Jaki odkurzacz dla dziecka alergika?

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.
aneczka
Nowy użytkownik

Jaki odkurzacz dla dziecka alergika?

Post autor: aneczka » 31 mar 2017, o 19:52

Czy odkurzacz opisany jako dla alergików to rzeczywiście działa - Thomas Aqua Allergy and Family? Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia? Trochę taki sprzęcik kosztuje, ale wygląda zachęcająco.

ulka
Nowy użytkownik

Re: Jaki odkurzacz dla dziecka alergika?

Post autor: ulka » 18 paź 2017, o 06:33

ja widziałam Thomasa odkurzacze na targach Matki i Dziecka jak byłam, były pokazy jak on działają i wyglądało to zachęcająco. Nie wiem czy był akurat ten model, ale były inne wodne.

dgendasx
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: dgendasx » 20 paź 2017, o 21:32

Alergicy nie są więc skazani na kurz i roztocza, gdyż mogą wybrać taki rodzaj odkurzacza, który zapewni im komfort – wystarczy dobrze zapoznać się z ofertami producentów i zainwestować trochę pieniędzy. Zdrowie jest jednak najważniejsze, więc warto.

marylka
Dyskutant

Post autor: marylka » 26 paź 2017, o 15:22

Nie znam tej marki My mamy Tefal TW6477 RA. Jest super, mocny i cichy, ma te wszystkie filtry HEPA i worki, przez które nie wydostaje się kurz, nic nie pyli, nie wydostaje się przez filtry. No i może to mało istotne, ale wyrzuca powietrze do góry, a nie do tyłu, więc nie dmucha mi na dzieciaki bezpośrednio.

monikabert90
Nowy użytkownik

Post autor: monikabert90 » 31 paź 2017, o 06:20

Oprócz odkurzacza warto też wspomagać się jakimiś środkami. Na przykład ja płuczę pościele, ręczniki, koce i inne tekstylia do domu w specjalnym płynie do płukania, który ogranicza poziom alergenów. Płyn nazywa się Allergoff, a jego cena jest naprawdę śmiesznie niska, bo kosztuje zaledwie 5 złotych (jedna saszetka). Raz na jakiś czas spryskuję również wszystkie materace, tapczany i fotele w domy specjalnym sprayem od tego samego producenta. Podczas stosowania tych środków czuję rożnicę, przebywając w domu kicham dużo rzadziej ;)

marrysia
Dyskutant

Post autor: marrysia » 12 gru 2017, o 10:18

Ja wolę korzystać ze sprawdzonych sposobów, jakie można znaleźć na tym portalu - http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/p ... oby,3.html. Staram się na przykład unikać otwierania okien w domu i miejscu pracy w ciągu dnia, szczególnie w ciepłe i słoneczne dni. Ponadto sprzątam na mokro, dbam o wentylację pomieszczeń i zrezygnowałam z dywanów i wykładzin. Niemniej , wiem, że takie odkurzacze są coraz popularniejsze i tego aspektu nie należy lekceważyć. W każdym razie należy dbać o regularny porządek w domach, jeśli są w nich alergicy lub astmatycy

arnol445
Nowy użytkownik

Post autor: arnol445 » 12 gru 2017, o 11:10

ale po co to

salina
Nowy użytkownik

Post autor: salina » 29 gru 2017, o 17:03

A ja radzę kupić tańszy odkurzacz z dobrym filtrem, a resztę pieniędzy zainwestować w oczyszczacz powietrza. Moi mali alergicy odkąd mamy oczyszczacz dopiero zauważalnie lepiej funkcjonują, śpią spokojnie, nie kichają, nie trą oczu (mają alergię na kurz). Sam odkurzacz i to z górnej półki nie da takich rezultatów. Mamy xiaomi air, tu można recenzję przeczytać http://ranking-oczyszczaczy.pl. Tańszy model z lepszych, ja z działania jestem zadowolona. Może kiedyś porwiemy się na model powyżej dwójki z jonizatorem i hepa 13.

Witt111
Nowy użytkownik

Post autor: Witt111 » 1 sty 2018, o 16:57

oo dzieki za rade :)
https://www.aasapolska.pl/

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany