co jecie zwykle na kolacje

Tematy związane z karmieniem dzieci.
Awatar użytkownika
ania
Nowy użytkownik

co jecie zwykle na kolacje

Post autor: ania » 20 sie 2017, o 10:17

Jak wyżej :) Szukam zdrowych przepisów :)

eipilala
Nowy użytkownik
Kontakt:

Re: co jecie zwykle na kolacje

Post autor: eipilala » 21 sie 2017, o 07:44

Wieczorem nie potrzebujemy już tak dużo energii jak do południa. Jedzmy więc lekko i niskokalorycznie, najlepiej nie więcej niż 250 kcal, na czym zyska nasza figura i zdrowie. W kolacyjnym menu nie powinno zabraknąć: pieczywa mieszanego i pełnoziarnistego (ale nie więcej niż 1–2 kromki), chudego nabiału, zwłaszcza twarogów. Polecany jest kefir, jogurt naturalny lub maślanka. Wskazane są też sycące chude gatunki mięsa, drób i wędlina drobiowa oraz ryby morskie, np. tuńczyk, łosoś. Delektujmy się warzywami i owocami o mniejszej zawartości błonnika. Wybierzmy sałatę, pomidory, ogórki, melony, kiełki, cytrusy i gotowane warzywa. Odpowiednio je łącząc, błyskawicznie przyrządzimy pożywną i apetyczną sałatkę. Takie wieloskładnikowe przekąski są smaczne i wzbogacają dietę w pełnowartościowe białko pochodzące z nabiału, ryb, mięsa i jaj, węglowodany (ryż, makaron) oraz błonnik, witaminy i minerały.

Awatar użytkownika
AnnaMaria
Dyskutant

Post autor: AnnaMaria » 21 sie 2017, o 10:16

Również nie prepadam za objadaniem się tak na kolację. Szczegolnie,ze mam potem problemy z zaśnięciem :) Wołę przygotować coś sycącaego ale jednoczesnie lekkiego, tak aby nie lezało na zołądku.
Lepiej jest zrezygnować z mięsa i przygotować coś na warzywach, ewentualnie z jajkiem:
https://www.przepisy.pl/przepis/omlet-z-brokulami
Pycha jest ten omlecik z brokułami.
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

doris11
Dyskutant

Post autor: doris11 » 30 wrz 2017, o 21:15

u mnie kolacja to jednoczesnie tez obiad... niestety ale w pracy nie mam czasu zjesc czegos wiekszego, a jak wracam to wpadam w doslownie wilczy apetyt! a najgorsze w tym wszystkim sa poranki gdy budze sie z wzdetym brzuchem... ostatnio musialam ratowac sie dicopeg 10g żeby moc wlozyc spodnice na koneferncje ;/

mama-na-5
Dyskutant

Post autor: mama-na-5 » 2 paź 2017, o 23:34

NO bardzo różnie to bywa jeśli gotujemy w domu. Ale jak już idziemy na miasto (a zdarzy się i tak raz na jakiś czas) to jadamy najczęściej owoce morza w Salto :)

cebulasta
Dyskutant

Post autor: cebulasta » 9 paź 2017, o 19:56

To zależy, dziś robiłam tartę z batatami według tego przepisu - https://www.przepisy.pl/skladniki/warzywa/bataty Często jemy też obiadokolacje, a jak nie mam czasu nic przyrządzić na kolacje, a obiad był, to wtedy na kolacje kanapki czy jakaś jajecznica ;) Różnie, u mnie wszystko zależy od czasu :)

Katanga
Nowy użytkownik

Post autor: Katanga » 13 paź 2017, o 10:08

Ja raczej lubię np. użyć resztek z obiadu, zrobię sobie grzankę i zjem ją z sosem z gulaszu który został...

MacieX822
Nowy użytkownik

Post autor: MacieX822 » 19 paź 2017, o 19:58

Ja to staram się zjeść coś lekkiego na wieczór. Nie lubie się opychać, strasznie się później ciężko czuje. Dlatego też zamiast chleba i zwykłych kanapek jem wafle ryżowe https://kupiec.pl/produkt/wafle-ryzowe-naturalne/ z jakimś dodatkiem. Na pewno jest to duzo bardziej zdrowsza alternatywa no i nie zawierają one glutenu

Młodamamusia
Dyskutant

Post autor: Młodamamusia » 1 lis 2017, o 20:13

Hm... różnie, ostatnio rządzą u nas serki Hochland do kanapek, mają bardzo dobre, z ziołami, pieczarkami, szynką, różne. A są z naturalnych składników :) czasami na to się skroi jeszcze jakieś warzywka i jest super kolacja

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany