Alergia u dziecka

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.

Re: Alergia u dziecka

Postprzez lillou » 21 lut 2017, o 10:39

Nie wszystkie, sama na sobie testuję hitaxę fast i nie czuję się po niej śpiąca, wersja dla dzieci podobnie działa, bo to ten sam składnij tylko mniejsza dawka
lillou
Dyskutant

Postprzez marrysia » 29 maja 2017, o 12:16

Niestety, teraz choroby alergiczne plus astma oskrzelowa należą do czołowych chorób cywilizacyjnych, a jeszcze w połowie XX wieku praktycznie nikt o nich nie słyszał. Ja na szczęście nie wiem, co to alergia, ale mój synek już tak. Tomek miał 3 lata, gdy byliśmy u dziadków na wsi, nawdychał się rzepaku i dostał potwornej duszności. Szybko pojechaliśmy z nim do szpitala, na szczęście skończyło się na strachu, ale dostaliśmy skierowanie do poradni alergologicznej. Po testach okazało się, że synek jest uczulony między innymi na pyłki roślin, sierść psa, kota i roztocza, a dodatkowo choruję na astmę oskrzelową. Od tamtej pory minęło prawie sześć lat, cały czas jeździmy z Tomkiem na odczulanie. Teraz już synek czuje się lepiej, ale niezależnie gdzie pójdzie - zawsze jak wychodzi z domu, bierze ze sobą lek rozkurczający oskrzela. Napad astmy może nastąpić przecież nagle i niespodziewanie i trzeba mieć w zanadrzu lek, który pozwoli znieść skurcz oskrzeli. Inaczej nawet boję się pomyśleć, co mogłoby się stać Tomkowi. Niedawno znalazłam interesujący artykuł na temat astmy i alergii - http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/leczenie-dorazne-i-podtrzymujace,8.html. Podsyłam, jakby któraś z forumowiczek była zainteresowana.
marrysia
Dyskutant

Postprzez taskowa » 30 maja 2017, o 14:07

Doradzałabym natychmiast wybrać się do alergologa albo pulmonologa, żeby poddać dziecko testom alergicznym i stwierdzić, gdzie tkwi przyczyna, by móc jej zapobiegać. Alergie u dzieci co prawda często mają tendencję do przemijania, jednak nie warto ryzykować w tej kwestii, zwłaszcza że źródłem alergii może być coś, z czym dziecko ma na co dzień kontakt. Po co mały ma się męczyć?

Ja też szukam jakichś dobrych leków hamujących objawy alergii, której co prawda nie mam, ale niestety wykazuję symptomy jej sezonowej odmiany. Jak na razie testuję lek bez recepty, których nie jest tak dużo, a na wizytę u lekarza nie mogę sobie w tej chwili pozwolić z braku czasu. Muszę coś znaleźć, bo muszę przyznać, że coraz bardziej mi przeszkadza :(
taskowa
Nowy użytkownik

Postprzez sygibigi » 30 maja 2017, o 15:40

Warto jest wykryć takową alergię najszybciej jak się da tak by potem nie było wielu powikłań!
sygibigi
Nowy użytkownik

Postprzez nelkowa » 4 cze 2017, o 15:21

dla małego alergika ten materacyk z Fiki Miki jest super. Sensitive ze zdejmowanym do prania pokrowcem http://materacyk.pl/produkt/materac-sen ... odel-ms11/
nelkowa
Nowy użytkownik

Postprzez NocnaMama » 3 lip 2017, o 21:11

Z alergią ani astmą nie ma przelewek. Osoby z taką przypadłością powinny rozważyć kupno inhalatora lub nebulizatora, który skutecznie oczyści drogi oddechowe, zwalczając tym samym wszystkie przykre dolegliwości. Jak już decydujecie się na kupno takiego urządzenia to warto pomyśleć o całej rodzinie, ponieważ taka inhalacja pozytywnie wpływa na drogi oddechowe. Myślę ,że najlepszy będzie ten inhalator duobaby https://kredos.pl/inhalatory/inhalator- ... ecyfikacja który można stosować już od 1 miesiąca życia
NocnaMama
Dyskutant

Postprzez targos69 » 25 sie 2017, o 18:49

Niejeden ciekawy blog parentingowy jest podany tutaj :) Mi się wydaje, że to będzie naprawdę dość dobra opcja :)
Życie toczy się dalej, mimo że wkracza w nie tragedia.
targos69
Nowy użytkownik

Postprzez andrecourt » 29 sie 2017, o 15:25

Alergia u malucha to przede wszystkim stosowanie się do tzw. dekalogu alergika:
1.warto zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza do domu
2.kalendarz pyleń - źródło cennych wiadomości o stężeniu pyłków w atmosferze - dzięki niemu mamy szansę zaoszczędzić dziecku ataku duszności podczas zabawy
3.powinno się unikać pomieszczeń klimatyzowanych
4.zakazany jest kontakt z dymem tytoniowym
5.systematyczna dbałość o czystość w domu, nie wolno również doprowadzić do zawilgocenia
6.kluczowe znaczenie ma jadłospis - istnieją alergie pokarmowe które wywołują duszność
7.dopuszczalne zwierzęta w mieszkaniu to żółwie i legwany
8.korzystne są inhalacje roślinnymi olejkami eterycznymi
9.najlepszą formą dozowania leków są inhalatory - nie wywołują efektów ubocznych, są wydajne i działają od razu
andrecourt
Nowy użytkownik

Postprzez julitka11 » 5 wrz 2017, o 07:53

Zgadzam się, że ma co działać na własną rękę tym bardziej, że z alergią nie ma żartów. Zle leczona może się przerodzić w astmę a to już nie przelewki. My leczymy się w szpitalu medicover i szczerze polecam. Opieka na najwyższym poziomie, wielu specjalistów dostępnych 24 h na dobę ( także w weekendy i święta ). Wcześniej korzystaliśmy z przychodni na nfz - bez porównania.
julitka11
Dyskutant

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie