papierosy

Wszystkie tematy związane ze szkołą.
aleksandram
Nowy użytkownik

Re: papierosy

Post autor: aleksandram » 6 kwie 2017, o 10:48

kamila.anna pisze:Ważna jest profilaktyka. Należy przeprowadzać z dzieckiem rozmowy na temat szkodliwości papierosów i innych używek. Uczyć dziecka asertywności. Nie powinien palić też rodzic, aby nie dawać dziecku złego przykładu. Uprawianie sportu zmniejsza chęć do sięgania po wszelkiego rodzaju używki.
popieram! :) niestety jak dziecko widzi, że rodzic pali, to moim zdaniem prędzej sięgnie po papierosy niż dziecko, którego rodzice nie palą

Anett_96
Nowy użytkownik

Post autor: Anett_96 » 29 kwie 2017, o 13:24

Dzień dobry,
Problem palenia papierosów zaczyna się u dzieci już nawet w gimnazjum. Gdy mamy podejrzenia ,że nasze dziecko pali papierosy najlepsza metodą jest rozmowa z dzieckiem. Spokojnie porozmawiać ,przedstawić swoją teorie na ten temat. Przedstawić dziecku jasno i klarownie plusy i minusy palenia. Można zaczerpnąć także pomocy w internecie. Pokazać dziecku jakie są konsekwencje palenia. Oczywiście musimy się dowiedzieć czemu dziecko ma taka potrzebę ,co mu to daje. Trzeba uświadomić dziecku ,że łatwo wejść w nałóg ale ciężko z niego wyjść ,a jest to bardzo drogie. Można przedstawić dziecku argument ,że gdy dziecko będzie paliło to może dostać tez kare pieniężną tzw mandat ,ponieważ w miejscach publicznych jest zakaz palenia. Trzeba pomóc dziecku zachowując spokój ,ponieważ gdy będziemy się kłócić i narzucać dziecku zakazując to dziecko może się zbuntować i dalej będzie paliło..
Pozdrawiam

adam00
Nowy użytkownik
Kontakt:

Post autor: adam00 » 19 maja 2017, o 10:08

Można ograniczyć im kieszonkowe , może wtedy pomyślą nad wydawaniem pieniędzy na papierosy .

porka
Nowy użytkownik

Post autor: porka » 22 sie 2017, o 11:56

Może pomoże wizyta u psychologa? Skoro Wy nie radzicie sobie z problemem, udajcie się do specjalisty.

opra
Dyskutant

Post autor: opra » 26 paź 2017, o 15:11

Uważam, że zamiast e-papierosów mozna wybrać waporyzatory tj. specjalne urządzenia przenośne, które umożliwiaja palenie np. suszu roślin, mieszkanek ziół, konopii, tytoniu itp. Sama jeszcze w to nie zainwestowałam ale widziałam, że sprzęt i akceosira można kupić tu: https://vapuj.pl/akcesoria-do-vaporizer ... torow.html . Wydaje mi się, że to dobry gadżet dla palaczy (rwonież biernych, bo dostarcza mniej trujących substancji).

Awatar użytkownika
mama_antosia
Nowy użytkownik

Post autor: mama_antosia » 11 sty 2018, o 12:58

Jaki temat ciekawy, odpowiedz dość płytkie. Miał ktoś rzeczywiście taki problem, że ani groźbą ani prośbą nie mógł namówić dziecka do zaprzestania nałogu?

Awatar użytkownika
małgonia
Nowy użytkownik

Post autor: małgonia » dzisiaj, o 15:39

Akurat w tym przypadku myślę, że nic innego nie dotrze do dziecka tak, jak stanowczość i groźba otrzymania szlabanu na coś, co dziecko szczególnie sobie ceni. Spokojna rozmowa nic tu nie da, bo co z tego, że dziecko będzie wiedzieć o konsekwencjach? Będzie myśleć, że jego/jej to nie będzie dotyczyć, a kosztów też tak nie odczuje, bo przecież dostaje kieszonkowe od rodziców. Dopóki kieszonkowe nie będzie ucięte, dalej będzie kupować papierosy albo pożyczać od cwanych znajomych. U mnie wystarczyło jedno stanowcze stanowisko mamy, wieloletniej palaczki, co się stanie, jeśli sięgnę po papierosy albo inne używki, a się nie odważyłam tego zrobić aż do dzisiaj, a jestem już dawno po wieku szkolnym. Po psychologu też bym się nie spodziewała efektów, tylko odkrycie i ukrócenie tego jak najszybciej może uratować dziecko przed popadnięciem w nałóg.

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany