Łzawienie oczu - problem?

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.

Łzawienie oczu - problem?

Postprzez Marzena1981 » 7 kwi 2015, o 13:38

Cześć, ostatnio mam większe problemy ze łzawieniem. Po prostu wydaje na dwór i od razu łzawię, robię coś w kuchni i od razu łzawię. Przeczytałam artykuł http://www.mojeoczy.pl/podstawy-wiedzy/lzawienie-oczu i staram się znaleźć jakąś przyczynę. W prawdzie dużo czasu spędzam przed komputerem, ale czy to może być aż takim powodem, że nagle łzawię więcej? Powinnam iść do okulisty? Jakie jest Wasze zdanie na temat?
Marzena1981
Dyskutant

Re: Łzawienie oczu - problem?

Postprzez Ela1595 » 12 cze 2015, o 13:07

Sądzę, że może masz przeciążone oczy. Spróbuj zbadać wzrok. Może wysilasz za bardzo wzrok. Jakieś szkła kontaktowe może sobie kup lub krople do oczu. Tu masz szeroki asortyment http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_ ... rt=default Trzeba to zrobić bo nie powinny tak łzawić.
Ela1595
Nowy użytkownik

Postprzez Akita » 6 paź 2016, o 20:18

może to alergia albo zwyczajne przemęczenie. spróbuj może jakieś krople nawilżające, ja mam tak bardzo często ale jestem alergikiem
Akita
Dyskutant

Postprzez Magdalena55 » 7 paź 2016, o 16:03

ja tez tak mam, ale nigdy nie doszłam do xródła, mam tak nawet w markecie przyt tym sztucznym swietle, od razu mnie pieką oczy i łzawią...
Magdalena55
Dyskutant

Postprzez kawa1 » 7 paź 2016, o 22:50

alergiczne lub zakaźne zapalenie spojówek - zapalenie na tle alergicznym objawia się pieczeniem, świądem, światłowstrętem, przekrwieniem i obrzękiem spojówek, a nawet całych powiek, a także obecnością wodnistej, surowiczej wydzieliny w worku spojówkowym. Podobnie w postaci zakaźnej, z tą różnicą, że wydzielina w worku spojówkowym jest ropna, ropno-surowicza albo biaława;
zapalenie brzegów powiek objawia się obrzękiem i przekrwieniem brzegu powiek, swędzeniem oka oraz wrażeniem, jakby w oku znajdowało się ciało obce;
zadrapanie, erozja (ubytek nabłonka), zadrapanie lub zapalenie rogówki - dla schorzeń tych wspólne są objawy, takie jak silny ból oka, zmniejszenie się ostrości obrazu i jego "rozmycie się", światłowstręt i obfite przekrwienie oka;
ciało obce w oku - dominującym objawem jest ból, któremu towarzyszą pieczenie, łzawienie, zaczerwienienie oka, potrzeba ciągłego mrugania, a czasem także pogorszenie widzenia;
jęczmień na oku objawia się światłowstrętem, obrzękiem, bólem i zaczerwienieniem brzegu powieki, ropną wydzieliną, która wydostaje się na zewnątrz wzdłuż rzęs lub do wewnątrz, pod powiekę;
Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzy­deł, ale naj­ważniej­sze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć
kawa1
Nowy użytkownik

Postprzez lillou » 19 gru 2016, o 13:02

Ja mam alergiczne łzawienie oczu, pomaga mi na to hitaxa fast, szybko przechodzi i też efekt ise długo utrzymuje, w ogóle mam wraziwe oczy i na wiele rzeczy reagują łzawieniem.
lillou
Dyskutant

Postprzez okularnica » 18 wrz 2017, o 16:26

Mi łzawią oczy zawsze jak jeżdżę rowerem bez okularów... Też muszę zapytać okulisty o co chodzi. :/
okularnica
Nowy użytkownik

Postprzez Poiuytr » 18 wrz 2017, o 18:18

Być może to łzawienie oczu po prostu bierze się za zbyt dużej ilości godzin związanych z pracą przy komputerze czy oglądania filmów itd. Po prostu oczy są przeciążone i warto w takiej sytuacji kupić jakieś krople
Poiuytr
Nowy użytkownik

Postprzez marrysia » 20 wrz 2017, o 07:28

Jeśli jest to łzawienie oczu, związane z pracą przed komputerem, to radziłabym zastosować krople do oczu, na krótką metę powinny pomóc. Jeśli jednak wiążę się to z innymi dolegliwościami alergicznymi, to nie można tego absolutnie zlekceważyć. Radziłąbym raczej udać się po poradę do specjalisty. Sama choruję od wielu lat na astmę na tle alergicznym i zdaję sobie sprawę, jak to uciążliwe schorzenie. Ewentualnie możesz odwiedzić ten portal http://www.totylkoastma.pl/poznaj-objawy-astmy-i-pochp,4.html i dowiedzieć się, na czym polega astma i jej objawy.
marrysia
Dyskutant

Postprzez duczniksm » 3 paź 2017, o 19:42

Objawami alarmującymi są powtarzające się, lecz nieznajdujące wytłumaczenia epizody łzawienia oraz obecność twardego guzka w miejscu struktur zapewniających odpływ nosowo-łzowy lub w ich pobliżu.
duczniksm
Nowy użytkownik

Powrót do Zdrowie