Badanie piersi

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.
marylka
Dyskutant

Badanie piersi

Post autor: marylka » 5 paź 2017, o 12:40

Jak często badacie piersi? Robicie to tak regularnie co miesiąc, jak powinnyście? Ja się przyznaję, że często zapominam. Muszę to zmienić, bo samobadanie jest wazne. Inne metody wykryją ewentualne zmiany często jak już jest za późno.

kocham_sport
Nowy użytkownik

Re: Badanie piersi

Post autor: kocham_sport » 5 paź 2017, o 14:09

Sama staram się badać, dodatkowo ginekolog robi to na niektórych wizytach. Ale nigdy nie robiłam jeszcze mammografii np - to muszę zmienić koniecznie.

marylka
Dyskutant

Post autor: marylka » 19 paź 2017, o 09:51

A to zależy w sumie ile masz lat, bo raczej przed 50-tką nie robi się mamografii, jeśli nie ma wskazań. A w domu się badasz jakoś?

bike
Nowy użytkownik

Post autor: bike » 18 gru 2017, o 13:28

No ciężko z mammografią przed 50tką. Chociaż słyszałam, że przy dużych piersiach lepiej robić mammografię niż usg piersi. Chociaż wiadomo, samobadanie piersi warto zawsze robić w domu. Nikt za nas nie zadba o nasze zdrowie jeśli my tego same nie zrobimy.

marylka
Dyskutant

Post autor: marylka » 4 sty 2018, o 20:46

Teraz podobno i tak mammografia jest powoli wypierana przez bezpieczniejszą i przyjemniejszą termografię kontaktową. Taką metodę wykorzystuje np. braster, badanie nie jest bolesne, można je robić bez względu na wiek czy rozmiar piersi.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany