaluga (nawet nie są drogie, kiedyś kupowałam tutaj: http://www.indygo24.pl/akcesoria-malarskie), ładny piórnik na ołówki, kasetka na kredki itp.
JuliaMarzec
Nowy użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Małe dzieci