Przedszkole prywatne czy państwowe?

Twoje dziecko jest już przedszkolakiem? To forum jest dla Ciebie.
Ola
Nowy użytkownik

Przedszkole prywatne czy państwowe?

Post autor: Ola » 26 mar 2013, o 11:32

Tak jak w temacie.
Czekam na Wasze opinie.

Kasia
Nowy użytkownik

Re: Przedszkole prywatne czy państwowe?

Post autor: Kasia » 5 kwie 2013, o 10:24

Nie ma żadnej reguły.
To, że przedszkole jest prywatne nie znaczy, że jest lepsze. To samo dotyczy odwrotnej sytuacji.
Najlepiej popytaj w Twojej okolicy rodziców dzieci, które chodzą do tych placówek.
Pozdrawiam
Kasia

Mama Dwóch Urwisów
Nowy użytkownik

Post autor: Mama Dwóch Urwisów » 5 kwie 2013, o 13:17

Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przede wszystkim trzeba się bardzo dobrze zorientować wybierając przdszkole. Można zasięgnąć opini innych jak najbardziej ale warto samemu sprawdzić.

monte5
Nowy użytkownik

Post autor: monte5 » 12 kwie 2013, o 19:19

Moim zdaniem ile rodziców - tyle opinii. Najlepiej udać się do przedszkola, obejrzeć pomieszczenia, poprosić dyrekcję o pokazanie sal (najlepiej w trakcie trwania zajęć).

majala
Nowy użytkownik

Post autor: majala » 26 kwie 2013, o 07:20

Moje dzieciaki chodzą do prywatnego przedszkola... Czasami po prostu nie wyjścia, bo miejsc w publicznych jest niewiele. Ale my nasze wybraliśmy świadomie, nie z przymusu. Myślę, że jeśli wszystko jest tak świetnie zorganizowane, jak w naszym Promyku, dzieciaki są najważniejsze i naprawdę dba się o ich bezpieczeństwo i miło spędzony czas, to nie ma znaczenia, czy przedszkole jest prywatne, czy państwowe. Ale wydaje mi się, że w państwowych przedszkolach, przynajmniej u nas, w Szczecinie, są większe grupy..
Ostatnio zmieniony 10 maja 2013, o 10:57 przez majala, łącznie zmieniany 1 raz.

Mama Dwóch Urwisów
Nowy użytkownik

Post autor: Mama Dwóch Urwisów » 26 kwie 2013, o 09:20

To jakie są grupy w przedszkolach zależy od rejonu. U nas bardziej liczne są grupy w przedszkolach prywatnych, a to dla tego że tam są pasujące godziny dla rodziców pracujących.

franka66
Nowy użytkownik

Post autor: franka66 » 24 maja 2013, o 14:01

Witam,ja do wczoraj mocno zastanawiałam się nad prywatnym zwłaszcza że różnica w opłatach to tylko 200zł. Poszliśmy jednak jeszcze na dzień adaptacyjny do państwowego, córka ładnie się bawiła, sale są nowoczesne, a Panie wydawały się być sympatyczne.I tu chyba zostaniemy, chociaż grupy koło 25 osób.

Kaja225
Nowy użytkownik

Post autor: Kaja225 » 17 gru 2013, o 22:04

najlepiej zobaczyć każde przedszkole ;) i samemu ocenić. w prywatnym może być czasem gorzej niż w państwowym;/
Szukasz kosmetyków ? Sprawdź w Rossmann

Awatar użytkownika
jajunior.pl
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: jajunior.pl » 31 sty 2014, o 12:04

Oczywiście, że nie ma żadnej reguły. Miejsce tworzą przede wszystkim ludzie i to od nich powinniśmy zacząć poszukiwania dobrego przedszkola. W następnej kolejności należy patrzeć co oferuje np. zajęcia dodatkowe, wyposażenie, dieta dla dzieci czy okolica, w której się znajduje. Główna zasada, nie oceniajmy książki po okładce na pewno się przyda.

sniezka
Nowy użytkownik

Post autor: sniezka » 12 lut 2014, o 12:09

trzeba zasięgnąć porad. ja postawiłam na prywatne i się nie zawiodłam

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany