Okulary czy soczewki?

Dbamy o zdrowie naszych dzieci.
merci
Nowy użytkownik
Kontakt:

Re: Okulary czy soczewki?

Post autor: merci » 30 wrz 2016, o 22:35

lepsze okulary

Awatar użytkownika
kawa1
Nowy użytkownik

Post autor: kawa1 » 7 paź 2016, o 22:41

Ten mój pamiętny pierwszy raz z soczewkami był prawie miesiąc temu. Od tego czasu nosiłam soczewki może z 5-6 razy i przy ostatnim zakładaniu i zdejmowaniu znalazłam wreszcie swój sposób na to, żeby zrobić to szybko i łatwo. Zajęło mi to kilka sekund i jestem z siebie megadumna! To dowód na to, że jeśli nawet taka przewrażliwiona łamaga jak ja się nauczyła, to znaczy, że każdy sobie z soczewkami poradzi. Trzeba tylko trochę cierpliwości i prób.
Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzy­deł, ale naj­ważniej­sze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć

piotrzz04
Nowy użytkownik

Post autor: piotrzz04 » 2 maja 2017, o 19:05

Ja wole okulary, mniej roboty z nimi :) Już w sumie przyzwyczaiłam się do nich i wgl nie czuje ich na sobie. Jeśli szukacie fajnych, stylowych okularów wejdźcie na stronkę http://www.trof.pl/ , znajdziecie tam w bardzo dobrych cenach Ray Bany. Łapcie też link do unboxinga z tego sklepu https://www.youtube.com/watch?v=35aGhC2lXp4

NocnaMama
Dyskutant

Post autor: NocnaMama » 13 lip 2017, o 17:26

To zależy. Ja np przez wiele lat nosiłam okulary ale dopiero z soczewkami czuje się komfortowo. Pierwszy miesiąc był ciężki, ponieważ miałam trudności z zakładaniem soczewek ale potem już się to ustabilizowało. Byłam na badaniach wzroku w optilandzie https://optiland.pl/ i nauczyli mnie właśnie zakładać soczewki

opra
Dyskutant

Post autor: opra » 14 lip 2017, o 21:27

Ja uważam, że soczewki są bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Oczywiście przy ich wyborze warto poradzić się optyka. Mogę polecić Ci w tym celu zakład http://www.optykniedbala.pl . Soczewki, w przeciwieństwie do okularów, nie parują podczas zmiany temperatur, nie ograniczają pola widzenia, nie mokną podczas deszczu i nie odbijają się w nich refleksy światła. I można uprawiać w nich wszelkiego rodzaju sporty!

DoRo
Nowy użytkownik

Post autor: DoRo » 18 lip 2017, o 12:28

Moim zdaniem jednak okulary. Soczewki to duża odpowiedzialność jeżeli chodzi o higienę, żeby sobie oczu nie zepsuć. Nie wiem czy 13latek ogarnąłby wszystkie te zasady, a chwila nieuwagi może nieszczęście spowodować

Alan513
Nowy użytkownik

Post autor: Alan513 » 18 lip 2017, o 12:47

Dziecku lepiej dać okulary, jak trochę podrośnie to wtedy wspólnie zdecydować czy soczewki. Czasami soczewki źle reagują na oczy i powodują ból, a nawet mdłości.

Amelia22
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: Amelia22 » 19 lip 2017, o 20:35

Dla wygody na pewno soczewki, wiadomo dziecko się przewróci czy zgubi okulary ale dla zdrowia to chyba lepsze okulary:)

savona12
Dyskutant
Kontakt:

Post autor: savona12 » 20 lip 2017, o 15:13

Okulary :) Zresztą teraz oprawki są piękne, nie to co kiedyś, a dzieciaki już nie wstydzą się nosić okularów :)
Wszystkie dzieci nasze są!

Elizka001
Nowy użytkownik

Post autor: Elizka001 » 21 lip 2017, o 13:51

Przy niewielkiej wadzie wzroku moim zdaniem lepsze są okulary. Obecnie sama noszę okulary jeśli pracuję przed komputerem, czytam książkę itp. Na razie jestem z nich zadowolona. Jednak jeśli ktoś ma sporą wadę to chyba lepsze są soczewki.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany