Zdrowa dieta dla dziecka.

Tematy związane z karmieniem dzieci.
Awatar użytkownika
Kopo88
Nowy użytkownik

Re: Zdrowa dieta dla dziecka.

Post autor: Kopo88 » 26 lut 2017, o 23:53

Trzeba też koniecznie pamiętać o niezakwaszaniu organizmu. Tutaj jest bardzo fajnie opisany zasadowy styl życia. Według mnie Warto się stosować do tych ciekawych porad :)
- Wspaniale - rzekł Percy. - Zawsze chciałem być klejem.

Areysos
Nowy użytkownik

Post autor: Areysos » 27 lut 2017, o 10:55

Bardzo dobrym pomysłem okazać się może mąka bezglutenowa , tego produktu przecież używa się do większości potraw, więc taka bezglutenowa będzie dobrym pomysłem.

cyprian3r
Nowy użytkownik

Post autor: cyprian3r » 1 mar 2017, o 11:35

No to prawda, tak mąka może byc naprawde strzałem w dziesiątkę.

Pyszałka
Dyskutant

Post autor: Pyszałka » 19 mar 2017, o 10:35

Mój syn za bardzo nie przepada za owocami ani za warzywami i z ta zdrową dietą to dość ciężko u nas. Zastanawiam się nad kupnem wyciskarki do soków (np.takiej BioChef dostępnej na https://www.ekosklepbio.pl/) . Może soczki lepiej będą mu smakowały a są tak samo zdrowe jak warzywa i owoce. Oczywiście te soki robione w domu nie takie kupne słodzone z konserwantami.

opra
Dyskutant

Post autor: opra » 27 mar 2017, o 12:26

Sporo maluchów cierpi na nietolerancję glutenu. Wyzwaniem jest wówczas przygotowanie posiłków, tak by były nie tylko bezpieczne ale również smaczne. Na szczęście na rynku jest mnóstwo produktów pozbawionych glutenu np. mąk: https://www.guiltfree.pl/pl/450-inne-maki-bezglutenowe . Polecam wszystkim rodzicom.

Poradka
Dyskutant

Post autor: Poradka » 29 kwie 2017, o 20:56

Na śniadanko możesz dziecku zrobić płatki ryżowe na mleku z owocami :) Mój maluch się nimi zajada i nie wyobraża sobie nic innego po przebudzeniu :)

Marzena1981
Dyskutant

Post autor: Marzena1981 » 2 lip 2017, o 12:40

Skoro zdrowa dieta, to warto zaopatrzyć się jednak w te zdrowe produkty. W Polsce jest coraz więcej sklepów z ekologiczną i zdrową żywnością, a moim ulubionym jest Zakręcony Słoik. Ja np. swojemu synkowi prawie codziennie funduje na śniadanie płatki kukurydziane, ale oczywiście te BIO, które znajdziecie na tej stronie https://zakreconysloik.com.pl/pl/p/Plat ... -Life/1904 Płatki, to płatki, ale gdy daję dziecku te BIO, to jestem bardziej spokojna ;)

opra
Dyskutant

Post autor: opra » 14 lip 2017, o 21:25

W diecie małego dziecka nie może zabraknąć drobiu: http://www.dobrydrob.pl/drob-diecie/drob-diecie-dzieci/ . Można go podawać już od 5 miesiąca życia, a takie mięsko jest delikatne, łatwostrawne i łatwo można je pogryźć, co ma duże znaczenie w przypadku maluchów, które dopiero uczą się żuć. Poza tym drób zawiera wiele cennych składników odżywczych m.in. sporo żelaza, witaminę B12, PP, cynk, magnez itp. Warto doceniać więc mięso drobiowe w diecie i nie rezygnować z niego.

wisieneczka
Nowy użytkownik

Post autor: wisieneczka » 24 paź 2017, o 12:09

na pewno w diecie dziecka nie może zabraknąć żelaza. U mnie jakoś dzieci nie specjalnie przepadają za jajkami, mięsem i rybami. Dobrze, że lekarz polecił mi suplement dicofer junior, żebym podawała dzieciom. Wcześniej jak stosowały inne suplementy, bo był problem, ale tutaj to wystarczy wsypać proszek do ust i już dzienna dawka została dostarczona :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany