Które urządzenie do przygotowywania soków?

Tematy związane z karmieniem dzieci.
Adra
Dyskutant

Które urządzenie do przygotowywania soków?

Post autor: Adra » 26 lut 2015, o 12:11

Jak wam się wydaje, które urządzenie lepiej nadaje się do przygotowywania soków z owoców i warzyw - sokowirówka czy wyciskarka do soków? Na co należy patrzeć wybierając ten sprzęt?

Awatar użytkownika
AnnaMaria
Dyskutant

Re: Które urządzenie do przygotowywania soków?

Post autor: AnnaMaria » 26 lut 2015, o 14:23

Oba nadają się do przygotowywania soków. Miałam swego czasu sokowirówkę ale rzadko z niej korzystałam. Nie jest wygodna. Urządzenie duże oraz kłopotliwe w czyszczeniu. Sprawiłam sobie potem wyciskarkę i był to bardzo dobry wybór. Praktyczna, soki zachowują więcej właściwości odżywczych ( pracuje na mniejszych obrotach niż sokowirówka tak więc nie niszczy witamin). Świetny jest ten model Hurom:
http://hurom.com.pl/hurom-hh/
Który posiadam w swojej kuchni. Możesz przygotować nie tylko soki z cytrusów ale również mleko sojowe, z płatków owsianych. Smak przygotowanych napojów zupełnie inny niż tych sklepowych. W zasadzie to nie ma sensu porównywać. Zupełnie inna jakość.
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

Awatar użytkownika
Lemka
Dyskutant

Post autor: Lemka » 20 maja 2015, o 11:24

Ja również niedawno kupiłam sobie wyciskarkę do owoców oraz warzyw. Pochwalę się jaką. Mam aktualnie taki niewielki sprzet marki Oscar:
Obrazek
Zamawiałam tutaj: http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/soko ... oslimakowe

Wyciskarka nie była droga bo kosztowała 1200 zł. Bardzo łatwo się czyści oraz nie zajmuje wiele miejsca. Jednoczesnie ma duża moc a soki są przepyszne ! Radzi sobie praktycznie ze wszystkim. I z twardymi owocami i z twardymi warzywami.
Mam w domu również sokowirówkę ale została odstawiona w kąt. Wyciskarki używam częściej.
Najgorsze, co może spotkać człowieka, to żyć i umrzeć w samotności, nie kochając i nie będąc kochanym.

mamusia71
Nowy użytkownik

Post autor: mamusia71 » 6 cze 2015, o 12:05

Obrazek
Źródło: https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html

Ja mojemu kochanemu maluszkowi przygotowuję soczki w wyciskarce Sapir. W wyciskarce Sapir najbardziej spodobało mi się może to, że jak urząd skarbowy potrafi wydusić sok nieomal ze wszystkiego, nawet ze szpinaku! Wytwórcy całkiem fajnie wykombinowali konstrukcję tej wyciskarki, bo nie musimy myć całego sprzętu, jeżeli chce się przyrządzić sok marchewkowy po zrobieniu soku z szpinaku. Posiadałam kiedyś wyciskarkę, którą w takiej sytuacji trzeba było dokładnie myć, ponieważ wyczuwało się posmak innego owocu czy warzywa. Tutaj wystarczy wypłukać wodą, kiedy jest włączony i już możemy wrzucać inny produkt – nie zostają żadne osady ani smak tego, co wcześniej przeszło przez urządzenie. To niesłychanie praktyczne, gdy mamy gości i każdy wybiera inny rodzaj napoju. Jej korzystną cechą jest jeszcze to, że cicho pracuje. Mamy w domu małe dziecko, które wyjątkowo czujnie śpi (niestety). Raz zdarzyło mi się wyciskać sok właśnie kiedy mały spał - zdrzemnął się na dłużej niż zazwyczaj i zdecydowałam się rozpocząć wyciskanie, bo spodziewałam się odwiedzin znajomych i o dziwo się nie obudził! Fajne w tej wyciskarce jest jeszcze to, że nie nagrzewa się zbyt prędko. Za jednym zamachem można zrobić sporą ilość napoju, co posiada duże znaczenie gdy podejmujemy większą ilość gości. Dodatkowo dysponuje szerokim wsadem i zwykle nie trzeba bawić się w krojenie czy inne takie – to wielka oszczędność czasu oraz sił. Naprawdę porządny model! W naszym domu niezwykle często wykorzystuje się wyciskarkę, a pomimo tego sprawuje się bez zarzutu – jak dotychczas żadnej awarii czy „zmęczenia materiału”. Generalnie jestem usatysfakcjonowana z zakupu, polecam ten model.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, o 16:39 przez mamusia71, łącznie zmieniany 1 raz.

TerapiaSokami
Nowy użytkownik

Post autor: TerapiaSokami » 6 paź 2015, o 13:22

Zdecydowanie wyciskarka, ponieważ soki w niej przygotowane są zdrowsze i daje więcej możliwości niż sokowirówka. Mozna w niej zrobic musy, koktajle i przeciery a także sorbety lodowe. Polecam wyciskarkę Kuvings B6000 z duzym wlotem http://terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings-b6000

W wyciskarkach pionowych zastosowano najnowsze, innowacyjne technologie: miażdżenie i tłoczenie. To wyciskanie zbliżone do naturalnego. Wałek delikatnie wytłacza sok. Warzywa, owoce i zioła nie ulegają gwałtownemu cięciu, więc zachowują maksymalną ilość enzymów i fitosubstancji.
Wyciska sok z przestrzeni międzykomórkowej, a tam są : witaminy, enzymy, esencje, bio składniki, flawony.
Ma bardzo niskie obroty. Szczególnie wyciskarki pionowe, najnowszej generacji, mają małą liczbę obrotów: ok. 50-70. Wolne obroty nie wytwarzają ciepła i nie natleniają soku. Sok w połączeniu z tlenem traci swoje właściwości lecznicze.

Awatar użytkownika
jolcia002
Dyskutant

Post autor: jolcia002 » 17 lut 2016, o 08:38

Ja z początku używałam zwykłego blendera do przygotowania soczków i koktajli z owoców i warzyw, ale żywotność mojego blendera dobiegła końca i zaczęłam szukać nowego sprzętu. Poczytałam trochę opinii i trafiła mi się okazja do zakupu sprzętu z http://www.vitajuice.pl/ . Zastanawiałam się długo nad jego zakupem, gdyż kosztuję trochę więcej niż zwykły blender, ale dopiero po zakupie zobaczyłam, że warto. Wyciska soki zupełnie inaczej :) Teraz robię sobie koktajle, soczki z owoców i warzyw, a na dniach będę próbowała robić zdrowe lody :) Jak zastanawiacie się nad zakupem to zajrzyjcie sobie, bo na prawdę warto ;)

Awatar użytkownika
twister4
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: twister4 » 11 mar 2016, o 07:53

TerapiaSokami ma całkowitą rację. Nie kupujcie sokowirówek!

Eldo6
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Eldo6 » 30 mar 2016, o 11:33

Naczytałem się trochę o tym, z opinii użytkowników i licznych recenzji zdecydowałem się an wyciskarkę do soków. Głównie ze względu na wartość odżywczą uzyskanego soku (sok się nie utlenia).

ilonka89
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: ilonka89 » 15 kwie 2016, o 13:42

Ja wolę sokowirówkę:)

rodowoczek
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: rodowoczek » 20 kwie 2016, o 18:30

Sokowirówka, wyciskarka itp. Ja z nich korzystam i polecam :).

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany