Żylaki po ciązy. Jak leczyć

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.
Adra
Dyskutant

Żylaki po ciązy. Jak leczyć

Post autor: Adra » 26 cze 2015, o 08:35

Czy któraś z Was nabawiła sie kiedyś żylaków po ciąży? Jak to leczyć? Ratujcie !

Awatar użytkownika
AnnaMaria
Dyskutant

Re: Żylaki po ciązy. Jak leczyć

Post autor: AnnaMaria » 26 cze 2015, o 09:45

Przede wszystkim wybierz się do dobrego chiurga naczyń. Tak aby mógł obejrzeć sobie Twoje zmiany.
Mogę Ci polecić kogoś z Gdańska. Jest to pan Jacek Konczalski - naprawdę dobry specjalista, zna się na rzeczy. Sama do niego swego czasu chodziłam bo równiez mam niestety skłonność do żylaków. To rodzinne.

W linku znajdziesz do niego kontakt .Powiem Ci,że warto jest jednak zapisac się trochę wcześniej ponieważ ma bardzo wielu pacjentów i czasami trudno się dopchać. Jendak warto jest się postarać bo lekarz świetny !
Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

Akita
Nowy użytkownik

Post autor: Akita » 6 paź 2016, o 20:16

idź z tym do naczyniowca, on będzie wiedział, co dla ciebie najlepsze

nattalypo
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: nattalypo » 7 paź 2016, o 11:33

Do naczyniowca, może być konieczne nawet zamykanie żył laserem. Moja babcia męczyła się z żylakami lata, aż w końcu dostała leki i zabieg

Awatar użytkownika
kawa1
Nowy użytkownik

Post autor: kawa1 » 7 paź 2016, o 22:48

W początkach choroby, gdy nogi są obolałe i spuchnięte, ulgę przyniesie nacieranie ich kremami i żelami zawierającymi wyciąg z kasztanowca (escyna), który zwiększa napięcie ścian naczyń krwionośnych, łagodzi obrzęki i działa przeciwzapalnie. Podobnie działają zalecane często przez lekarzy leki w tabletkach. Pomocne mogą też być maści i żele działające przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Pamiętaj, że stosowanie leków powinno być jednak poprzedzone konsultacją z lekarzem. Trzeba też wyraźnie powiedzieć, że maści i żele mogą złagodzić ból, ale nie usuną już istniejących żylaków. Kiedy żylaki już się pojawią, leczenie musi być prowadzone pod okiem specjalisty, bo wiele leków przeciwżylakowych nie było testowanych w ciąży i nie jest znany ich wpływ na płód. W zdecydowanej większości, bo aż w 80 proc. przypadków, żylaki samoistnie znikają po porodzie. Niestety, zwykle powracają w każdej kolejnej ciąży, a ich objawy są coraz bardziej nasilone. Najskuteczniejszą metodą ich pozbycia się jest zabieg chirurgiczny lub skleroterapia, czyli ostrzykiwanie zmienionego naczynia lekami, ale obie te metody stosuje się zazwyczaj dopiero po porodzie.
Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzy­deł, ale naj­ważniej­sze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć

Marcia
Nowy użytkownik

Post autor: Marcia » 19 gru 2016, o 15:52

kładź sobie nogi zawsze wyżej, niż resztę ciała, mozesz mieć do tego specjalną poduszkę; do tego rajstopy uciskowe i kremy do smarowania typu lioton

ansculime
Nowy użytkownik

Post autor: ansculime » 18 sty 2017, o 13:12

W tym przypadku nie ma co wierzyć kremom i innym specyfikom. Najlepiej od razu udać się do lekarza!

salina
Nowy użytkownik

Post autor: salina » 19 sty 2017, o 15:57

Żylaki nie ale pojawiło się u mnie sporo popękanych naczynek :( na razie nic z tym nie robiłam, ale chyba z czasem pójdę na jakiś laser czy coś. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej jak zapobiegać ich powstawaniu http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%8 ... 28664.aspx może w drugiej ciąży już będzie inaczej dzięki tej wiedzy :)

szkoleniasportowe
Nowy użytkownik

Post autor: szkoleniasportowe » 20 sty 2017, o 10:33

Najlepiej udać się jak najszybciej do specjalisty. Czym prędzej zaczniemy leczyć tym lepsze i szybszze efekty. Pozdrawiam.
Jakie kursy warto zrobić? To pytanie bardzo często Cię nurtuje? Sprawdź naszą ofertę!
http://www.szkolenia-kargroup.elk.pl/

Entirja
Nowy użytkownik

Post autor: Entirja » 5 lut 2017, o 17:09

To prawda, trzeba się za nie zabrać jak najszybciej, ale ja akurat nie jestem zwolenniczką chirurgów i zabiegów, więc zanim na coś takiego się zdecyduję, wolę spróbować jakichś naturalnych środków. To prawda, te wszystkie suplementy czy zwykłe kremy ala na żylaki, niezbyt wiele są warte, ale trafiłam jeszcze na inne, ciekawe informacje. Krem VARIVE, który polecany jest przez specjalistów http://varive.pl/, którzy potwierdzają jego faktyczne działanie. A w dodatku jest w 100% z naturalnych składników jak na przykład propolis, jad pszczeli, oliwa z oliwek, czy wosk pszczeli. Warto więc spróbować.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany