Jak zapanować nad nerwami

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.

Re: Jak zapanować nad nerwami

Postprzez Naza » 6 lip 2017, o 13:14

Ciekawe macie propozycje na walkę ze stresem, ale myślę, że ważne jednak jest by być pod okiem specjalisty, by podczas zbyt wielkich nerwów nie zaszkodzić dzieciom.
Ważne dla rodziców, by znaleźć sposoby na tanie podróżowanie. Polecamy.
Naza
Nowy użytkownik

Postprzez GLUFKA » 9 lip 2017, o 10:54

właściwa suplementacja tego co przyjmujemy jest bardzo ważna. Chodzi o to, żeby dawki minerałow jakie przyjujemy były w odpowiednich dawkach, więcej na https://natural.pl/productsfood/kwasy-t ... ementacja/
Lepszy policzek od przyjaciela niż chleb od wroga.
GLUFKA
Dyskutant

Postprzez Mirabelka » 20 lip 2017, o 13:02

Może wzięłaś na siebie za dużo obowiązków. Czy mąż pomaga ci choć trochę przy dziecku. Każda mama musi być do dyspozycji 24 godziny na dobę i nie ma prawa narzekać. Też czasem wolałabym być 8 godzin w pracy a resztę dnia odpoczywać. To że siadają ci nerwy nie wzięło się z dnia na dzień.
Mirabelka
Nowy użytkownik

Postprzez Miedziak1994 » 24 lip 2017, o 17:03

Stresu w obecnych czasach nie da się uniknąć, niestety. Stał się nieodłącznym partnerem naszego życia, teraz tylko kwestia jak my z nim żyjemy. Mój sposób? Zaakceptować to. Stres jest, przyjdzie i pójdzie. Jeżeli będziemy go w sobie "pielęgnować" to jesteśmy na prostej drodze do jakichś zaburzeń poważniejszych, a to wiąże się już z leczeniem i w ogóle po co to komu :/
Miedziak1994
Nowy użytkownik

Postprzez Tariana » 2 sie 2017, o 11:13

Klapsa? Potrząsnąć? Kilkumiesięczne dziecko? Nie wierzę, że ten wątek został tu tak spokojnie przyjęty. Chyba jak zwykle większość przeczytała tylko tytuł...
Dziecko z założycielskiego posta ma już - daj Boże - koło dwóch lat i mam naprawdę nadzieję, że jego matka sobie poradziła. Ale może ktoś tu wejdzie i przeczyta to, co napiszę. Dziewczyny. Jak nie potraficie zapanować nad soba do tego stopnia, że zaczynacie tłuc rodzinę, bić maleńkie dziecko, to to nie jest sygnał, że może warto by było pójść na terapię. To jest ostatnie ostrzeżenie przed tragedią i dramatem rodzinnym i na terapię trzeba lecieć natychmiast, jak tylko coś takiego zdarzy się po raz pierwszy, a opiekę nad dzieckiem powierzyć komuś kompetentnemu, kto go nie skrzywdzi.
Weszłam tu w sumie po to, żeby napisać, że mnie po porodzie z opanowaniem emocji i nerwów pomogła pani psycholog Marta Śleboda. Ale niechby to był jakikolwiek psycholog, nawet nie tak utytułowany i polecany jak pani Marta, po prostu w takich sytuacjach trzeba działać natychmiast!
Tariana
Dyskutant

Postprzez Magda1508 » 7 sie 2017, o 12:12

Jeśli nie czujesz się pewnie w roli rodzica swojego szkolnego dziecka, jego trudne zachowania powodują u Ciebie bezradność pomyśl o warsztatach dla siebie, które ruszają od października w Klinice PsychoMedic na Kabatach. To szansa na zdobycie umiejętności, naukę radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poznanie i wsparcie innych rodziców a to wszystko pod okiem terapeutek pracujących od wielu lat z dziećmi oraz rodzicami i rodzinami. Więcej szczegółów w linku, na stronie internetowej: https://psychomedic.pl/warsztaty-dla-rodzicow/

Jeżeli nie jesteś z Warszawy, możesz skorzystać z ich pomocy przez Skype. https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/

Są bardzo pomocni, mój mąż po urodzeniu się naszego dziecka również był bardzo nerwowy, osłabiony. Zupełnie inny człowiek. Chodził do nich na terapię, razem na warsztaty. Trochę pracy i wszystko się ułożyło bardzo dobrze, a teraz chcemy się jak najbardziej rozwijać :)
Magda1508
Nowy użytkownik

Postprzez porka » 22 sie 2017, o 11:51

Czasem samemu możemy poradzić sobie z nerwami. Jednak jeśli nie potrafimy sobie z tym poradzić, musimy wybrać się do psychologa. On na pewno pomoże nam w problemie.
porka
Nowy użytkownik

Postprzez Jiker88 » 22 sie 2017, o 12:29

Ja biorę różne leki uspokajające :)
Jiker88
Nowy użytkownik

Postprzez dwiczkod » 22 sie 2017, o 15:54

Czas na przerwę
Teraz odetchnij głęboko, pomyśl o czymś zupełnie innym, policz obrazki na ścianach, przejrzyj w myślach listę zakupów. Następnie jeszcze raz przywołaj moment cudownego odprężenia i załóż kotwicę ponownie, dokładnie tak samo jak wcześniej. Skończone. Zajmij się teraz czymś innym, a kiedy poczujesz, że ogarnia cię irytacja i zmęczenie, "odpal" swoją kotwicę. Gest i słowo będą przywoływać przyjemne emocje z chwili relaksu.
dwiczkod
Nowy użytkownik

Postprzez Pyszałka » 27 sie 2017, o 20:04

A nie myślałyście o rozmowie z psychologiem? Ja miałam też dośc duży problem z panowaniem nad nerwami dlatego zdecydowałam się a konsultację. Nie byłam na żadnym spotkaniu tylko kontaktowałam się przez maila - namiary znalazłam na stronie Bezproblemowo https://bezproblemowo.com/ . Mi to bardzo pomogło więc może i Wam przyniesie rozwiązanie
Pyszałka
Dyskutant

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie