Problemy z 3-latkiem w przedszkolu

Twoje dziecko jest już przedszkolakiem? To forum jest dla Ciebie.

Problemy z 3-latkiem w przedszkolu

Postprzez lilith_84 » 18 wrz 2014, o 19:39

Mój syn ma skończone 3 lata, zaczął chodzić do przedszkola, tydzień adaptacyjny w sierpniu to był koszmar, non stop płakał czy byłam z nim ja czy mąż, stale powtarzał: "do domu!!". 1 tydzień września był płacz przy wychodzeniu do przedszkola, płacz w sali, wypatrywanie mnie przez okno. W domu potem chodził za mną jak cień, powtarzając, że mnie kocha, i gdy wychodziłam z pokoju nawet do wc pytał czy wrócę. Nic nie chciał jeść w przedszkolu, w 2 tygodniu coś jakby drgnęło, rzadziej płakał w drodze do przedszkola, za to zaczął psocić, wyrzucał kredki na podłogę, rozrzucał kredki, po prośbie od posprzątanie był wielki krzyk. Co prawda potem sprzątnął ale swoje "odkrzyczeć" musiał. Teraz jest inny problem, co prawda już wszystko ładnie je, sprzątać chyba też zaczął (bo nawet w domu robi to z ochotę- co wcześniej różnie bywało), zaczął bić, popychać, szczypać dzieci. Robi to bez powodu, idzie i zaczepia, są dzieci, które mu oddają, ale pani stwierdziła, że nie robi to na nim wrażenia Bardzo mnie to martwi, bo nigdy się nie zdarzyło, żeby kiedykolwiek uderzył jakieś dziecko (czy to na placu zabaw, czy w odwiedzinach u znajomych/rodziny, a w naszym otoczeniu jest bardzo dużo dzieci w wieku 2-7 lat). Zawsze był bardzo gościnny, wyciągał i pokazywał dzieciom swoje zabawki, dzielił się jedzeniem. Dlatego tak bardzo mnie to martwi. Dlaczego zaczął się tak zachowywać? W domu mu stale tłumaczę, proszę, grożę, nic nie skutkuje ani kary ani nagrody. Co prawda obiecuje, że nie będzie, przeprasza, ale nadal bije Boję się, ze za chwilę wszystkie dzieci się od niego odwrócą CO ROBIĆ??? PROSZĘ O POMOC!!!
lilith_84
Nowy użytkownik

Re: Problemy z 3-latkiem w przedszkolu

Postprzez monia_2012 » 9 paź 2014, o 10:07

Dziecko się w końcu przyzwyczai....
Z moim synem też tak było (z tym że ma starszą siostrę więc juz wiedziałam co i jak).
Po miesiącu z tego wyszedł, na kolejny rok znów ten sam problem. SYn po wakacjach się odzwyczaił...
Teraz jes ok, natomiast moj maz wyjechał wiec w domu syn jest okropny dla mnie. Nie wyciagam konsekwencji bo wiem ze to dlatego ze teskni a nie umie tego wyrazic.
monia_2012
Nowy użytkownik

Postprzez gabriela85 » 21 paź 2014, o 07:48

Musisz cierpliwie rozmawiać i czekać aż rozmowy przyniosą skutek...
gabriela85
Nowy użytkownik

Postprzez Lenamama » 27 paź 2014, o 15:02

To bardzo trudna sytuacja. Ciężka tak na prawdę do zinterpretowania, dlaczego jest taki problem. Pamiętam mojego synka jak był w przedszkolu. Też płakał na początku, też wyżywał się na innych dzieciach. Teraz już tego nie robi. To był jego sposób na wyrażenie frustracji, teraz do przedszkola chodzi z uśmiechem, że może pobawić się z innymi dziećmi, nowymi zabawkami itd. To minie, zobaczysz niczym się nie martw ;)
Sportplaneta.pl - Blog o spędzaniu wolnego czasu z dziećmi
Lenamama
Nowy użytkownik

Postprzez JesSica25 » 9 lis 2014, o 08:01

U mnie było podobnie, gdy wychodziłam z przedszkola zostawiając córkę bez przekonania, że dobrze robię sama płakałam.
Dziś córka w weekend sama się pyta kiedy idzie do przedszkola, nie może się wręcz doczekać.
JesSica25
Nowy użytkownik

Postprzez mamamloda » 9 gru 2014, o 10:12

Może tak się objawia u niego lęk separacyjny? Tak właśnie było w przypadku mojej córci, pomogły mi te rady http://tescolovesbaby.pl/lek-separacyjny-u-dzieci-i-niemowlat/ starałam się być konsekwentna i spokojna, z czasem problem minął :)
mamamloda
Nowy użytkownik

Postprzez eskulapka » 8 cze 2015, o 09:38

Jak te Twoje problemy zostały rozwiązane?
eskulapka
Nowy użytkownik

Postprzez Eden6 » 7 lip 2015, o 21:57

s
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 19:57 przez Eden6, łącznie edytowano 1 raz
Eden6
Nowy użytkownik

Postprzez Eden6 » 7 lip 2015, o 22:03

s
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, o 19:56 przez Eden6, łącznie edytowano 2 razy
Eden6
Nowy użytkownik

Postprzez mariola32 » 12 lip 2015, o 10:28

A nie zastanawiałaś się nad zatrudnieniem takiej prywatnej opieki? nie wiem czy niania to leszy wybór niż przedszkole?
mariola32
Nowy użytkownik

Następna strona

Powrót do Dziecko w przedszkolu