dieta w ciązy

Tematy związane z karmieniem dzieci.
lillou
Dyskutant

dieta w ciązy

Post autor: lillou » 22 cze 2017, o 21:24

czy karmiąc piersią jadłyście tak jak zwykle czy z czegoś rezygnoeałyście? Sporo jest teorii na temat picia kawy w czasie karmienia, czy dziecko może być rozdrażnione?

doris11
Nowy użytkownik

Re: dieta w ciązy

Post autor: doris11 » 25 cze 2017, o 10:48

mi lekarz powiedział że spokojnie mogę pić kawę, ale słabszą. Dwie dziennie na pewno nie będą miały wpływu na pokarm. Sama jednak już w ciązy przyzwyczaiłam się do kawy zielonej, która jest dużo zdrowsza, a kopa daje bardzo podobnie ;p zdecydowałam się na zmianę, bo po normalnej kawie w ciązy miałam wzdęcia... i choć normalnie radziłam sobie z nimi przez dicopeg 10g stwierdziłam że nie będę się katować tylko zwyczajnie poszukam dla niej alternatywy :)

lillou
Dyskutant

Post autor: lillou » 27 cze 2017, o 21:09

zielonej nigdy nie piłam, ciekawe jak smakuje. Na razie w rossmanie trafiłam na mama coffee i kupiłam sobie na spróbowanie, bardzo dobra, ta wersja toffii to smakuje bardzo podobnie do kawy rozpuszczalnej, chyba to będzie dobry zamiennik zwykłej kawy

yubi
Nowy użytkownik

Post autor: yubi » 14 lip 2017, o 15:27

Są różne szkoły z tym. Jedyne, co jest pewne jak w banku dla każdej kobiety, to podwyższone zapotrzebowanie na kwas foliowy w ciąży i podczas karmienia. Ja ogólnie całe życie średnio zażywałam jakieś tabletki, czasem jakąś witaminę C w zimie, więc jakbym miała jeszcze do mama dha premium dołożyć inne witaminye, to bym chyba oszalała :) dlatego się po prostu bardziej wysypiam, a jak się nie uda, to rano kubek zielonej herbaty i jakoś da się funkcjonować w pracy. Chociaż w trzecim trymestrze podobno powinno się całkiem zrezygnować z takich historii...

Lodsa
Nowy użytkownik

Post autor: Lodsa » 25 lip 2017, o 12:37

Brak kawy kofeinowej, alkoholu. Reszta normalnie, ale z głową. Jak zjesz pudełko lodów to się nic nie stanie, ale jak będziesz je jeść codziennie przez dwa miesiące to problem się pojawi :)

eipilala
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: eipilala » 21 sie 2017, o 07:46

Mięso powinno być spożywane przez przyszła mamę niemal codziennie, ale w niewielkich ilościach. Warto jednak wybierać mięso białe (drób) zamiast mniej zdrowego czerwonego. Mięso jest najlepszym naturalnym źródłem żelaza, na które zapotrzebowanie w ciąży wzrasta prawie dwukrotnie. Inne produkty, które zawierają żelazo – poza rybami – niestety, nie pokrywają potrzeb organizmu, gdyż żelazo pochodzenia roślinnego bardzo słabo wchłania się w organizmie człowieka.

Michał1000
Nowy użytkownik

Post autor: Michał1000 » 21 sie 2017, o 09:23

Trzeba uważać z kawą, ale ogólna dopuszczana ilość kofeiny dziennie to 300mg.
Najlepsza fotobudka z Wrocławia http://fotopobudka.pl/ sprawdź

nancy12
Dyskutant

Post autor: nancy12 » 9 wrz 2017, o 12:30

dieta w ciazy naprawde jest wazna. pierwsza ciaza byla zagrozona, na szczescie udalo sie doprowadzic ja do konca. teraz ponownie bardzo sie boje o synka. nawet zamówiłam sobie catering dietetyczny zeby rzeczywiscie dostarczac małemu wszystkie niezbedne skałdniki. zamawiam z macro bios bar ze wzgledu na jakosc stosowanych produktow sprowadzanych z BIO upraw. przy aktualnej "masówce" na rynku jakość produktów do podstawa

sandrunka
Nowy użytkownik

Post autor: sandrunka » 21 wrz 2017, o 22:09

trzeba uważać na co sie je, zawsze staraj się myśleć o dziecięcym brzuszku, który może nie trawić wszystkiego jak np. ostre zioła

manikan
Nowy użytkownik

Post autor: manikan » 19 paź 2017, o 11:14

przede wszystkim, żelazo wapń i magnez, mi na żelazo lekarka przepisała dicofer, na magnez jakieś tabletki musujące, a co do wapnia, to dużo nabiału kazała jeść :) Zobaczymy :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany