Dzieci, zdrowe jedzenie i szkoła - dyskusja

Wszystkie tematy związane ze szkołą.
tapirka
Nowy użytkownik

Re: Dzieci, zdrowe jedzenie i szkoła - dyskusja

Post autor: tapirka » 10 wrz 2017, o 09:46

nie namawiam bo moje dzieci wiedza co im wolno jesc a co nie.. gdy w wakacje jadly slodycze to mialy zaparcia, bole brzuszka itd .. co prawda pomoglam im podajac dicopeg junior ale to ich nauczylo ze nie nalezy przesadzac ze slodyczami

elabarbara
Dyskutant

Post autor: elabarbara » 13 wrz 2017, o 17:17

A czy jest tu mamusia które mają swoje opinie na temat prywatne szkoły podstawowe Łódź jestem ciekawa jakie jest wasze zdanie o tej szkole. Mojej córka w tym roku poszła do tej szkoły i tak się zastanawiam bo.... moje dziecko w przyszłym roku zaczyna przygodę ze szkołą. Czy warto tam zapisać. Będę wdzięczna za porady.

Awatar użytkownika
Wrocki
Nowy użytkownik

Post autor: Wrocki » 20 wrz 2017, o 13:58

a jak się pytam, czy ktoś respektuje te ustalenia, że w szkołach nie powinno się sprzedawać śmieciowego żarcia? Oczywiście, to nie zawsze łatwe, ale mój syn mówił, że Pani sprzedaje spod lady pączki, jakbyśmy w PRL-u żyli. Masakra.

wisieneczka
Dyskutant

Post autor: wisieneczka » 27 paź 2017, o 09:53

moje dzieci lubią śmieciowe jedzenie, ale ostatnio coraz mniej na szczęście bo bardzo często właśnie po takim posiłku występują u nich zaparcia. Co prawda podaję im wtedy dicopeg junior, który szybko uwalnia ich od tej dolegliwości. Ale teraz coraz mniej spożywają tego jedzenia, chociaż tyle :)

marrysia
Dyskutant

Post autor: marrysia » 2 lis 2017, o 10:15

Cóż, nawet jak weszło prawo o tak zwanym "zdrowym jedzeniu" w szkołach, to i tak dzieci zawsze znajdą furtkę żeby to obejść. Wprawdzie z naszej szkoły wreszcie zniknęły automaty z batonikami i chipsami, ale jak jest długa przerwa to dzieci idą do sklepów i kupują "smakołyki". Widzę to nawet na zajęciach w świetlicy, jak po kryjomu wcinają batoniki. Moja szkoła zainwestowała niedawno w nowe dzienniki dla mnie - http://www.edulex.com.pl/pl/p/Dziennik- ... oprawa/512 , a lepiej, jak by się zajęli propagowaniem szerszym sklepiku szkolnego.

Kasia89
Dyskutant

Post autor: Kasia89 » 17 sty 2018, o 16:14

Powiem tak osoby niepełnoletnie nie mogą w czasie przerwy wychodzić za teren szkoły. Jakby coś im by się stało to szkoła by za odpowiadała. Nie ma tak, że nagle dziecko znika ze szkoły, bo poszło do sklepiku. Z resztą u nas w szkole jednak nauczyciele pilnują dzieci i nie ma wychoddzenia do sklepu po drugie śniadanie.Też w kwestii rodzica jest zapewnienie dziecku drugiego śniadania i nawet słodkiej przekąski. Ja moim dzieciom codziennie daję batony z musli. Jak kupuje je hurtowo po 25 sztuk z https://ebakalland.pl/ to płace mniej. I mam zapas. Dzieci jedzą w szkole smaczną, słodką i zdrowa przekąskę. Nie daje dzieciom do szkoły pieniędzy, bo nie po to robię im kanapki aby ich nie jadły. Zawsze oprócz kanapek i tych batonów mają butelkę wody i jakiś owoc. Jest to pożywne śniadanie do szkoły takie, że się najedzą, a jak wrócą do domu ze szkoły to będą miały jeszcze miejsce na obiad. A teraz u nich w sklepiku i tak w sumie niczego innego niż ja im daje nie kupią tak więc nie ma sensu aby dostawały pieniądze na sklepik.

Dzennika5
Nowy użytkownik

Post autor: Dzennika5 » wczoraj, o 18:02

Ja to tam nie przesadzam też za bardzo. Posiłki w szkołach nie zawsze należą do najzdrowszych ale u mnie dziecko zawsze je bardzo zdrowo, szczególnie to co może zjeść w domu czyli śniadania i kolacje. Podstawowym daniem mojej małej jest kasza manna https://kupiec.pl/kategoria-produktu/kasze/ Potrafi jeść ją codziennie :)

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany