Prawa ucznia (i rodzica) w szkole

Wszystkie tematy związane ze szkołą.
PrawaUcznia
Nowy użytkownik

Prawa ucznia (i rodzica) w szkole

Post autor: PrawaUcznia » 22 sie 2017, o 19:09

Szanowni Państwo,

Napisałem książkę. Kierowana jest ona, zasadniczo, do uczniów szkół, jednak Państwo – jako rodzice i opiekunowie – również możecie skorzystać z zawartej w niej wiedzy. Tematyka książki to prawa ucznia w szkole, a zagadnienia jakie poruszam to np.
- czy nauczyciel może "skonfiskować" telefon ucznia,
- jak odwołać się od oceny,
- czy szkoła może domagać się od ucznia i rodzica spełniania rozmaitych wymagań związanych ze zwolnieniem z wf (np. zaświadczeń od lekarza na druku szkolnym),
- czy szkoła może zakazać wstępu do jej budynku osobom trzecim, albo nawet rodzicom...
- i 170 innych zagadnień.

Część z nich prawdopodobnie dla Państwa, rodziców, interesująca nie będzie; część jednak może okazać się nad wyraz przydatna.

Całość jest oczywiście aktualna i zgodna ze stanem prawnym na 1. września 2017r., materiał został również sprawdzony i zaakceptowany przez doświadczonego adwokata. Każdy kupujący ma ponadto możliwość zapisu na listę mailingową, dzięki której będzie otrzymywał darmowe aktualizacje książki przez rok od kupna.

Jeśli są Państwo zainteresowani, zapraszam serdecznie do odwiedzin strony https://prawaucznia.pl, gdzie istnieje możliwość pobrania bezpłatnej wersji próbnej.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, proszę śmiało pytać – odpowiem jak najszybciej.

A jeśli będą Państwo zainteresowani kupnem, zachęcam do odwiedzin fanpage'a na FB, gdzie można odnaleźć kod promocyjny obniżający cenę.

Kończąc, chciałbym jeszcze przeprosić za, de facto, komunikat reklamowy – uznałem jednak, że mogą być Państwo zainteresowani.

Życzę Państwu wszystkiego dobrego, i oby prawa Państwa i dzieci nigdy nie były naruszane :)

marrysia
Dyskutant

Re: Prawa ucznia (i rodzica) w szkole

Post autor: marrysia » 2 lis 2017, o 10:20

To ja chciałabym się zapytać szanownego kolegę lub koleżankę o prawa nauczyciela. Pracuję bowiem drugi rok w szkole, zaczynam więc karierę nauczycielską i w tym roku otrzymałam od dyrektora propozycję "nie do odrzucenia", a mianowicie poprowadzenie zajęć wyrównawczych. Wszystko okej, tylko do prowadzenia takich zajęć potrzebny jest dzienniki, chociażby taki jak ten - http://www.edulex.com.pl/pl/p/Dziennik- ... h-zajec/88, tylko że mam go sobie załatwić we własnym zakresie. To jest w ogóle zgodne z prawem, chyba dyrektor powinien zapewniać takie rzeczy?

ODPOWIEDZ
meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewnastoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół dębowy rozkładany