Dziecko boi się pójść do przedszkola

Twoje dziecko jest już przedszkolakiem? To forum jest dla Ciebie.
NocnaMama
Dyskutant

Re: Dziecko boi się pójść do przedszkola

Post autor: NocnaMama » 2 paź 2017, o 22:59

Moja córka miała to samo ale jak poszła ze swoją ulubioną lalą Berenguer http://lalki-berenguer.pl/pl/ to jakoś się przekonała i już dzielnie chodzi 2 tydzień do przedszkola. Lalka jest bardzo fajna w dotyku, miła dla oka i wygląda jak prawdziwa. Wielu dzieciom podoba się ta lalka i tym sposobem córcia znalazła sobie koleżanki :)

Awatar użytkownika
Wiktoria56
Dyskutant

Post autor: Wiktoria56 » 16 paź 2017, o 11:44

Hej , moja córka tez się bała iść do przedszkola , porozmawiałam z nią i wytłumaczyłam że w takim przedszkolu jest bardzo fajnie , pozna dużo nowych dzieci i panie są bardzo miłe.
Zapisałam ją do przedszkola w Tarnowie http://www.przedszkole-oxfordzik.pl/ bardzo fajne i z dobra opieką przedszkole , kadra wykwalifikowana i ja jestem bardzo zadowolona. Polecam

maminka
Nowy użytkownik

Post autor: maminka » 6 lis 2017, o 06:51

Ja często chodziłam w okolice przedszkola, tłumaczyłam, pokazywałam dzieci bawiące się i oczywiście skorzystałam z możliwości odwiedzenia przedszkola. Przygotowanie dziecka trwało około 2 miesięcy. I poszło lepiej niż się spodziewałam. A jak szukacie dobrego przedszkola to zobaczcie tu https://szkrabki.pl/ Jest to przedszkole dwujęzyczne. Dzieci świetnie się bawią i nawet nie odczuwają trudu nauki. Poza tym kadra wysoko kwalifikowana, zapewnia odpowiednia opiekę. Po takim przedszkolu dzieci maja łatwiejszy start w szkole podstawowej.

ElizabefEla
Nowy użytkownik

Post autor: ElizabefEla » 7 lis 2017, o 09:28

Jest to normalne , dziecko , które do tej pory zawsze było z mamą , tatą czy babcią itp . zawsze boi się zmian . Nie wie bowiem czego tak naprawdę może się spodziewać . Moje dziecko miało podobnie . Najważniejsza jest rozmowa . Trzeba spokojnie wytłumaczyć , że przedszkole to nic złego . Należy przedstawić zalety , które wynikają z chodzenia do takiego miejsca . Dobrze jest stopniowo przyzwyczajać dziecko do czegoś takiego . Ja robiłam tak , że na przykład Wraz z koleżankami zostawiałyśmy swoje dzieci u jednej z nich a same załatwiałyśmy w tym czasie inne zajęcia . Dzięki temu dzieci przyzwyczajają się do towarzystwa innych dzieci i wiedzą, że tak też można fajnie spędzić czas

Awatar użytkownika
patikozien@gmail.com
Nowy użytkownik

Post autor: patikozien@gmail.com » 10 lis 2017, o 11:51

Nie wolno na siłę zmuszać dziecka do niczego! :P Jak nie chce, to można jakoś tam przekonać, albo ewentualnie zmienić przedszkole.
:D

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany