synek Tadek niejadek

Twoje dziecko jest już przedszkolakiem? To forum jest dla Ciebie.
anetka456
Nowy użytkownik

synek Tadek niejadek

Post autor: anetka456 » 18 lip 2017, o 17:06

Cześć Wam, mój ukochany Syn już od września pójdzie do przedszkola. Chciałabym wreszcie zacząć wprowadzać mu inne produkty aby również przez okres wakacyjny zaczął się uczyć jeść nowych rzeczy gdyż na ten moment w większości spożywa kaszki itd. Nie chcę się do niczego innego przekonać. Naprawdę staram się jak mogę aby go przekonać niestety bez większych rezultatów. Pediatra poleciła mi aby zaczęła min od robienia małych kanapeczek np. z bułek kajzerek i smarowała masełkiem czy dżemem. Postanowiłam, że spróbuję i tą metodę chociaż wątpię czy zadzaiałą bo to jest prawdziwy Tadek niejadek :) Zastanawiam się jednak na jaki dżem się zdecydować aby go nie zniechęcić już przy pierwszej próbie. Więc spędziłam dziś sporo czasu na internetowych poszukiwaniach i tak oto natrafiłam na http://www.bifix.pl/nasze-produkty/dzemy Cz ktoś z Was kupuje te dżemy? Jakie smaki Wasze dzieci lubią najbardziej? Liczę na wszelkie porady dotyczące takich małych niejadków. Pozdrawiam ciepło.

savona12
Dyskutant
Kontakt:

Re: synek Tadek niejadek

Post autor: savona12 » 20 lip 2017, o 15:15

Sposobów na niejadka jest wiele, przede wszystkim nie trzeba dziecka zmuszać, ale zachęcić, zaciekawić :) I nie uważam, by dżem był dobrym pomysłem na kanapkę ze względu na to ilośc cukru itp. Oczywiście od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale chyba warto przyzwyczajać dziecko do bardziej wartościowych produktów.
Wszystkie dzieci nasze są!

kisiel9500
Nowy użytkownik

Post autor: kisiel9500 » 21 lip 2017, o 15:46

Na pewno nie ma co faszerować dzieci tymi "suplementami" na poprawę apetytu, lepiej postarać się dziecku jakoś urozmaicać jedzenie. Czasami nie chcą jeść z powodu rutyny, do której dorośli są przyzwyczajeni - trzeba być elastycznym :)

tapirka
Nowy użytkownik

Post autor: tapirka » 10 wrz 2017, o 09:45

skoro podstawa to kaszki to musisz uwazac z wprowadzaniem. za szybko wprowadzisz i dziecko bedzie mialo zaparcia bo jelita nie dadza sobei rady a wtedy juz tylko dicopeg junior pozostanie.. zrob dziecku jajecznice, ugotuj parowke, kanapeczki z dzemem czy serkiem to tez dobry pomysl

Ewelinka111
Nowy użytkownik

Post autor: Ewelinka111 » 22 wrz 2017, o 09:50

Myślę, że powinnaś powoli wprowadzać nowe rzeczy. Przede wszystkim posiłki muszą wyglądać estetycznie, niestety dzieciaczki są wzrokowcami i jeśli coś wygląda źle to na nawet tego nie spróbują..
Polecamy Państwu nasz auto serwis Białystok. Profesjonalne podejście, atrakcyjnie niskie ceny. Zapraszamy.

wisieneczka
Nowy użytkownik

Post autor: wisieneczka » 27 paź 2017, o 12:10

tapirka pisze:skoro podstawa to kaszki to musisz uwazac z wprowadzaniem. za szybko wprowadzisz i dziecko bedzie mialo zaparcia bo jelita nie dadza sobei rady a wtedy juz tylko dicopeg junior pozostanie.. zrob dziecku jajecznice, ugotuj parowke, kanapeczki z dzemem czy serkiem to tez dobry pomysl
akurat moje dziecko ma problemy z zaparciami podczas jedzenia nabiału. Długo szukaliśmy odpowiedniego leku który by zwalczał tę dolegliwość i w końcu kupiłam w aptece dicopeg junior i już po paru łykach Olek poczuł się lepiej

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany