Problemy z zaparciami

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.

Problemy z zaparciami

Postprzez kasiunia » 18 maja 2017, o 21:48

Na szczęście ten temat u mnie to już przeszłość .Jak czuję ,że jest coś nie tak stosuję preparat Regulax - marki Krewel Meuselbach - http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty ... -pastylki/ .Regulax stymuluje pracę jelit i przyspiesza przemieszczanie się treści pokarmowych, dzięki czemu skutecznie likwiduje zaparcia. Pomyślałam ,czemu mnie ma nie pomóc - nie myliłam się.
kasiunia
Dyskutant

Re: Problemy z zaparciami

Postprzez Lili » 21 maja 2017, o 20:30

Ja miałam takie problemy jak wychodziłam z diety i pani magister w aptece poradziła mi Colon Slim. Odkąd go pijam w ogóle nie mam tego typu problemów.
Lili
Dyskutant

Postprzez aguśka » 22 cze 2017, o 14:20

Na zaparcia polecam taki sposób: dodać łyżkę oleju rzepakowego np. do zupy. Taki olej ułatwia wypróżnienie, do tego sam w sobie jest zdrowy. Ma np. dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych http://pokochajolejrzepakowy.eu/rzepako ... edno-imie/ .
aguśka
Nowy użytkownik

Postprzez jessie » 23 cze 2017, o 19:19

Najlepiej do diety włączyć dużą ilość warzyw, które są bogate w błonnik, unikać tłustych i przetworzonych rzeczy, a także dużo się ruszać. Tak mi mówiła pani doktor Kucharczyk, która przeprowadzała mi zabieg skleroterapii hemoroidów w szpitalu św. Elżbiety. Właśnie przez to, że zaniedbałam odżywianie, zaparcia leczyłam tylko objawowo to w końcu doigrałam się bolesnych żylaków odbytu :( Całe szczęście dzięki zabiegowi udało mi się ich pozbyć, ale muszę koniecznie przestrzegać zaleceń lekarskich, by to się nie powtórzyło. Dbajcie o siebie dziewczyny, inaczej konieczna będzie wizyta u proktologa
jessie
Dyskutant

Postprzez nancy12 » 25 cze 2017, o 10:21

@jessie to wygląda naprawdę kiepsko, a ja myślałam że tylko ja tak ostro przejechałam się z dietami ;/ w moim przypadku skończyło się na zapaleniu jelita, ale dla mnie i to było katorgą. Zresztą do dzisiaj mam jeszcze powracające problemy z wypróżnianiem gdy tylko pozwolę sobie na więcej. Co jakiś czas muszę robić sobie rodzaj detoksu za pomoca dicopeg 10g aby usprawnić pracę jelit bo tylko to pomaga mojemu metabolizmowi jakoś funkcjonować
nancy12
Dyskutant

Postprzez AlaK90 » 31 lip 2017, o 17:22

jessie napisał(a):Najlepiej do diety włączyć dużą ilość warzyw, które są bogate w błonnik, unikać tłustych i przetworzonych rzeczy, a także dużo się ruszać. Tak mi mówiła pani doktor Kucharczyk, która przeprowadzała mi zabieg skleroterapii hemoroidów w szpitalu św. Elżbiety. Właśnie przez to, że zaniedbałam odżywianie, zaparcia leczyłam tylko objawowo to w końcu doigrałam się bolesnych żylaków odbytu :( Całe szczęście dzięki zabiegowi udało mi się ich pozbyć, ale muszę koniecznie przestrzegać zaleceń lekarskich, by to się nie powtórzyło. Dbajcie o siebie dziewczyny, inaczej konieczna będzie wizyta u proktologa

Ja też miałam problemy straszne z zaparciami. Zupełnie nie radziłam sobie z problemem, moja doktorka tak jak Tobie poleciła wzbogacenie diety w błonnik. Wzbogaciłam suplementem colon c i jest ogromna poprawa w tym temacie. Także kobitki polecam Wam jeśli zmagacie się w tym temacie.
AlaK90
Nowy użytkownik

Postprzez felixxe » 1 sie 2017, o 08:08

Po co łykać pigułki :) Zwiększyć ilość błonnika w diecie! Zaserwować dziecku owsiankę z owocami i różnymi pestkami i gwarantuje, że w końcu wszystko "ruszy" jak należy ;)
felixxe
Nowy użytkownik

Postprzez nulela » 10 sie 2017, o 13:01

dokładnie tak. trzeba po prostu wyrobić w sobie pewne zdrowe nawyki żywieniowe i się poprawi. tylko jeśli jest potrzebna doraźna pomoc to wówczas najlepiej sięgnąć po dicopeg 10g, on bardzo szybko zwalcza zaparcia
nulela
Nowy użytkownik

Postprzez Pyszałka » 16 sie 2017, o 11:47

Ja nie jestem zwolenniczka zażywania tabletek. Moim zdaniem można naturalnymi sposobami przywrócić dobra pracę jelit i całego układu trawiennego. Od zawsze stawiam na zioła. Mam nawet sprawdzony sklep zielarski Evita https://evita.sklep.pl/ , gdzie kupuję różne naturalne suplementy, zioła i herbatki. Mają bardzo duży wybór specyfików. Wśród nich sa herbaty ziołowe regulujące prace jelit. Polecam - bo to skuteczna metoda.
Pyszałka
Dyskutant

Postprzez dnidiac » 24 sie 2017, o 13:53

W pierwszej fazie leczenia lekarz może zalecić lewatywę, podanie czopków glicerynowych, czy działających wolniej, ale nieinwazyjnych środków doustnych: oleju parafinowego, laktulozy, roztworu elektrolitów. Jednak żeby trwale pozbyć się zaparć konieczne jest dotarcie do przyczyny ich powstawania. Warto więc obserwować dziecko, żeby jak najlepiej opisać objawy pediatrze.
dnidiac
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Zdrowie